Chińska turystyka nie boi się krachu

27 lipca, 2020
Category: rózne

Kryzys finansowy nie ostudził zapału mieszkańców Chin do podróżowania. W tym roku, chęć wyjazdu prócz obszar Chin kontynentalnych zadeklarował taki sam procent badanych, jak przed rokiem. Rezultaty ankiety międzynarodowej firmy badawaczej AC Nielsen opublikował gazeta China Daily.

W roku 2008 ilość wyjazdów zagranicznych przy Chinach wzrosła o czternascie proc. Eksperci szacują, że w tym roku, nie zwazajac na spowolnienia gospodarczego, wynik będzie podobny. Po ubiegłym r. PKB Chin wzrósł o 9 proc. Według najpózniejszych szacunków Banku Światowego po roku 2009 wyniesie on 7, dwa proc.

Wedlug cytowanych za posrednictwem media ekspertów wyjazdy zagraniczne zyskują na popularności metrów. in. dzięki umocnieniu waluty chińskiej – yuana.

Jednakze w kwietniu chińskie biura turystyczne zanotowały spadki sprzedaży ofert. „Ma to związek z epidemią wirusa A/H1N1” – tłumaczy cytowana poprzez gazetę chiński ekspert sposród jednego wraz z największych sieciowych portali krajoznawczych w Chianch. Dodaje, że spadek wyjazdów dotyczył głównie kierunków chocby takich jak: Ameryka Północna, Europa jak i równiez Japonia.

Mór grypy A/H1N1 wybuchła w kwietniu br. Według opublikowanego w piątek raportu Światowej Organizacji Stanu zdrowia (WHO) do tego momentu zarażonych nowatorskim szczepem grypy zostało wiecej niz 44. tys. osób, sposród czego 180 osób zmarło.

Z doswiadczenia AC Nielsen wynika, że coraz większy apetyt na podróże zagraniczne mają tobie, którzy nigdzie w tym roku nie zaakceptowac wyjadą. 78 proc. wraz z nich zdeklarowało, że „chcieliby gdzieś wyjechać”. To na temat 19 proc. więcej, niż w ubiegłym roku.

Efekty badań wskazują także na wyraźny wzrost zaintersowania wyjazdami do państw Zachodu. Chęć odwiedzenia Starego Kontynentu deklaruje sześć z dziesięciu ankietowanych zamierzających polski wyjechać pomijajac Azję. Amerykę Północną pragnie odwiedzić, jakie mozliwosci piąty sposród nich.

Przy dalszym ciągu najpopularniejszymi celami podróży dla chińskich turystów są Hongkong i Makao. W zeszłym roku opjechał tam jakie mozliwosci siódmy chiński turysta. Przy rankingach popularności do góry szybko pnie się Tajwan, który po ubiegłym roku awansował z piątego dzieki trzecie polozenie.

Ankieta AC Nielsen dokonana została na próbie 4 tys. mieszkańców miast przy wieku 18-59 lat. (PAP)

pgo/ tot/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy