Dlaczego banki odmawiają pożyczek na rozpoczęcie działalności?

17 lutego 2021
Category: Swoją Zdolność

Co powiedzieć i zrobić dalej

 • Dzielić
 • Kołek
 • E-mail

Dlaczego banki odmawiają pożyczek na rozpoczęcie działalności?

Nowemu biznesowi bardzo trudno jest uzyskać kredyt w banku komercyjnym lub pożyczkodawcy na rozpoczęcie działalności. Nowe firmy to w rzeczywistości najbardziej ryzykowne pożyczki ze wszystkich, z którymi może spotkać się bank lub pożyczkodawca. Jest więc zrozumiałe, że obawiają się pożyczek na start.

Dlaczego startupy biznesowe są ryzykowne

Aby zrozumieć, dlaczego rozpoczynanie nowych firm jest ryzykowne dla kredytodawców biznesowych, spójrz na cztery C Kredytu (zabezpieczenie, kapitał, pojemność, charakter).

Pożyczkodawcy oczekują, że pożyczkobiorca:

 • Kapitał – aktywa biznesowe, które można wykorzystać do tworzenia produktów lub usług i które można zamienić na gotówkę w celu spłaty kredytów biznesowych. Nowa firma, zwłaszcza działalność usługowa, ma niewiele aktywów biznesowych.
 • Zabezpieczenie – gotówka do wniesienia wkładu do firmy. Nowy właściciel firmy ma niewielkie zabezpieczenie, chyba że może użyć majątku osobistego lub ma osobę podpisującą z aktywami do złożenia zastawu.
 • Pojemność – historia potwierdzająca, że ​​firma jest w stanie wygenerować wystarczającą ilość pieniędzy, aby spłacić pożyczkę.
 • Postać. To przede wszystkim dobra zdolność kredytowa. Jeśli jednak masz dobrą zdolność kredytową (kredyt biznesowy lub osobisty), nie oznacza to, że możesz otrzymać kredyt biznesowy, ale słaba ocena prawdopodobnie szybko Cię odwróci.

Inne powody, dla których banki odmawiają pożyczek na rozpoczęcie działalności

Brak doświadczenia . W profesjonalnych biznesach banki często odmawiają pożyczki na start komuś, kto nie ma co najmniej roku doświadczenia w pracy w zawodzie.

Brak zarządzania. Podobnie jak właściciel bez doświadczenia, pożyczkodawcy mogą nie czuć się komfortowo w zupełnie nowej firmie, która nie ma silnego, doświadczonego zespołu zarządzającego, który mógłby wesprzeć ich działalność.

Brak bazy klientów. Tak, to jedna z tych sytuacji „Catch-22; nie możesz dostać pożyczki, jeśli nie masz klientów, ale nie możesz rozpocząć działalności i pozyskiwać klientów bez pożyczki. Jeśli możesz pokazać, że masz w kolejce kilku silnych klientów, może to zrobić dobre wrażenie na pożyczkodawcy.

Banki są dość kreatywne, jeśli chodzi o powody, dla których odmawiają pożyczki na start. Są to typowe odpowiedzi banków dla młodej pary, która starała się o kredyt na rozpoczęcie praktyki zawodowej.

Typowe reakcje banków na wnioski o pożyczkę na rozpoczęcie działalności – i Twoja odpowiedź

Właśnie dlatego.

Banki często mówią po prostu: „Nie udzielamy pożyczek startupom.

Twoja odpowiedź: przejdź do innych banków. Czasami znalezienie właściwego zajmuje trochę czasu.

100% zabezpieczenia.

Jeden bank powiedział, że udzieli pożyczki w wysokości 80 000 USD z oprocentowaniem 8%, jeśli pożyczkobiorca będzie chciał, aby jego współsygnatariusz wpłacił do banku 80 000 USD (oprocentowanie 5%). Kiedy pożyczkobiorca zapytał ich, dlaczego nie powinien po prostu wziąć 80 000 dolarów na rozpoczęcie działalności, odpowiedzieli: „W ten sposób otrzymujesz kredyt biznesowy.

Twoja odpowiedź: Nie możesz otrzymać kredytu biznesowego, jeśli nie masz firmy. Przejdź dalej lub rozważ inne alternatywy.

Ograniczanie kwot pożyczki. Inny bank dałby im tylko 50 000 dolarów, twierdząc, że jest to limit dla „ekspresowych pożyczek SBA dla start-upów.

Twoja odpowiedź: Zanim porozmawiasz z bankami, porozmawiaj z SBA. Poznaj ich kryteria. Niektóre banki są bardziej skłonne do radzenia sobie z dodatkowymi formalnościami i kłopotami związanymi z pożyczkami SBA. Możesz udać się do SBA i uzyskać wstępną zgodę, aby odciąć się od zastrzeżeń banku.

Kapitał od właściciela. Bank, o którym słyszałem, powiedział, że chce „wymaganego zastrzyku kapitału (czyli gotówki od właściciela. Jeśli bank pożyczy 80 000 dolarów i wymaga od właściciela 30 000 dolarów, to tak naprawdę bank pożyczy tylko 50 000 dolarów.

Twoja odpowiedź: Przygotuj się, sugerując współsygnatariusza (kogoś, kto przysięga, że ​​pomoże ci w spełnieniu wymogów kapitałowych.

Small Business Administration ma program dopasowywania pożyczkodawców, który może połączyć Cię z pożyczkodawcami biznesowymi zatwierdzonymi przez SBA.

Pożyczki biznesowe i Twój biznesplan

Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest staranne przygotowanie biznesplanu, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania, które może zadać pożyczkodawca, i zastrzeżenia, które mogą zostać podniesione.

 • Pokaż, w jaki sposób planujesz wnieść kapitał do firmy. Co sam wnosisz do biznesu? Co już masz (za co zapłaciłeś)?
 • Pokaż, skąd będzie pochodzić Twoje zabezpieczenie oraz pokaż swoje dane kredytowe i inne osoby podpisujące.
 • Pokaż, że Ty, Twoi doradcy i kadra kierownicza macie doświadczenie w zarządzaniu, aby szybko doprowadzić firmę do rentowności.
 • Dołącz arkusze kalkulacyjne, aby pokazać, kiedy Twoja firma będzie miała dodatnie przepływy pieniężne (nie tylko zysk) i że wydajesz mniej, niż zarabiasz.
 • Pokaż swoje doświadczenia z podobnymi firmami lub pokaż, że masz za sobą doświadczony zespół zarządzający.

Kredyty osobiste i pożyczki na start

Ponieważ nowe firmy nie mają własnego kredytu biznesowego, bank musi przyjrzeć się kredytowi osób, które są właścicielami firmy. Banki często odrzucają wnioski o pożyczkę na start, ponieważ osobisty kredyt pożyczkobiorcy ma problemy. Na przykład:

 • Problemem może być tylko jedna negatywna ocena w raporcie kredytowym, ale to może wystarczyć, aby bank powiedział „nie.
 • Niskie oceny kredytowe wpływają również na możliwość pozyskania finansowania na start. Obecnie każdy wynik poniżej 800 jest podejrzany, więc musisz znać swoją zdolność kredytową i pracować nad jej podniesieniem.

Inne sposoby zarabiania pieniędzy na rozpoczęcie działalności

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli odmówiono ci finansowania z banku, jest skorzystanie z innych źródeł finansowania lub alternatywnych pożyczkodawców. Oto kilka miejsc, od których można zacząć:

Gwarancje kredytowe SBA . Small Business Administration (SBA) nie pożycza bezpośrednio pieniędzy, ale udziela gwarancji pożyczkodawcom, działając jako współsygnatariusz. Tak, wymaga to więcej formalności i czasu, ale może warto uzyskać pożyczkę na start. Program pożyczek 7 (a) SBA to dobry początek.

Przyjaciele i rodzina. Osoby, które znasz, są możliwym źródłem niektórych funduszy na start. Możliwa jest bezpośrednia pożyczka lub udział w kapitale przedsiębiorstwa (posiadanie akcji). Jeśli problemem jest zabezpieczenie, znajdź kogoś, kto ma jakieś aktywa osobiste i jest skłonny zastawić je, aby pomóc w rozpoczęciu działalności. Możesz również znaleźć kogoś, kto udzieli pożyczkodawcy osobistej gwarancji.

Kredyt kupiecki / Finansowanie dostawcy. Uzyskanie finansowania od dostawców to sposób na zmniejszenie zapotrzebowania na tradycyjną pożyczkę. Jeśli kupujesz produkty, materiały, zapasy lub sprzęt od dostawcy, poproś go o podanie dłuższych terminów lub skonfigurowanie kont kredytowych. To także dobry sposób na zbudowanie zdolności kredytowej firmy.

Finansowanie sprzedającego. Jeśli kupujesz firmę, możesz skłonić sprzedawcę do poręczenia części pożyczki lub udzielić ci prowizji za całość lub część, w ramach której spłacisz sprzedającemu swoje zyski.

Finansowanie kartą kredytową. W ostateczności możesz rozważyć finansowanie swojego startupu kartą kredytową. Ta opcja jest ostatecznością, ponieważ stopy procentowe są wysokie i jeśli sprzedaż nie rośnie szybko, możesz znaleźć się w głębokiej dziurze finansowej.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, zacznij od bardzo małego, wytnij to, czego nie potrzebujesz i kontynuuj nad tym. Kreatywność i wytrwałość mogą przybliżyć Cię do rozpoczęcia działalności. Powodzenia!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy