Co to jest zobowiązanie do kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021
Category: Istnieje Kilka
Dołącz do społeczności
Zobowiązanie do udzielenia kredytu hipotecznego, nazywane również zobowiązaniem do udzielenia pożyczki, jest dokumentem przygotowanym przez bank kupującego i skierowanym do sprzedawcy pewnego rodzaju nieruchomości lub nieruchomości. Dokument stanowi pisemny dowód na to, że bank jest skłonny udzielić kupującemu określonej kwoty w formie kredytu hipotecznego w celu sfinalizowania zakupu nieruchomości. Dokumenty tego typu są zazwyczaj bardzo szczegółowe i zawierają informacje o stopach procentowych i sposobie ich stosowania w odniesieniu do zasady kredytu. W większości przypadków zobowiązanie do udzielenia kredytu hipotecznego będzie miało również datę wygaśnięcia, czyli środek, który może chronić pożyczkodawcę przed nieprzewidzianymi czynnikami, które sprawiłyby, że przedłużenie kredytu byłoby niewskazane.

Zobowiązanie do udzielenia kredytu hipotecznego to pisemny dowód, że bank jest skłonny udzielić kupującym pewnej kwoty w postaci kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości.

Zobowiązania do udzielenia kredytu hipotecznego nie należy mylić z bardziej uproszczonym pismem przed zatwierdzeniem. Istnieje kilka kluczowych różnic. Po pierwsze, pismo przed zatwierdzeniem nie zawiera szczegółowych informacji na temat zobowiązania. Często tekst dokumentu wystarczy do potwierdzenia samej kwoty pożyczki. Pozostałe szczegóły rzadko, jeśli w ogóle, są zawarte w tekście tego typu listu.

Po drugie, pismo przed zatwierdzeniem zwykle nie jest prawnie wiążącym dokumentem. Jest to przeciwieństwo zobowiązania do kredytu hipotecznego, które jest uważane za legalne i wiążące. Po trzecie, pismo przed zatwierdzeniem niekoniecznie jest przygotowywane po zakończeniu zobowiązania; niektórzy pożyczkodawcy wydadzą pismo z wstępną zgodą, przewidując, że kupujący kwalifikuje się do otrzymania pożyczki. W celu ustalenia prawdziwego stanu kredytu hipotecznego konieczne jest uzyskanie kopii zobowiązania do udzielenia kredytu hipotecznego oraz pisma wstępnego.

Kupujący powinien zawsze upewnić się, że istnieje zobowiązanie do udzielenia kredytu hipotecznego przed dokonaniem jakiejkolwiek zaliczki na nieruchomość. Zapobiegnie to wszelkiego rodzaju nieporozumieniom dotyczącym statusu kredytu hipotecznego. W przypadku, gdy z jakiegoś powodu wniosek o kredyt hipoteczny nie zostanie przyjęty, a pismo zobowiązujące do udzielenia kredytu hipotecznego nie zostanie sporządzone, kupujący nie ponosi utraty tego depozytu, gdy nie może sfinalizować transakcji.

Kupujący powinni również uważnie przyjrzeć się dacie wygaśnięcia zawartej w treści zobowiązania do udzielenia kredytu hipotecznego. Jeśli kupujący spróbuje kupić nieruchomość po upływie tego terminu, istnieje duża szansa, że ​​proces kwalifikacji kredytu będzie musiał zostać powtórzony. Jeśli kupujący doświadczył pewnych zmian w swojej zdolności kredytowej, poziomie dochodów lub innych kluczowych czynnikach, może nie być możliwe uzyskanie nowego zobowiązania na takich samych warunkach lub nawet uzyskanie listu zobowiązującego.

Po wielu latach w branży telekonferencji, Michael postanowił wykorzystać swoją pasję do ciekawostek, badań i pisania, zostając niezależnym pisarzem na pełen etat. Od tego czasu pisał artykuły do ​​różnych publikacji drukowanych i internetowych, w tym wiseGEEK, a jego prace pojawiały się także w zbiorach poezji, dewocjonaliach i kilku gazetach. Inne zainteresowania Malcolma obejmują kolekcjonowanie płyt winylowych, mniejszą ligę baseballową i kolarstwo.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy