Co to jest przekształcenie kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia i szukasz sposobu na ograniczenie miesięcznego budżetu i masz ryczałt, z którego możesz skorzystać, dobrym rozwiązaniem może być ponowne wykorzystanie kredytu hipotecznego.

Jak działa przekształcenie kredytu hipotecznego

Jeśli znajdziesz się z kawałkiem pieniędzy, przekształcenie kredytu hipotecznego pozwoli Ci spłacić kapitał hipoteczny i zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając miesięczne płatności pozostałego salda.

Najłatwiejszym sposobem myślenia o przekształceniu kredytu hipotecznego jest „naprawa. Płacisz takie samo oprocentowanie i ponownie obliczasz pożyczkę przy użyciu tych samych warunków spłaty. Wszystko, co się zmienia, to finansowana kwota i miesięczna rata. Ponieważ jesteś winien mniej pieniędzy, w końcu płacisz mniejsze odsetki przez cały okres pożyczki.

Jeśli zamiast tego wpłacisz te same pieniądze na kapitał pożyczki, obniżysz kwotę, którą jesteś winien, ale – w przeciwieństwie do przekształcenia – miesięczna rata pozostanie taka sama.

Szczegóły przekształcenia hipoteki

Chociaż pożyczkodawca może zająć od 45 do 60 dni, aby zakończyć przekształcenie, jest to stosunkowo proste. Dogodnie, o ile Twoja pożyczka jest w dobrej kondycji, pożyczkodawca nie będzie wymagał kontroli kredytowej, wyceny domu ani weryfikacji dochodów.

Czy możesz zapewnić oprocentowanie kredytu hipotecznego poniżej 3%? Sprawdź stawki natychmiast, aby zobaczyć9 na 10 Amerykanów może kwalifikować się do refinansowania kredytu hipotecznego. Ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych spada do kilkudziesięcioletnich minimów, nie ma lepszego czasu na zmniejszenie miesięcznej raty kredytu hipotecznego.

Przekształcenie kredytu hipotecznego jest dostępne tylko w przypadku tradycyjnych pożyczek i nie jest opcją w przypadku pożyczek FHA, VA lub USDA. Pożyczki typu Jumbo również są zwykle niekwalifikowalne. Większość pożyczkodawców – choć nie wszyscy – oferuje przekształcenie kredytów hipotecznych. Zadzwoń do pożyczkodawcy, aby dowiedzieć się, czy jest to usługa, którą oferuje.

Kwota, którą musisz przeznaczyć na przekształcenie, wynosi zazwyczaj co najmniej 10000 USD, w zależności od pożyczkodawcy. Ważne jest, aby Twój pierwotny okres kredytowania i stopa procentowa pozostały takie same. Na przykład, jeśli masz 30-letni kredyt hipoteczny oprocentowany na 3,7% i zmienisz go po pięciu latach, saldo zostanie amortyzowane przez pozostałe 25 lat przy zastosowaniu tej samej stopy.

Po złożeniu wniosku o przekształcenie kredytu hipotecznego, Twój pożyczkodawca prawdopodobnie będzie wymagał od Ciebie dokonania dwóch kolejnych płatności (w pierwotnej kwocie spłaty) przed ponownym spłatą kredytu. To powiedziawszy, powinieneś dokonywać regularnych płatności do momentu otrzymania wiadomości od pożyczkodawcy.

Możesz odnowić swoją pożyczkę tyle razy, ile chcesz, ale pamiętaj, aby zaplanować ponowne przekształcenie opłat w okolicach 250 USD na 300 USD.

Zalety przekształcenia hipoteki

Oprócz obniżenia miesięcznej raty kredytu hipotecznego, oto kilka powodów, dla których możesz chcieć zbadać przekształcenie kredytu hipotecznego.

 • Jeśli stopa procentowa wzrosła od czasu zaciągnięcia pierwotnego kredytu hipotecznego, będziesz w stanie utrzymać niższą stopę procentową.
 • W sumie zapłacisz mniej odsetek z powodu mniejszej kwoty głównej.Możesz obniżyć miesięczną ratę kredytu hipotecznego bez przedłużania okresu spłaty kredytu.Możesz również zbudować sobie poduszkę ratunkową, przekształcając swój kredyt hipoteczny i kontynuując spłatę pierwotnych płatności. Zmniejszy to jeszcze bardziej twój kapitał, a jeśli napotkasz trudności finansowe, możesz przejść na niższe płatności, aż wrócisz na solidne podstawy.

  Wady przekształcenia hipoteki

  Chociaż istnieją szczególne okoliczności, w których przekształcenie kredytu hipotecznego ma sens finansowy, przekształcenie nie jest pozbawione wad.

  • Jeśli Twój obecny oprocentowanie kredytu hipotecznego jest wysoki, nie ma finansowego sensu przekształcanie go w tym samym oprocentowaniu. Przyjrzyj się refinansowaniu, aby sprawdzić, czy możesz skorzystać z niższych stawek.
  • Można stać się bogatym w domu i ubogim w gotówkę, inwestując wszystkie swoje fundusze w kapitał własny, pozostawiając niewiele gotówki na inne ważne cele.Jeśli masz dług o wysokim oprocentowaniu, wpłacenie ryczałtu na kredyt hipoteczny może być kosztownym błędem. Sprytnym posunięciem jest najpierw wyeliminowanie wysokoprocentowego długu.Alternatywy dla przekształcenia hipoteki

   Jeśli Twoim celem jest wykorzystanie ryczałtu w jak najmądrzejszy sposób, przekształcenie kredytu hipotecznego to tylko jedna opcja. Oto inne warte rozważenia:

   • Każdego miesiąca spłacaj trochę więcej do kwoty głównej kredytu hipotecznego. Nie obniży to od razu Twoich miesięcznych zobowiązań, ale pomoże Ci spłacić zadłużenie wcześniej.
   • Refinansuj swój kredyt hipoteczny, biorąc nowy kredyt na spłatę starego. Refinansowanie może być najlepszą opcją, jeśli obecne oprocentowanie jest niższe niż pierwotna stopa procentowa. Podczas gdy przekształcenie kredytu hipotecznego po prostu przelicza twoją płatność na podstawie nowej, niższej kwoty głównej, refinansowanie przypomina zaciągnięcie nowego kredytu hipotecznego. Może być konieczne opłacenie wniosku, kredytu, pochodzenia, certyfikatu powodziowego, wyszukiwania tytułu oraz opłat za nagrywanie. Będziesz także zobowiązany do przeprowadzenia nowej wyceny domu i ewentualnie kolejnej inspekcji domu.Wykorzystaj pieniądze na inwestycje na giełdzie, które w dłuższej perspektywie mogą zapewnić wyższą stopę zwrotu.Zbuduj fundusz awaryjny z wystarczającą ilością pieniędzy, aby opłacić rachunki o wartości od trzech do sześciu miesięcy. W ten sposób wiesz, że masz gotówkę w rezerwie, aby poradzić sobie z życiowymi przeszkodami na drodze i możesz skupić się na innych, ważniejszych rzeczach.Przekształcenie kredytu hipotecznego może nie być terminem, który znasz, ale powinien. Dobrze jest mieć w swoim arsenale finansowym jak najwięcej narzędzi. Przekształcenie może być dobrym sposobem na zmniejszenie ogólnych kosztów kredytu hipotecznego i miesięcznych płatności.

    Dzisiejsze najlepsze stawki kredytów hipotecznych

    Są szanse, że oprocentowanie kredytów hipotecznych nie pozostanie długo na najniższym poziomie od kilku dekad. Dlatego podjęcie działań dzisiaj jest kluczowe, niezależnie od tego, czy chcesz refinansować i obniżyć spłatę kredytu hipotecznego, czy jesteś gotowy, aby pociągnąć za spust przy zakupie nowego domu. Kliknij tutaj, aby rozpocząć od skanowania rynku pod kątem najlepszej stawki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy