Co to jest krótka sprzedaż: Twój przewodnik po kupowaniu lub sprzedawaniu krótkiej sprzedaży

17 lutego 2021
Category: Może Również

W tym artykule:

Czym jest krótka wyprzedaż?

Kiedy jesteś winien więcej za swój dom, niż jest wart i musisz go sprzedać, transakcja, w której sprzedasz swoją nieruchomość, nazywa się krótką sprzedażą. Aby dokonać krótkiej sprzedaży, potrzebujesz zgody pożyczkodawcy, ponieważ zaakceptuje on mniej, niż jest winien w momencie zamknięcia. Istnieje wiele powodów, dla których właściciele domów wybierają krótką sprzedaż, ale jednym z najczęstszych jest unikanie wykluczenia.

Jeśli jesteś kupującym, krótka sprzedaż może umożliwić Ci zakup nieruchomości ze zniżką, ponieważ sprzedawca jest zdenerwowany i ma mniej opcji. Ale musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zakup nieruchomości na krótką sprzedaż może zająć trochę czasu. Przyjrzyjmy się więcej szczegółów na temat tego, jak działa krótka sprzedaż dla sprzedających i kupujących.

Jak krótka sprzedaż działa dla sprzedawców?

Krótka sprzedaż jest opcją dla właścicieli domów, którzy są pod wodą na hipotece, aby sprzedać swoją nieruchomość i uniknąć wykluczenia. Dla wielu właścicieli domów w trudnej sytuacji krótka sprzedaż jest alternatywą dla wykluczenia. Oto kroki, które sprzedający muszą podjąć, aby sprzedać swoje nieruchomości w krótkiej sprzedaży:

 1. Udowodnij trudności : jeśli jesteś winien więcej, niż może sprzedać Twój dom, nie możesz po prostu wystawić go na sprzedaż. Najpierw musisz przedstawić pożyczkodawcy dowód trudności. Dwa najczęściej akceptowane przypadki trudności są dowodem na to, że niższy dochód sprawił, że Twój dom stał się nieosiągalny lub podlegasz obowiązkowej zmianie miejsca pracy. Podczas przeglądania Twojej trudnej sprawy pożyczkodawca przeanalizuje Twoje dochody i aktywa. Jeśli wzrósł Twój stosunek zadłużenia do dochodów, pomoże to w zatwierdzeniu krótkiej sprzedaży. Jeśli masz zaoszczędzone pieniądze, będą wymagać wniesienia tych środków, aby zminimalizować stratę spłaty pożyczki. Będziesz także musiał przedstawić analizę rynku, a także wskazać wszelkie zastawy na swojej nieruchomości.
 2. Wystaw swoją nieruchomość: Gdy pożyczkodawca zatwierdzi krótką sprzedaż, możesz wystawić swoją nieruchomość u agenta nieruchomości. Będziesz musiał przedstawić pożyczkodawcy wszelkie oferty do zatwierdzenia. Ten proces może zająć od dwóch tygodni do kilku miesięcy. Jeśli masz drugi kredyt hipoteczny, obaj kredytodawcy muszą wzajemnie zatwierdzić warunki, co wydłuża ten proces. Pożyczkodawcy zatwierdzają sprzedaż nieruchomości: pożyczkodawcy zapoznają się z ofertą kupującego i zdecydują, czy zatwierdzą sprzedaż. Po zatwierdzeniu przez pożyczkodawców krótka sprzedaż może zostać zamknięta, gdy tylko kupujący będzie mógł uzyskać zatwierdzenie, sfinansowanie i zamknięcie pożyczki.Co się dzieje po zamknięciu dla sprzedającego

  Zwykle Twoja ocena kredytowa spadnie o 75 do 200 punktów po sprzedaży nieruchomości w krótkiej sprzedaży, która jest mniej dotkliwa niż wykluczenie. (Eksperci szacują, że wykluczenie doprowadzi do spadku zdolności kredytowej o około 200 lub 300 punktów). Pożyczkodawcy często nie rozważają zatwierdzenia krótkiej sprzedaży Twojej nieruchomości, dopóki nie spóźnisz się z płatnościami za dwa do trzech miesięcy. Oznacza to, że spadek zdolności kredytowej będzie znajdować się na wyższym końcu zakresu, jeśli tak jest. Pozostała część spadku będzie zależała od tego, czy pożyczkodawca zgłosi krótką sprzedaż jako dług „uregulowany, czy „zapłacony. Powinieneś spróbować negocjować w przypadku tego drugiego, ale ten pierwszy jest bardziej powszechny i ​​mocniej uderza w twoją zdolność kredytową.

  Krótka sprzedaż pozostanie w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat, ale możesz sfinansować zakup nowego domu w ciągu jednego do czterech lat od krótkiej sprzedaży, w zależności od zdolności kredytowej, rodzaju pożyczki i zaliczki. Ponownie wykluczenie jest jeszcze poważniejsze. W przypadku wykluczenia czas ten wynosi od trzech do siedmiu lat. Poproś pożyczkodawcę o poradę dotyczącą opcji. Przed kryzysem mieszkaniowym strata pożyczkodawcy była opodatkowana jako dochód sprzedającego, ale teraz krótcy sprzedawcy nie mają obowiązku podatkowego.

  Jak krótka sprzedaż działa dla kupujących?

  Kupno nieruchomości na krótką sprzedaż może pozwolić kupującym na zakup domu ze zniżką, ale wadą jest to, że transakcja może trwać znacznie dłużej niż sprzedaż nieruchomości, która nie jest krótką sprzedażą. Oto kroki, które kupujący musi podjąć, aby kupić nieruchomość w ramach krótkiej sprzedaży:

  1. Uzyskaj wstępną zgodę na kredyt hipoteczny: zakup nieruchomości na krótką sprzedaż rozpoczyna się w taki sam sposób, jak kupowanie dowolnego innego domu: uzyskaj wstępną zgodę pożyczkodawcy. Poinformują Cię, na ile możesz sobie pozwolić, ile potrzebujesz gotówki i jakie będą Twoje miesięczne koszty.
  2. Kup nieruchomości : jeśli znajdziesz nieruchomość na krótką sprzedaż, którą chcesz kupić, musisz współpracować z agentem nieruchomości, aby ustalić, ile sprzedawca jest winien, ile ma kredytów i czy zostały zatwierdzone przez ich pożyczkodawcę ( s) na krótką sprzedaż. Złóż ofertę: złożenie oferty krótkiej sprzedaży jest tym samym, co zaoferowanie innej nieruchomości. Może to jednak zająć więcej czasu, więc bądź cierpliwy. Współpracujesz ze swoim agentem w celu określenia godziwej wartości rynkowej na podstawie ostatnio sprzedanych porównywalnych domów w pobliżu i odpowiednio zapisujesz cenę oferty.Blokowanie Twojej stawki

   Blokowanie kursu dla nieruchomości na krótką sprzedaż może być trudne. Pożyczkodawca oferujący krótką sprzedaż często będzie wymagać złożenia u niego wniosku o pożyczkę, aby upewnić się, że masz kwalifikacje, ale ten pożyczkodawca nie może wymagać, abyś z nich korzystał. Większość blokad cenowych obowiązuje tylko na 30 do 60 dni, ale pożyczkodawca sprzedającego może zająć miesiące, aby sprawdzić i zatwierdzić Twoją ofertę. W związku z tym nie będziesz w stanie od razu zablokować swojej stawki, więc poproś pożyczkodawcę o poinformowanie Cię o prognozy kursu oraz o tym, co może to oznaczać dla Twoich ostatecznych warunków i kosztów.

   Przesunięcie sprzedaży do przodu

   Czekając na zamknięcie, musisz przyspieszyć proces wypożyczenia na zakup nieruchomości. Wyceń i sprawdź nieruchomość zgodnie z wymaganiami Twojego pożyczkodawcy, ponieważ pożyczkodawca sprzedającego może również wymagać tych raportów. Oczywiście musisz uzbroić się w cierpliwość. Podjęcie tych kroków gwarantuje, że gdy pożyczkodawca sprzedającego ostatecznie zatwierdzi krótką sprzedaż, Twoja pożyczka zostanie w większości zrealizowana i będziesz mógł szybko zamknąć. Krótkie wyprzedaże są znane z tego, że ich realizacja zajmuje więcej czasu niż zwykle, więc dobrze jest zrobić wszystko, co w Twojej mocy. Twój pożyczkodawca i agent nieruchomości powinni być bardzo zaznajomieni z krótką sprzedażą i mogą pomóc ci zrozumieć wszystkie kroki, które musisz wykonać, aby przeprowadzić transakcję krótkiej sprzedaży.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy