Co to jest ujemne saldo na Twojej karcie kredytowej?

17 lutego 2021
Category: Karcie Kredytowej

Rejestracja w celu korzystania z kart kredytowych za pośrednictwem linków partnerskich zapewnia nam prowizję. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Oto nasze pełne zasady reklamowe.

Krótko mówiąc, ujemne saldo oznacza, że ​​wystawca karty kredytowej jest ci winien pieniądze. Dokonując płatności kartą kredytową, płacisz saldo, które jesteś winien wystawcy karty. Ale w niektórych przypadkach ostatecznie płacisz więcej niż łączne saldo dodatnie, co skutkuje ujemnym saldem.

Poniżej wyjaśnimy, dlaczego możesz skończyć z ujemnym saldem, jak wpływa to na twoją zdolność kredytową i limit kredytowy oraz co możesz zrobić z ujemnym saldem kredytowym.

Dlaczego mam ujemne saldo na mojej karcie kredytowej?

Ujemne salda na karcie kredytowej mogą wystąpić z kilku powodów, w tym:

 • Przypadkowo zapłacisz więcej niż całkowite saldo karty.
 • Zwrot środków z zakupu, który wpłynie na Twoje konto po spłaceniu salda.Kredyt na ofertę promocyjną wystawcy karty (pomyśl o promocjach, takich jak oferty Amex), która pojawia się po pełnej spłacie karty.Kredyt na opłatę po spłaceniu salda karty.Na przykład, z powodu pandemii koronawirusa, być może musiałeś anulować ustalenia dotyczące podróży, takie jak loty i rezerwacje hoteli. Jeśli opłaty zostały naliczone (i spłacone) kilka miesięcy temu, wszelkie otrzymane zwroty mogą spowodować ujemne saldo na karcie kredytowej.

  Niezależnie od przyczyny ujemnego salda, nie ma się czym stresować. Pamiętaj, że to bank jest ci winien pieniądze!

  Czy ujemne saldo wpływa na moją zdolność kredytową lub limit kredytowy?

  Nie, ujemne saldo nie wpływa na zdolność kredytową ani na limit kredytowy karty. Ale technicznie będzie to miało wpływ na całkowitą kwotę, jaką możesz wydać na swoją kartę.

  Na przykład, jeśli masz limit kredytu w wysokości 10 000 USD, a saldo ujemne wynosi 500 USD, będziesz mieć do wykorzystania 10 500 USD. Ale po wydaniu ujemnego salda 500 USD limit kredytu pozostanie na poziomie 10 000 USD.

  Co powinienem zrobić, jeśli saldo karty kredytowej jest ujemne?

  Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące ujemnego salda, skontaktuj się z bankiem lub wydawcą karty. Będą w stanie wyjaśnić, dlaczego widzisz ujemne saldo – czy to z powodu zwrotu pieniędzy, czy nadpłaty. Możesz użyć swoich wyciągów, aby znaleźć przyczynę ujemnego salda.

  Jeśli masz ujemne saldo, możesz nadal korzystać z karty, pozwalając, aby ujemne saldo zrównoważyło nowe zakupy. Lub skontaktuj się z bankiem i poproś o czek zwrotny. Saldo ujemne nie ma daty wygaśnięcia, więc nie musisz od razu podejmować decyzji.

  Czy możesz przenieść ujemne saldo z jednej karty na drugą?

  Większość banków pozwala przelać ujemne saldo z jednego konta na drugie, pod warunkiem, że oba rachunki są w tym samym banku.

  Na przykład Meghan, redaktorka MMS-ów, niedawno przeniosła saldo ujemne ze swojej karty Business Platinum® z American Express na kartę Hilton Honors American Express Aspire. Musiała zwrócić duży zakup w sklepie meblowym po tym, jak odkryła, że ​​sofa, którą kupiła, jest wadliwa. Ponieważ spłaciła już zakup na swojej karcie, była w stanie przelać ujemne saldo, aby spłacić saldo na innej karcie.

  Nie zapomnij, że możesz również poprosić wystawcę karty o przesłanie czeku na ujemne saldo. Może to mieć sens, jeśli chcesz wykorzystać zwrot pieniędzy z karty wydanej przez jeden bank, na przykład American Express, do spłaty salda na karcie innego wystawcy, takiego jak Chase.

  Konkluzja

  Jeśli zauważysz, że Twoja karta ma ujemne saldo, nie martw się. Ujemne saldo nie wpłynie w żaden sposób na Twój kredyt. Oznacza to po prostu, że przepłaciłeś swoje konto, a bank jest ci winien pieniądze.

  Zadzwoń do wystawcy karty kredytowej, aby uzyskać więcej informacji, a następnie zdecyduj, jak chcesz zarządzać ujemnym saldem. Pamiętaj, to twoje pieniądze.

  Obraz wyróżniony autorstwa izkes / Shutterstock.

  Karta Hilton Honors American Express AspireKarta Hilton Honors American Express AspireZdobądź 150 000 punktów premiowych programu Hilton Honors dzięki karcie Hilton Honors American Express Aspire po użyciu nowej karty w celu dokonania kwalifikujących się zakupów o wartości 4000 USD w ciągu pierwszych 3 miesięcy członkostwa w karcie. Dodatkowo ciesz się darmową nagrodą weekendową w ciągu pierwszego roku i każdego roku po odnowieniu.

  Zdobądź 14X punktów premiowych Hilton, dokonując kwalifikujących się zakupów za pomocą karty w uczestniczących hotelach lub ośrodkach z portfolio Hilton.

  Zdobądź 7X punktów bonusowych za kwalifikujące się zakupy: za loty zarezerwowane bezpośrednio w liniach lotniczych lub na amextravel.com, za wynajem samochodu zarezerwowany bezpośrednio w wybranych wypożyczalniach samochodów oraz w restauracjach w USA.

  Zdobądź 3 punkty premiowe programu Hilton Honors za wszystkie inne kwalifikujące się zakupy kartą.

  Ciesz się do 250 $ w punktach Hilton Resort Credits na swojej karcie każdego roku rocznicowego, podczas pobytu w uczestniczących ośrodkach z portfolio Hilton.

  Ciesz się bezpłatnym statusem diamentowym dzięki karcie Hilton Honors Aspire.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy