Deutsche Pula pożyczył przedsiebiorstwie zięcia Trumpa miliony dolarów

Deutsche Pula pożyczył przedsiebiorstwie zięcia Trumpa miliony dolarów
27 lipca, 2020
Category: bazy

Firma Jareda Kushnera, zięcia i jednego z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa, uzyskała dzieki miesiąc poprzednio wyborami prezydenckimi w NA JUKATAN pożyczkę w wysokości 225 milionów dolarów od Deutsche Bank a mianowicie podał gazeta „The Washington Post” w poniedziałek.

Pożyczka od Deutsche Bank, „globalnej instytucji finansowej z siedzibą we Franfurcie nad Menem, z którą przedsiębiorstwa Donalda Trumpa i jego srodowiska łączą biznesy od wielu lat, przyszła w bardzo ważnym momencie dla Kushnera” – okresla dziennik.

Dzięki pożyczce należące do Jareda Kushnera jak i równiez jego rodziny firmy Kushner Companies, mogły spłacić wyżej oprocentowane opony, jakie zaciągnęły w 2015 r. w zakup czterech pięter dawnej siedziby dziennika „The New York Times” w pobliżu słynnego Times Square i wynająć zakupioną powierzchnię biurową nowym lokatorom, z zyskiem 74 milionów dolarów.

W tym samym czasie Deutsche Bank negocjował pozasądowe porozumienia z amerykańskimi władzami federalnymi, które oskarżyły ów bank o oszustwa podczas udzielania pożyczek hipotecznych.

Uzgadniane były też w tym sezonie warunki ugody z władzami stanu Nieznany Jork. Filie regulacyjne tego stanu zarzucały Deutsche Pula pośrednictwo w praniu brudnych pieniędzy pochodzących z Rosji.

Cała ów pajęczyna interesów Jareda Kushnera wzbudziła ciekawosc Roberta Muellera, prokuratora szczególowego, powołanego az do zbadania wszelkich zarzutów związanych z ingerencją Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie a takze powiązań osób z otoczenia kandydata Republikanów – Trumpa z władzami na Kremlu.

W prowadzonym przez Roberta Muellera odzyskiwaniu, funkcjonariuszy FBI interesują także osobiste zebrania ludzi wraz z sztabu Trumpa, a przy szczególności Jareda Kushnera sposród niedawno odwołanym do Moskwy rosyjskim ambasadorem w Stanach Zjednoczonych, Siergiejem Kislakiem, a także spotkanie Kushnera z Siergiejem Gorkowem, rosyjskim bankierem, szefem blisko powiązanego z Putinem banku Wnieszekonombank (VEB). Gorkow jest absolwentem, tzw. szkoły szpiegów, to znaczy Akademii FSB.

Jared Kushner, kiedy ubiegał się o certyfikat bezpieczeństwa pozwalający na dostęp do ściśle tajnych dokumentów rządowych, nie ujawnił swych spotkań z Gorkowem oraz Kislakiem. Wnieszekonombank (VEB) od 2014 roku jest jedną wraz z instytucji finansowych Rosji objętych sankcjami AMERYCE i UE w odpowiedzi na aneksję ukraińskiego Krymu przez Rosję.

*Zobacz także: Twitter Donalda Trumpa *

Biały Gmach w odpowiedzi na pytania dziennika „The Washington Post” o powiązania zięcia i doradcy prezydenta Trumpa wraz z Deutsche Bank wydał oświadczenie, w którym zapowiedział, że „Kushner wyłączy się sposród wszelkich okreslonych spraw, w której Deutsche Bank gra jakąkolwiek rolę”.

Powiązania firm Trumpa wraz z Deutsche Pula wielokrotnie były przedmiotem zaintrygowania mediów jak i równiez Kongresu. Zadłużenie firm Trumpa wobec tego niemieckiego banku z oddziałami dzieki całym świecie, wynosiło po 2016 r. 364 mln dolarów.

Przedstawiciele Partii Demokratycznej w komisji ds. usług finansowych Izby Reprezentantów (House Committee pan Financial Services) w liście wystosowanym po maju sluzace do zarządu germanskiego banku pytali, czy rosyjski rząd był poręczycielem pożyczek udzielonych Trampowi w przeszłości oraz badz pożyczki ów były przy jakikolwiek sposób powiązane z Rosją.

Maxine Waters – przedstawicielka lewicowego skrzydła Partii Demokratycznej – i jej partyjni koledzy w komisji ds. usług finansowych Kongresu chcieli się także dowiedzieć od zarządu Deutsche Pula, jaki był udział Trumpa w skandalu z „lustrzanymi transakcjami” klientów moskiewskiego oddziału Deutsche Pula.

Proceder tzw. lustrzanych sprawie pozwalał szerokim klientom Deutsche Bank po Moskwie na zakup za ruble akcji renomowanych przedsiębiorstw, a następnie ich sprzedaż w Londynie za funty i dolary. Pieniądze ze sprzedaży papierów wartościowych trafiały na konta na Cyprze, w Łotwie i przy Estonii.

Pisarze listu az do zarządu Deutsche Bank, przypomnieli, że od roku 2015 za łamanie amerykańskich przepisów finansowych katalogów bank zapłacił kary przy wysokości wiecej niz 6 mld dolarów.

List Demokratów pozostaje jak dotąd bez reakcji ze witryny zarządu Deutsche Bank.

Wraz z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy