Co pokazuje Twój raport kredytowy?

17 lutego 2021
Category: Pożyczki Osobiste

Kiedy czytasz swój raport kredytowy po raz pierwszy, może to być przytłaczające, zwłaszcza jeśli miałeś wiele kont przez długi czas. Wiedza o tym, jakie rodzaje informacji pojawiają się w raporcie kredytowym, może znacznie ułatwić czytanie i zrozumienie.

Twoje imię i odmiany

data-caption = data-expand = 300 data-tracking-container = true />

Twój raport kredytowy może zawierać różne wersje, a może nawet błędy ortograficzne, Twojego imienia i nazwiska. Na przykład Twoje imię i nazwisko może pojawić się wraz z Twoim imieniem i nazwiskiem oraz inicjałem drugiego imienia.

Twój raport kredytowy jest sporządzany na podstawie informacji od wierzycieli i pożyczkodawców, z którymi prowadzisz interesy. Nazwa, którą umieszczasz na swoich wnioskach (ta, która pojawia się na karcie kredytowej lub na wyciągach) to nazwa, która pojawia się w raporcie kredytowym, więc bądź konsekwentny. Ponadto, jeśli wierzyciele błędnie wpiszą twoje imię i nazwisko, ten błąd pojawi się w twoim raporcie kredytowym.

Twoje obecne i poprzednie adresy

Jeśli otrzymałeś pocztę na więcej niż jeden adres, istnieje duże prawdopodobieństwo, że te adresy pojawią się w Twoim raporcie kredytowym. Oczywiście, jeśli w raporcie kredytowym znajduje się adres, pod którym nigdy nie mieszkałeś, możesz go zakwestionować. Nie zaszkodzi to twojej zdolności kredytowej, ale może być oznaką kradzieży tożsamości.

Twój pracodawca

Nazwa Twojego pracodawcy może pojawić się w raporcie kredytowym, jeśli przekazałeś go jednemu z wierzycieli, pożyczkodawców lub innych firm, które zgłaszają się do biur informacji kredytowej.

Informacje o pracodawcy nie mają wpływu na Twoją zdolność kredytową, ale mogą pomóc pożyczkodawcom i wydawcom kart kredytowych zweryfikować informacje zawarte we wniosku o pożyczkę lub kartę kredytową.

Rachunki odnawialne

Konta odnawialne to rachunki kredytowe, które możesz zaciągać w nieskończoność. Saldo na rachunku odnawialnym może wzrosnąć lub spaść w zależności od płatności i zakupów. Karty kredytowe i linie kredytowe to dwa popularne rodzaje rachunków odnawialnych.

Pożyczki ratalne

Konta ratalne to pożyczki jednorazowe, które wymagają comiesięcznych spłat co miesiąc przez ustalony okres spłaty pożyczki. Kredyty hipoteczne, pożyczki samochodowe i pożyczki studenckie to rodzaje pożyczek ratalnych, które mogą pojawić się w raporcie kredytowym. Niezabezpieczone pożyczki, takie jak pożyczki osobiste, również pojawią się w Twoim raporcie. (Skorzystaj z naszego kalkulatora poniżej, jeśli rozważasz uzyskanie nowej pożyczki osobistej).

Konta otwarte i zamknięte

W raporcie kredytowym pojawią się zarówno otwarte, jak i zamknięte konta, z wyjątkiem ujemnych, zamkniętych rachunków starszych niż siedem lat. Te konta przekroczyły limit czasu raportowania kredytu. Konta, które zostały zamknięte w dobrej kondycji, pozostają w raporcie kredytowym przez około 10 lat po zamknięciu konta lub po jakimkolwiek okresie wskazanym przez biuro informacji kredytowej. Wcześniejsze  

Historia płatności na koncie

Pełna historia płatności dla kont kredytowych będzie widoczna w raporcie kredytowym, z wyjątkiem negatywnej historii płatności, która jest starsza niż siedem lat. Historia płatności pojawi się w raporcie kredytowym, ale stare statusy przeterminowanych płatności mogą być również uwzględnione w sekcji notatek dla każdego konta. Zwykle w raporcie z ostatnich 10 lat nic nie pozostaje. Wcześniejsze  

Najnowsze wnioski kredytowe i pożyczkowe

Ostatnie wnioski o kredyt pojawią się w raporcie kredytowym w sekcji zapytań. Zapytania te pozostają w raporcie kredytowym tylko przez 24 miesiące. Wcześniejsze  

Konta windykacyjne

Niespłacone długi, które zostały wysłane do agencji windykacyjnej, zwykle pojawiają się w raporcie kredytowym. Nawet tak mała grzywna biblioteczna jak 4 dolary może znaleźć się na Twoim raporcie kredytowym, jeśli biblioteka prześle konto do zbiorów.

Dlatego ważne jest, aby zadbać o wszystkie swoje rachunki, nawet te, które nie są regularnie zgłaszane do biur informacji kredytowej.

Rejestry publiczne

Dokumenty publiczne obejmują takie sprawy, jak bankructwo, przejęcia i przejęcia. To są wszystkie postępowania, które przeszły przez system sądowy. Będą również pojawiać się w raporcie kredytowym przez okres do siedmiu lat w przypadku przejęcia i egzekucji oraz 10 lat w przypadku upadłości. Wcześniejsze  

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy