Dlaczego najniższe oprocentowanie kredytów hipotecznych jest tak trudne do uchwycenia?

17 lutego 2021
Category: Stopę Procentową

Złożone wnioski o kredyt hipoteczny mogą zwiększyć koszty uzyskania kredytu.

Udostępnij to:

 • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (otwiera się w nowym oknie)Kliknij, aby udostępnić na Reddit (otwiera się w nowym oknie)Kliknij, aby wysłać to pocztą e-mail do znajomego (Otwiera się w nowym oknie)Kliknij, aby wydrukować (Otwiera się w nowym oknie)Prawdziwa okazja czy tylko miraż?

  Wydaje się to takie proste. Każda reklama kredytu hipotecznego online, którą czytasz, słuchasz w radiu lub oglądasz w telewizji, sprawia, że ​​twoje serce bije mocniej tylko trochę bardziej niż ostatnia super-niska opłata zapisana w twoim banku pamięci.

  Ale dlaczego sprawy tak bardzo różnią się od pożyczkodawcy do pożyczkodawcy, jeśli chodzi o coś tak prostego, jak dostępność programu pożyczkowego?

  A co z tymi mandatami i ograniczeniami, kiedy pożyczkodawca mówi, że ma to, czego chcesz? Czy Twoje wyniki kredytowe są wystarczająco wysokie? Czy rozważałeś wyrozumiałość? Kto ci płaci i jak ci płacą? Czy całkowita kwota płatności za dom plus miesięczne rachunki przewyższają nasze bardzo konserwatywne wskaźniki dochodu i zadłużenia? Czy działasz w branży dotkniętej COVID-19?

  Porozmawiaj o miłości warunkowej!

  Kupowanie kredytu hipotecznego może być wyczerpujące, ponieważ cena kredytu hipotecznego, dostępność programu i wymagania dotyczące zaliczki są tak liczne.

  Kiedy zaczynasz wędrować po hipotecznym polu minowym, aby uzyskać najlepszą cenę kredytu hipotecznego i akceptowalne warunki ubezpieczeniowe, najlepiej zacząć od gry w detektywa. Najpierw określ swój cel, dochód, akta kredytowe i tym podobne.

  Następnie zadaj wiele pytań, zaczynając od: Czy pasujesz do moich potrzeb w zakresie kredytu hipotecznego?

  Najczęstszą skargą, jaką otrzymuję od czytelników kolumn, jest to, że reklamowane bardzo niskie stawki są zwykle ograniczone do pożyczkobiorców z 40% lub większym kapitałem, wysokimi wynikami kredytowymi i większymi kwotami pożyczek.

  Gdy będziesz miał szczęście znaleźć odpowiedni kredyt hipoteczny (niemałe osiągnięcie), uważaj na te potencjalne marże:

  1. Fannie i Freddie refinansują niekorzystną opłatę rynkową w wysokości pół punktu za pożyczki udzielone F&F od 1 grudnia. Niektórzy pożyczkodawcy już dodali tę opłatę. Wielu innych doda go 1 października.
  2. Niektórzy pożyczkodawcy korzystają z siatek COVID opartych na ryzyku. Na przykład w przypadku pożyczek opartych na aktywach, takich jak konta bankowe, akcje i konta emerytalne, lub dla osób o malejących dochodach, pożyczkobiorcy mogą mieć wyższą zaliczkę lub otrzymać mniej z refinansowania w formie wypłaty.Samozatrudnieni pożyczkobiorcy, pożyczkobiorcy z wieloma deklaracjami podatkowymi (w tym deklaracje korporacyjne i partnerskie) oraz wiele nieruchomości mogą otrzymać stawkę wyższą o 0,25% lub opłatę w wysokości do 1,5 punktu, ponieważ ubezpieczenie tak złożonych pożyczek zajmuje znacznie więcej czasu. Niektórzy pożyczkodawcy po prostu odmawiają wnioskodawcom posiadającym złożone i czasochłonne pakiety kredytów hipotecznych.Gdy jesteś gotowy, aby zablokować kurs, najważniejsze są porównania pożyczkodawców tego samego dnia. Oprocentowanie kredytów hipotecznych rośnie, spada lub nie zmienia się z dnia na dzień.

   Większość pożyczkodawców nadal umieszcza pożyczkobiorców na liście VIP. Można śmiało powiedzieć, że zakupy zajmują maksymalnie 30 dni. Refinansowanie może zająć od 60 do 90 dni lub dłużej. Musisz zapytać swojego pierwotnego pożyczkodawcę, jaki jest jego czas trwania i zapytać o przedłużenie blokady kursu. Kto płaci, jeśli pożyczka nie zostanie sfinansowana w terminie?

   Coś innego. Pracownicy branży hipotecznej czują się jak CPA w sezonie podatkowym. Przepracowany iw dużej mierze wyczerpany, ponieważ od marca wskaźniki są nieprzyzwoicie niskie.

   Zdarzają się błędy w ubezpieczeniach, które mogą powodować błędne odmowy kredytu. Jeśli tak się stanie lub coś Ci się nie podoba, poproś pierwotnego pożyczkodawcę o odtworzenie kroków w pliku pożyczki. Pożyczkodawcy bardzo dobrze radzą sobie z posiadaniem własnych błędów i ich naprawianiem.

   Wiadomości o stopach Freddiego Maca: 30-letnia stała stopa procentowa wynosiła średnio 2,87%, o jeden punkt bazowy więcej niż rekordowo niski poziom z zeszłego tygodnia. Stała stopa procentowa 15-letnia wynosiła średnio 2,35%, co oznacza spadek o 2 punkty bazowe w porównaniu z zeszłym tygodniem do drugiego rekordowo niskiego poziomu z rzędu.

   Stowarzyszenie Banków Hipotecznych poinformowało o 2,5% spadku liczby wniosków kredytowych w porównaniu z tygodniem wcześniej.

   Konkluzja: Zakładając, że pożyczkobiorca otrzyma średnią stałą stopę procentową na 30 lat od zgodnej pożyczki w wysokości 510 400 USD, zeszłoroczna płatność była o 242 USD wyższa niż w tym tygodniu w wysokości 2114 USD.

   Co widzę : Lokalnie dobrze wykwalifikowani pożyczkobiorcy mogą uzyskać następujące kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu za 1 punkt: 30-letni FHA na 2,25%, 15-letni konwencjonalny przy 2,25%, 30-letni konwencjonalny przy 2,625 %, 30-letnie wysokie saldo FHA na poziomie 2,625%, konwencjonalne wysokie saldo (od 510 401 USD do 765 600 USD) na poziomie 2,75% i 30-letnia stała stopa procentowa Jumbo na poziomie 3%.

   Uwaga: 30-letni FHA jest ograniczony do pożyczek w wysokości 442,750 USD w Inland Empire.

   Pożyczka tygodnia przyciągająca wzrok: 15-letni konwencjonalny kredyt hipoteczny o wysokim saldzie o stałym oprocentowaniu na poziomie 2,25% z jednym punktem.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy