Bezpośrednia pożyczka federalna bez dotacji

17 lutego 2021

Bezpośrednia pożyczka federalna bez dotacji to pożyczka o niskim oprocentowaniu, która nie jest oparta na potrzebach i oferuje elastyczne opcje spłaty. Jest dostępny zarówno dla studentów studiów licencjackich, jak i magisterskich.

Czy wiesz, że możesz pożyczyć mniej niż całkowita oferta pożyczki?

Mądre pożyczanie oznacza umiejętność obliczenia, ile trzeba pożyczyć, aby pokryć wydatki, i pożyczyć tylko tę kwotę. Spójrz na ten przykład budżetu, aby pomyśleć o własnym budżecie.

Departament Edukacji zawiera również informacje o kwalifikowalności, limitach pożyczek, odsetkach i opłatach oraz informacje dotyczące spłaty.

Pomocne wskazówkiPo otrzymaniu oficjalnej oferty pomocy finansowej możesz zająć się wypełnieniem wymogów pożyczkowych. Aby rozpocząć, powinieneś:

Przejrzyj tę listę kontrolną pod kątem wymaganych procesów online, które należy wykonać, aby otrzymać środki z pożyczki.

Porównaj niespłacane pożyczki z innymi rodzajami pożyczek federalnych.

Obejrzyj ten krótki film o odpowiedzialnym pożyczaniu.

Jaka jest stopa procentowa?Twoje oprocentowanie zależy od daty pierwszej wypłaty pożyczki i poziomu akademickiego. Tutaj możesz zobaczyć najnowsze i poprzednie informacje o stopach procentowych.

Ile niesubsydiowanej pożyczki mogę pożyczyć?Twój maksymalny roczny i łączny limit pożyczek zależy od Twojego poziomu studiów licencjackich i Twojego statusu zależności ustalonego przez federację lub statusu absolwenta. Kwoty pożyczek dla seniorów kończących studia jednokrotnie są obliczane proporcjonalnie na podstawie liczby jednostek zapisów na dany semestr.

Uwaga, jeśli w ciągu roku akademickiego awansujesz z poziomu pierwszego do drugiego lub z drugiego do drugiego, kwalifikujesz się do zwiększenia rocznych limitów. Jeśli chcesz, aby Twoje uprawnienia do pożyczki zostały ponownie ocenione w oparciu o zmianę poziomu klasy w trakcie roku akademickiego, skontaktuj się z Cal Student Central.

Pamiętaj, że każdego roku możesz pożyczyć mniej niż wynosi maksymalna kwota. Dzięki temu Twój całkowity dług będzie niski.

W jaki sposób mogę się zgłosić? Kiedy i gdzie to płaci?Kiedy już zdecydujesz, jaką kwotę pożyczki federalnej pożyczyć, musisz ukończyć wymagane procesy online, zanim pożyczka będzie mogła zostać spłacona (wypłata).

Możesz również wydrukować listę kontrolną pożyczki federalnej dla studentów aby ułatwić śledzenie postępów w aplikacji.

Aby otrzymać bezpośrednią pożyczkę federalną w UC Berkeley, musisz zakończyć wymagane procesy najpóźniej w następujących terminach:

Udział tylko jesienią: 30 listopada

Udział tylko jesienią / wiosną lub tylko wiosną: 30 kwietnia

Udział w sesjach letnich:

Okresy zapisów: ostateczny termin zakończenia procesu wypożyczenia:

Sesja A Tylko piątek 26 czerwca 2020 r

Dowolna sesja kończąca się 14 sierpnia w piątek 31 lipca 2021 r

Sesja specjalna kończąca się przed 14 sierpnia Dwa tygodnie przed zakończeniem sesji

CO MUSISZ WYKONAĆ Zaakceptuj pożyczkę w CalCentral.

Wypełnij Master Promissory Note (MPN) na studentaid.gov.

Pełne porady dotyczące pożyczki wstępnej na studentaid.gov.

CO SIĘ POTEM DZIEJE? Po 2 do 3 dni roboczych, Twój weksel główny i doradztwo w zakresie kredytu wstępnego zostaną odebrane przez Biuro Pomocy Finansowej i Stypendiów.

Po upewnieniu się, że nie masz żadnych blokad, że Twój wniosek o pomoc finansową jest kompletny i że spełniasz wszystkie inne podstawowe wymagania kwalifikacyjne, Twoja pożyczka zostanie przelana na Twoje konto studenckie.

GDZIE TWOJE POŻYCZKI? Twoja pożyczka jest wypłacana na Twoje konto studenckie i pokrywa wszelkie zaległe opłaty za okres wypłaty pożyczki.

Jeśli w momencie spłaty pożyczki na koncie studenckim nie ma zaległego salda lub jeśli wypłata pożyczki jest większa niż saldo, otrzymasz zwrot pieniędzy.

Jeśli zamierzasz otrzymać zwrot pieniędzy, otrzymasz powiadomienie od usług rozliczeniowych i płatniczych.

Jak anulować niektóre lub wszystkie moje pożyczki? W ciągu 120 dni od wypłaty Możesz anulować lub zmniejszyć spłaconą pożyczkę, składając wniosek do szkoły na okres do 120 dni od pierwotnej daty wypłaty. Należy pamiętać, że zmniejszenie lub anulowanie opłaconej pożyczki studenckiej spowoduje obciążenie konta studenckiego, które należy uregulować w ciągu maksymalnie 30 dni.

Jeśli zmniejszysz swoją pożyczkę, korzystając z tych wskazówek, wyślij płatność do UC Berkeley, gdy zobaczysz opłatę na koncie studenckim. Nie wysyłaj płatności do firmy obsługującej pożyczki.

Aby zmniejszyć lub anulować federalną pożyczkę studencką, student powinien założyć sprawę na https://saservices.berkeley.edu/CSC/student-case.html z żądaną zmianą.

Kiedy anulujesz pożyczkę za pośrednictwem szkoły, zmniejszając kwotę, opłata zostanie naliczona na Twoje konto studenckie w ciągu 2 do 3 dni roboczych, co może spowodować powstanie należnego salda. Jesteś odpowiedzialny za spłatę tego salda. Nie wysyłaj płatności do firmy obsługującej pożyczkę, jeśli zmniejszasz pożyczkę za pośrednictwem szkoły.

Ponad 120 dni po wypłacie Jeśli minęło więcej niż 120 dni od daty wypłaty pożyczki, nie możesz anulować ani zmniejszyć pożyczki za pośrednictwem szkoły. Możesz jednak dokonać płatności bezpośrednio do swojego serwisu. Znajdź dane kontaktowe osoby obsługującej, logując się na swoje konto w National Student Loan Data System i klikając przycisk Financial Aid Review.

Aby upewnić się, że Twoja płatność zostanie zastosowana do określonej pożyczki, musisz dołączyć list do jednostki obsługującej pożyczkę z płatnością, który zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące zastosowania płatności.

Na przykład: „Proszę zastosować tę płatność w wysokości 200 USD do mojej niespłaconej pożyczki, która została wypłacona po raz pierwszy w dniu 01.10.2019 r., Spłacając wszystkie narosłe odsetki, a następnie doliczając pozostałe płatności do kwoty głównej tej pożyczki

Gdzie mogę uzyskać aktualizacje pożyczki federalnej?Przeczytaj o najnowszych zmianach prawnych, które mogą mieć wpływ na Twoje pożyczki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy