Co się dzieje z kredytem hipotecznym, gdy sprzedajesz dom?

17 lutego 2021
Category: Koszty Zamknięcia

Myślisz o sprzedaży domu z tego czy innego powodu i nie wiesz, co się stanie po sprzedaży? Oto kilka faktów na temat tego, co stanie się z kredytem hipotecznym, gdy skończysz

Ostatnie trendy wykazały, że większość właścicieli domów nie pozostaje w swoich domach, dopóki nie spłacą w pełni swoich kredytów mieszkaniowych. Jeśli zdecydujesz się wziąć kredyt mieszkaniowy, Twój pożyczkodawca ustanowi hipotekę na Twojej nieruchomości, która zwykle pojawia się na tytule Twojej nieruchomości i oznacza, że ​​Twój pożyczkodawca ma formalne odsetki od Twojej nieruchomości.

Możesz się zastanawiać, czy możesz sprzedać swój dom przed rozliczeniem kredytu mieszkaniowego. Odpowiedź brzmi tak. Kiedy zdecydujesz się sprzedać dom i stracisz własność, Twój pożyczkodawca również straci prawo do jego sprzedaży. Tracąc to prawo, pożyczkodawca oczekuje, że spłacisz wszystkie pieniądze, które wcześniej pożyczył. Ten scenariusz to umorzenie kredytu hipotecznego.

Poniżej znajduje się szczegółowe wyjaśnienie, co stanie się z kredytem mieszkaniowym, kiedy zdecydujesz się sprzedać dom.

Możesz zorganizować wypłatę kredytu mieszkaniowego

Decydując się na sprzedaż domu, będziesz musiał umówić się na spłatę kredytu mieszkaniowego przed jakąkolwiek formą rozliczenia. Może obejmować wypełnienie formalnej procedury zwolnienia, podpisanie go i przekazanie pożyczkodawcy do przetworzenia. Należy pamiętać, że proces wypisu może zająć dwa lub trzy tygodnie, dlatego ważne jest, aby rozpocząć jak najszybciej, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień w okresie rozliczeniowym.

Po złożeniu zwolnienia z wniosku o pożyczkę mieszkaniową, pożyczkodawca porozmawia z agentami nieruchomości i zorganizuje ich obecność podczas rozliczenia. Zaaranżują również otrzymanie wszelkich należnych im pieniędzy z wpływów ze sprzedaży.

Twój pożyczkodawca zajmie się zarejestrowaniem spłaty pożyczek mieszkaniowych w Rejestrze tytułów gruntów w Twoim stanie, aby zadeklarować, że nie ma już żadnych udziałów w nieruchomości.

Spłacanie kredytu mieszkaniowego wiąże się z opłatami, w tym prowizją i kosztami przerwy, które powstają w przypadku kredytu o stałym oprocentowaniu. Niektórzy pożyczkodawcy mogą również pobierać opłatę za wcześniejszą spłatę pożyczki. Wczesne może nastąpić w ciągu pierwszych pięciu lat. Pożyczkodawcy mogą dodać te opłaty do kwoty, którą wezmą z Twojej sprzedaży.

Co się dzieje podczas typowej wyprzedaży?

Podczas typowej sprzedaży nieruchomości, nawet jeśli sprzedajesz dom przez Internet, możesz uzyskać dochód ze sprzedaży domu po wyższej cenie niż to, co obecnie jesteś winien z tytułu kredytu mieszkaniowego. Jeśli przez lata sumiennie spłacałeś kredyt hipoteczny, stworzysz kapitał własny w swoim domu, który możesz następnie spieniężyć po sprzedaży.

Kiedy sprzedajesz, a kupujący ma środki na rozliczenie równe cenie sprzedaży Twojej nieruchomości, możesz je wykorzystać na spłatę:

 • Wszelkie nierozliczone koszty zamknięcia, w tym prowizje agentów nieruchomości i wszelkie niezapłacone podatki
 • Wszelkie pozostałe kwoty kredytu mieszkaniowegoPożyczki kapitałowe, które możesz miećJeśli po spłaceniu wszystkich długów zostanie jakaś gotówka, to jest to zysk. Możesz wykorzystać zysk w dowolny sposób, który uznasz za odpowiedni, w tym przelać go na konto bankowe lub wpłacić zaliczkę na nowy dom.

  Co się dzieje, gdy wpływy ze sprzedaży nie pokrywają salda kredytu mieszkaniowego?

  Czasami możesz sprzedać dom rodzinny za mniej niż to, co wystarczy na pokrycie salda kredytu mieszkaniowego. To jest posiadanie ujemnego kapitału. Dzieje się tak głównie w przypadkach, gdy rynki nieruchomości słabną, zwłaszcza gdy w trakcie zaciągania pożyczek występował bardzo wysoki stosunek wartości kredytu do wartości, a nie miałeś nieruchomości przez dłuższy czas.

  Kiedy tak się stanie, musisz porozmawiać z pożyczkodawcą, prosząc go o zaakceptowanie straty, ponieważ wpływy ze sprzedaży są mniejsze niż to, co jesteś im winien. Pożyczkodawca może to zaakceptować lub w pewnych okolicznościach będzie musiał podjąć określone kroki, aby zapewnić odzyskanie swoich pieniędzy, zanim zezwoli na rozliczenie lub rozmowy z nabywcami gotówki na domy. Pożyczkodawcy mogą poprosić Cię o uzupełnienie kwoty, sprzedając niektóre cenne aktywa lub kopiąc w swoich oszczędnościach, aby uzupełnić deficyt.

  W niektórych przypadkach pożyczkodawca może zwrócić się do ubezpieczyciela kredytów mieszkaniowych o pokrycie deficytu. Ubezpieczyciele spróbują następnie odzyskać od Ciebie te pieniądze.

  Wskazane jest rozważenie sprzedaży po wyższej cenie niż ta, którą jesteś winien pożyczkodawcy, aby uniknąć tego nieszczęścia.

  Możesz chcieć sprzedać i kupić inny dom w tym samym czasie

  Jeśli chcesz sprzedać i kupić inny dom, najpierw rozważ sprzedaż. Poszukiwanie kupców za gotówkę na domy pozwoli ci mieć wystarczającą ilość gotówki na zakup nowego domu. Kiedy sprzedajesz dom rodzinny, możesz najpierw przeznaczyć część uzyskanych wpływów na wpłatę zaliczki na nowy dom.

  Jeśli zdecydujesz się na zakup jako pierwszy, co jest trudną decyzją, być może będziesz musiał ciężej pracować, ustalając szczegóły dotyczące obu transakcji. Powszechną opcją jest posiadanie dwóch kredytów mieszkaniowych. Posiadanie dwóch pożyczek nie jest przyjemne, ale jeśli Cię na to stać, jest to najlepsza i najprostsza opcja, dopóki nie znajdziesz kupca na swój stary dom.

  Kiedy chcesz wystawić swój dom na sprzedaż, powinieneś znaleźć eksperta, który ma doświadczenie w nadzorowaniu procesu i wszystkich związanych z nim transakcji. Zapewnia sprawny proces sprzedaży.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy