Co to jest doskonała ocena kredytowa?

17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Wynik FICO® 800 lub wyższy jest uważany za doskonały i oznacza, że ​​prawdopodobnie uzyskasz dostęp do najlepszych dostępnych stawek. Oznacza to również, że nie wahaj się przejrzeć naszej listy najlepszych kart kredytowych, aby uzyskać doskonały kredyt, ponieważ masz duże szanse na uzyskanie zatwierdzenia. A jeśli obecnie nie masz doskonałego kredytu, nie martw się – pokażemy Ci, jak zwiększyć swój wynik, aby w przyszłości mieć więcej możliwości zaciągania pożyczek.

Co to jest doskonała ocena kredytowa?

Twoja ocena kredytowa może spaść w dowolnym miejscu w przedziale 300-850 i chociaż mniej niż 1% konsumentów ma doskonały kredyt, uzyskanie doskonałego wyniku jest łatwiejsze niż myślisz. Poniższa tabela pokazuje, w jaki sposób Experian, jedno z trzech głównych biur kredytowych, klasyfikuje różne oceny zdolności kredytowej, a także szacunkową liczbę konsumentów należących do każdej kategorii:Wynik FICO®KlasyfikacjaProcent konsumentów800-850Doskonały19,90%740-799Bardzo dobrze18,20%670-739Dobry21,50%580-669Targi20,20%300-579Ubogi17%Źródło danych: Experian.

W jaki sposób określane są oceny kredytowe

Istnieje kilka czynników, które wpływają na obliczanie Twojej zdolności kredytowej, a zrozumienie, w jaki sposób biura obliczają Twój wynik, może pomóc w podjęciu kroków w celu jej poprawy. Oto krótkie omówienie:

 • Historia płatności:ustalony schemat terminowego regulowania rachunków będzie działał na Twoją korzyść.
 • Wskaźnik wykorzystania kredytu:procent dostępnego kredytu, którego używasz w danym momencie, odgrywa rolę w określaniu wyniku. Kredytodawcy lubią widzieć wskaźnik wykorzystania kredytu na poziomie 30% lub mniej.Historia kredytowa:czas, przez który otwarte były Twoje konta, może również wpłynąć na Twój wynik. Jest to kategoria, w której młodsi kredytobiorcy są w niekorzystnej sytuacji.Nowe konta:Otwarcie zbyt wielu nowych kont w tym samym czasie może zaszkodzić Twojemu wynikowi, częściowo dlatego, że możesz zostać lekkomyślnym pożyczkobiorcą, ale także dlatego, że każdy nowy wniosek prowadzi do trudnego zbadania Twojej historii kredytowej. Podczas gdy miękkie zapytania, takie jak sprawdzenie własnego raportu kredytowego, nie zaszkodzą Twojemu wynikowi, trudne zapytania mogą go obniżyć.Kombinacja kredytów:różne typy otwieranych kont również wpływają na Twój wynik – co oznacza, że ​​istnieje różnica między otwarciem kilku sklepowych kart kredytowych a połączeniem rachunków kart kredytowych, hipotecznych i pożyczkowych.Podczas określania wyniku należy pamiętać, że niektóre z tych kategorii mają większą wagę niż inne. Twoja historia płatności i wskaźnik wykorzystania kredytu odgrywają największą rolę w obliczaniu wyniku, podczas gdy historia kredytowa, nowe konta i mieszanka kredytów odgrywają mniejszą rolę. Nie należy jednak rozumieć, że oznacza to, że można zignorować dowolny pojedynczy składnik na liście.

  Odsetek konsumentów z doskonałym kredytem jest podobny do wszystkich pozostałych kategorii. Innymi słowy, nie tylko elita ma doskonały kredyt, więc jeśli zdecydujesz się pracować nad swoim wynikiem, możesz dość szybko wylądować w pożądanym zakresie 800-850.

  Jak podnieść swoją zdolność kredytową

  Jeśli chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową, musisz zająć się każdym z tych czynników indywidualnie, najlepiej jak potrafisz. Chociaż nie możesz dodać lat do swojej historii kredytowej, które nie istnieją, możesz zwrócić uwagę na terminowe opłacanie wszystkich przyszłych rachunków, a najlepiej w całości, aby poprawić historię płatności.

  Podobnie, jeśli uznasz, że nigdy nie wykorzystasz więcej niż 30% dostępnego kredytu, możesz utrzymać wskaźnik wykorzystania w idealnym przedziale 30% lub mniej. Należy pamiętać, że kwota niespłaconego zadłużenia jest mniej ważna niż procent dostępnego kredytu. Jeśli jesteś winien 4000 USD na linii kredytowej o wartości 10 000 USD, a Twój sąsiad jest winien 5000 USD na linii kredytowej o wartości 20 000 USD, jego wskaźnik wykorzystania kredytu będzie poniżej 30%, podczas gdy Twój nie będzie, mimo że jego zadłużenie jest wyższe.

  Wreszcie, miej zwyczaj regularnego przeglądania raportu kredytowego w celu sprawdzenia błędów. Szacuje się, że 20% raportów kredytowych zawiera błędy, a ich naprawienie może poprawić Twój wynik z dnia na dzień.

  Jakie są zalety doskonałego kredytu?

  Posiadanie doskonałego kredytu to nie tylko kwestia dumy; przy każdej próbie pożyczenia pieniędzy chodzi o uzyskanie najlepszych dostępnych warunków finansowania.

  Załóżmy, że ubiegasz się o 30-letni kredyt hipoteczny o wartości 300 000 USD. Z doskonałym kredytem możesz zgarnąć 3,696% RRSO, co przekłada się na miesięczną płatność w wysokości 1380 USD. W międzyczasie wynik, który jest dobry, ale nie doskonały, zapewni Ci 4,095% RRSO z powiązaną miesięczną płatnością w wysokości 1449 USD – nadal konkurencyjne, ale nie tak atrakcyjne.

  Podobnie, niektóre z najlepszych kart kredytowych są zaprojektowane specjalnie dla osób z doskonałym kredytem. Karty te oferują korzyści, takie jak hojne premie za rejestrację, programy nagród dla zabójców oraz niskie lub nieistniejące opłaty roczne. Oczywiście konsumenci z dobrym kredytem mają również swój udział w kartach kredytowych, ale aby kwalifikować się do najlepszych ofert, musisz trafić w ten doskonały zakres. Im szybciej to zrobisz, tym więcej możesz zaoszczędzić.

  Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

  Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami o wiele lepiej niż karty debetowe, pomagają zwiększyć zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

  Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

  Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy