Co to są podatki transferowe?

17 lutego 2021
Category: Nowy Kredyt

25 września 2020 r

Podatki transferowe są naliczane przez władze stanowe i lokalne, gdy nieruchomość zmienia właściciela. Dowiedz się więcej o tym podatku – w tym o tym, jak jest obliczany i czy musisz go zapłacić – aby uniknąć niespodzianek przy zamknięciu.

Podatki transferowe to opłaty pobierane przy wymianie własności domu. Podatek ten jest również określany jako podatek skarbowy, podatek od sprzedaży nieruchomości lub podatek skarbowy od dokumentów.

Podatki transferowe są nakładane przez władze stanowe, powiatowe i czasami miejskie. Są powszechne, ale nie uniwersalne – w niektórych obszarach nie ma żadnych podatków transferowych – a stawki różnią się znacznie w całych Stanach Zjednoczonych.

Poświęcenie czasu na nauczenie się, jak działają podatki transferowe, ile są w Twojej okolicy i czy masz je zapłacić, może pomóc w uniknięciu niespodzianek przy stole finałowym. Czytaj dalej – omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby bez obaw radzić sobie ze sprzedażą lub zakupem!

Oto, co musisz wiedzieć o podatkach transferowych:

 • Podatki transferowe są uważane za część kosztów zamknięcia, co oznacza, że ​​są wypłacane po sfinalizowaniu sprzedaży domu.
 • Pod względem kosztów podatki transferowe sięgają od setek do tysięcy dolarów, w zależności od lokalizacji nieruchomości.W większości regionów sprzedawca domu musi zapłacić za podatki transferowe. Jednak kto płaci może się różnić w zależności od sprzedaży, w zależności od lokalnych konwencji.SKOK DO SEKCJI
 • Ile kosztują podatki od przeniesienia nieruchomości?
  • Podatki transferowe według stanu
  • Kto płaci podatki transferowe?Czy można odliczyć podatek od transferu?Co to są podatki od przelewów hipotecznych?Ile kosztują podatki od przeniesienia nieruchomości?

   Podatki transferowe są obliczane na podstawie ceny sprzedaży Twojego domu i mogą wynosić od 0,01% do ponad 4%.

   Dokładna stawka podatku będzie zależała od miejsca zamieszkania: podatki stanowe, powiatowe i miejskie mogą mieć zastosowanie w zależności od przepisów podatkowych w Twojej okolicy. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat lokalnych podatków transferowych, zalecamy skorzystanie z tego kalkulatora opłat z First American Title.

   Poniższa grafika pokazuje przykład tego, jak koszty podatku transferowego mogą się różnić – w tym przypadku o 2400 $ – w zależności od Twojej lokalizacji.

   Lokalizacja

   Chicago

   Minneapolis

   St. Louis

   Cena sprzedaży

   200 000 $

   200 000 $

   200 000 $

   Stanowy podatek transferowy

   200 USD (0,1%)

   680 USD (0,34%)

   Żaden

   Podatek od transferu powiatowego

   100 USD (0,05%)

   Żaden

   Żaden

   Podatek miejski

   2100 USD (1,05%)

   Żaden

   Żaden

   Całkowity podatek transferowy

   2400 USD (1,2%)

   680 USD (0,34%)

   Żaden

   Należy pamiętać, że stawki podatku transferowego są często opisywane jako kwota podatku naliczanego za 500 USD. Na przykład w Michigan stanowe podatki transferowe są pobierane według stawki 3,75 USD za każde 500 USD, co przekłada się na efektywną stawkę podatkową 0,75% (3,75 USD / 500 USD = 0,75%).

   Podatki transferowe według stanuPoniżej wymieniliśmy stawki podatku transferowego dla typowej sprzedaży domów w każdym stanie. Pamiętaj: to, że nie płacisz podatków od transferów stanowych, nie oznacza, że ​​nadal nie będziesz na haku na szczeblu hrabstwa lub miasta.

   Stan

   Stawka podatku transferowego

   Alabama

   0,10%
   Alaska

   Żaden
   Arizona

   2 USD (opłata zryczałtowana)
   Arkansas

   0,33%
   Kalifornia

   0,11%
   Kolorado

   0,01%
   Connecticut

   0,5% do 800 000 $ i 1% wartości powyżej 800 000 $; plus 0,11%
   Delaware

   1,5–2%
   Dystrykt Kolumbii

   1,1%
   Floryda

   0,70%
   Gruzja

   0,10%
   Hawaje

   do 600 000 USD: 0,1% 600

   000–1 000 000: 0,2%

   powyżej 1 000 000 USD: 0,3%
   Idaho

   Żaden
   Illinois

   0,10%
   Indiana

   Żaden
   Iowa

   0,16%
   Kansas

   Żaden
   Kentucky

   0,10%
   Luizjana

   Żaden
   Maine

   0,44%
   Maryland

   0,50%
   Massachusetts

   0,456%
   Michigan

   0,75%
   Minnesota

   0,34%
   Mississippi

   Żaden
   Missouri

   Żaden
   Montana

   Żaden
   Nebraska

   0,175%
   Nevada

   0,39%
   New Hampshire

   1,50%
   New Jersey

   0,04-1,21% (w zależności od ceny sprzedaży)
   Nowy Meksyk

   Żaden
   Nowy Jork

   do 1000000 USD: 0,4%

   powyżej 1000000 USD: 1,4%
   Karolina Północna

   0,20%
   Północna Dakota

   Żaden
   Ohio

   0,10%
   Oklahoma

   0,15%
   Oregon

   Żaden
   Pensylwania

   1%
   Rhode Island

   0,40%
   Karolina Południowa

   0,26%
   Południowa Dakota

   0,10%
   Tennessee

   0,37%
   Teksas

   Żaden
   Utah

   Żaden
   Vermont

   0,5% od pierwszych 100 000 USD plus 1,25% od wartości powyżej 100 000 USD
   Virginia

   0,25%
   Waszyngton

   pierwsze 500 000 $ z wartością opodatkowaną w wysokości 1,1%

   500 000-1 500 000 z podatkiem w wysokości 1,28%

   1 500 000 – 3 000 000 z podatkiem w wysokości 2,75%

   ponad 3 000 000 $ z 3%
   Wirginia Zachodnia

   0,22%
   Wisconsin

   0,30%
   Wyoming

   Żaden

   Kto płaci podatki transferowe?

   To, kto płaci podatki transferowe, zwykle zależy od zwyczajów w Twojej okolicy. Z naszych badań wynika, że ​​w 89% przypadków sprzedawca miał zapłacić.

   Oto, jak lokalne konwencje dotyczące płatności podatku transferowego różnią się w zależności od stanu:

   Stany, w których sprzedawca płaci stanowy podatek od przelewów:
   Alabama Michigan
   Arkansas Minnesota
   Kalifornia Mississippi
   Connecticut Nebraska
   Delaware Nevada
   Floryda New Jersey
   Gruzja Nowy Jork
   Hawaje Karolina Północna
   Illinois Ohio
   Indiana Oklahoma
   Iowa Pensylwania
   Kentucky Rhode Island
   Maryland Karolina Południowa
   Massachusetts Południowa Dakota
   Stany, w których kupujący płaci stanowy podatek transferowy:
   Kolorado Tennessee
   Stany, w których kupujący i sprzedawca dzielą podatek od przelewów stanowych:
   Maine New Hampshire

   Jedna ważna uwaga: tylko dlatego, że jest to „typowy dla abyś płacił podatków transferowych w danym obszarze, to nie znaczy, że są potrzebne , aby to zrobić! W większości transakcji dotyczących nieruchomości kupujący i sprzedający mogą negocjować, kto płaci ten podatek.

   Istnieją jednak wyjątki, w których podatki transferowe wymagają określenia, kto płaci. Jednym z przykładów jest stanowy podatek dokumentowy w stanie Nebraska, który określa, że ​​sprzedawca jest obciążany.

   Czy można odliczyć podatek od transferu?

   Krótka odpowiedź brzmi: nie, podatki od przeniesienia własności nieruchomości nie podlegają odliczeniu od podatku.

   W przeciwieństwie do podatków od nieruchomości (które różnią się od podatków od przeniesienia własności nieruchomości!) I odsetek od kredytu hipotecznego, nie możesz zmniejszyć swojego rachunku podatkowego poprzez odliczenie podatku transferowego od dochodu.

   Możesz jednak skorzystać z podatku transferowego, aby zaoszczędzić na przyszłych rachunkach podatkowych.

   Jeśli zapłaciłeś podatek transferowy przy zakupie domu, możesz je uwzględnić przy obliczaniu całkowitej kwoty zapłaconej za swój dom (nazywa się to zmianą „podstawy kosztu domu).

   Kiedy sprzedajesz ten dom, być może będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych od różnicy między ceną, za którą sprzedałeś, a ceną, za którą kupiłeś. Dzięki obliczeniu podatków transferowych na pierwotną cenę zakupu różnica ta staje się mniejsza.

   Pamiętaj, że nie możesz tego wykorzystać, jeśli:

   • Sprzedajesz swoje główne miejsce zamieszkania, w którym mieszkałeś przez co najmniej dwa z ostatnich pięciu lat (co kwalifikowałoby Cię do wyłączenia z podatku od zysków kapitałowych)
   • Zarabiasz mniej niż 250 000 USD na sprzedaży domu, jeśli jesteś singlem, lub 500 000 USD, jeśli jesteś żonatyZałóżmy na przykład, że kupiłeś dom za 300 000 $, a następnie sprzedałeś go za 350 000 $ w następnym roku. Jeśli zapłaciłeś 5000 $ podatku transferowego przy zakupie domu, możesz odliczyć go wraz z innymi kosztami, które poniosłeś w związku z domem (zwanymi łącznie podstawą kosztów), aby zmniejszyć podatki, które jesteś winien z tytułu sprzedaży. Zamiast płacić podatki od zysku w wysokości 50 000 USD, płacisz tylko podatki od zysku 45 000 USD.

    Jeśli sprzedajesz nieruchomość na wynajem lub inwestycję, prawdopodobnie możesz również odliczyć koszty podatku transferowego w podobny sposób.

    Co to są podatki od przelewów hipotecznych?

    Podatki od przeniesienia kredytu hipotecznego – często określane jako podatki od rejestracji hipoteki – to opłaty nakładane przez władze stanowe i lokalne za każdym razem, gdy zaciągasz nowy kredyt hipoteczny. Opłata ta jest często pobierana wraz z podatkami od przeniesienia własności nieruchomości.

    W przypadku typowej sprzedaży domu opłatę tę ponosi kupujący, ponieważ to on zaciąga kredyt hipoteczny. Jednak nie jest to ustalone w kamieniu i zawsze możesz negocjować, kto płaci za co w Twojej sprzedaży.

    W przeciwieństwie do podatków od przeniesienia własności nieruchomości, podatki od przeniesienia kredytu hipotecznego są obliczane jako procent kredytu hipotecznego, a nie procent ceny sprzedaży domu.

    Podatek od przeniesienia kredytu hipotecznego zazwyczaj płaci się za każdym razem, gdy zaciąga się pożyczkę na dom – na przykład przy refinansowaniu naszego zaciągania pożyczki pod zastaw domu – nie tylko przy zaciąganiu kredytu hipotecznego na zakup nowego domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy