Dlaczego oprocentowanie kredytu studenckiego jest tak wysokie?

17 lutego 2021

Oprocentowanie pożyczki studenckiej stanowi część kosztu pożyczki na studia. I chociaż są one stosunkowo niskie w porównaniu z innymi rodzajami pożyczek, w tym kartami kredytowymi, pożyczkami osobistymi i innymi zadłużeniami krótkoterminowymi, są zwykle wyższe niż pożyczki hipoteczne i niektóre kredyty samochodowe.

Co więcej, okres spłaty kredytu studenckiego może zostać wydłużony nawet do 30 lat, co oznacza, że ​​odsetki od zadłużenia można spłacać dziesiątkami lat.

Ale w jaki sposób są ustalane stawki kredytów studenckich i co możesz zrobić, aby zmniejszyć wysokość odsetek? Oto, co musisz wiedzieć.

Porównanie oprocentowania kredytów studenckich

Jeśli porównujesz pożyczki studenckie z innymi rodzajami pożyczek, są one droższe niż niektóre, ale dużo tańsze niż inne.

Na przykład oprocentowanie kredytów hipotecznych i samochodowych może być znacznie niższe niż oprocentowanie kredytów studenckich, ponieważ są to długi zabezpieczone – oznacza to, że pożyczkodawca ma zabezpieczenie w postaci domu lub pojazdu, który może sprzedać, aby spłacić dług w przypadku niewywiązania się z płatności .

Z drugiej strony oprocentowanie kredytów osobistych i kart kredytowych jest zwykle wyższe, ponieważ nie są one zabezpieczone i nie mają takich samych zabezpieczeń przed upadłością, jak pożyczki studenckie. Chociaż możesz swobodnie uwzględnić salda pożyczek osobistych i kart kredytowych w zgłoszeniu upadłościowym, trudno będzie zrobić to samo z długiem z tytułu kredytu studenckiego.

Od czego zależy oprocentowanie kredytu studenckiego?

Oprocentowanie kredytów studenckich może wydawać się nieco arbitralne, ale w rzeczywistości ma ku temu kilka dobrych powodów.

Jednak w jaki sposób są określane stawki kredytów studenckich? To zależy od rodzaju kredytu.

Federalne pożyczki studenckie

Oprocentowanie federalnych pożyczek studenckich jest ustalane corocznie przez Kongres i opiera się głównie na wysokiej rentowności amerykańskiego bonu skarbowego sprzedawanego na aukcji w maju każdego roku. W roku szkolnym 2018-19 oprocentowanie pożyczek dla studentów studiów licencjackich wyniosło 5,05%, ale w roku szkolnym 2019-2020 spadło do 4,53%, ponieważ w tym czasie spadł koszt pożyczek rządowych.

W ciągu ostatniej dekady oprocentowanie kredytów dla studentów studiów licencjackich wahało się od 3,4% do 6,8%, w zależności od roku.

W przypadku pożyczek dla absolwentów i specjalistów oprocentowanie wynosi 6,08%, a dla pożyczek dla rodziców PLUS – 7,08%. Nie ma oficjalnego uzasadnienia dla tych wyższych stawek, ale warto wiedzieć, że pożyczki Parent PLUS były pierwotnie przeznaczone dla rodzin o wysokim majątku, które nie były w stanie pokryć spodziewanych składek rodziny z bieżącego dochodu, ale program został rozszerzony poza tę pierwotną misję.

Prywatne pożyczki studenckie

W przeciwieństwie do Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych prywatni pożyczkodawcy wymagają pełnej kontroli kredytowej podczas ubiegania się o prywatną pożyczkę studencką. Ponieważ ci pożyczkodawcy działają inaczej niż rząd, zapewniają szereg stóp procentowych dla wszystkich pożyczkobiorców w oparciu o zdolność kredytową. To rozwiązanie nazywa się wyceną opartą na ryzyku.

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę, pożyczkodawca przeprowadza kontrolę zdolności kredytowej i wykorzystuje informacje o twoich dochodach, aby określić, czy istnieje ryzyko, że nie spłacisz pożyczki. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest zbyt niska lub masz wystarczająco dużo pozycji ujemnych w raporcie kredytowym, możesz nawet nie zostać zatwierdzony do pożyczki.

Ale jeśli Twoja sytuacja kredytowa jest wystarczająco dobra, aby uzyskać akceptację, Twoje oprocentowanie będzie odzwierciedlać ryzyko, które pożyczkodawca uważa, że ​​podejmuje, pożyczając Ci pieniądze.

Innymi słowy, im niższa jest Twoja ocena kredytowa i dochód, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz mieć wysokie oprocentowanie.

Jak obniżyć oprocentowanie kredytu studenckiego

W zależności od rodzaju pożyczek studenckich i sytuacji kredytowej, możesz mieć wiele okazji do uzyskania niższego oprocentowania swojego zadłużenia lub nie. Jednak ważne jest, aby znać dostępne opcje.

Porównaj stawki refinansowania pożyczki studenckiej bez sprawdzania zdolności kredytowej

Narzędzia Purefy pozwalają porównać oszczędności u najlepszych pożyczkodawców.

Federalne pożyczki studenckie

Jeśli chodzi o federalne pożyczki studenckie, nie ma możliwości obniżenia oprocentowania pożyczki studenckiej, ponieważ są one stałe dla wszystkich pożyczkobiorców w oparciu o rodzaj pożyczki. Jeśli jednak jesteś rodzicem, możesz zachęcić swojego ucznia do ubiegania się o pożyczki, ponieważ są one oprocentowane niżej niż Pożyczki Parent PLUS.

Jeśli skonsolidujesz swoje pożyczki z Departamentem Edukacji, Twoje oprocentowanie nieznacznie wzrośnie zamiast spadać. Twoja firma obsługująca pożyczki weźmie średnią ważoną stopę procentową ze wszystkich konsolidowanych pożyczek i zaokrągli ją w górę do najbliższej jednej ósmej procenta.

Możesz jednak refinansować swoje pożyczki studenckie u prywatnego pożyczkodawcy i potencjalnie uzyskać niższą stopę procentową w tym procesie. Prywatni pożyczkodawcy mogą oferować zarówno stałe, jak i zmienne stopy procentowe, które są niższe od opłat pobieranych przez rząd federalny. Jeśli kwalifikujesz się samodzielnie lub z cosignerem, możesz zaoszczędzić pieniądze na odsetkach.

Jeśli nie możesz refinansować, możesz zmniejszyć swoje miesięczne raty za pomocą jednego z planów spłaty w oparciu o dochody Departamentu Edukacji. Plany te wydłużają okres spłaty i obniżają miesięczną płatność do 10–20% dochodu uznaniowego.

Prywatne pożyczki studenckie

Jeśli potrzebujesz pożyczki studenckiej na szkołę, zazwyczaj otrzymasz niższe oprocentowanie i więcej korzyści dzięki pożyczkom federalnym. Jeśli jednak wyczerpałeś swój przydział na pożyczki federalne, prywatne pożyczki studenckie mogą być dobrym sposobem na wypełnienie luki.

Zanim złożysz wniosek, poświęć trochę czasu na rozejrzenie się i porównaj kilku pożyczkodawców, aby zobaczyć, jakie stawki mają do zaoferowania. Dzięki narzędziu Purefy Porównaj stawki możesz przeglądać wiele ofert stawek od najlepszych pożyczkodawców w oparciu o miękką kontrolę zdolności kredytowej, która nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową.

Chociaż możliwe jest samodzielne uzyskanie zezwolenia na prywatne pożyczki studenckie, posiadanie współpożyczki posiadającej zdolność kredytową może zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie zezwolenia, a także na uzyskanie niższej stopy procentowej.

Jeśli masz już pożyczki prywatne, możesz uzyskać niższe oprocentowanie poprzez refinansowanie.

Podsumowując

Pożyczki studenckie mogą wydawać się znacznym obciążeniem finansowym, ale można zaoszczędzić pieniądze, pracując nad spłatą swoich. Zrozumienie, jak działają odsetki od kredytu studenckiego i co możesz zrobić, aby obniżyć oprocentowanie i miesięczne raty, może ułatwić sobie pozwolić na spłaty, a nawet szybciej wyeliminować zadłużenie.

Niezbędne czytanie

 • Ostateczna lista kontrolna, aby przygotować finanse swojego dziecka na studia
 • W ten sposób stosunek zadłużenia do dochodów wpływa na Twoje cele finansowe

Kategorie

 • Recenzje pożyczkodawcy
 • Poznaj drużynę
 • Rodzice
 • Refinansowanie pożyczki studenckiej
 • Spłata kredytu studenckiego
 • Kredyty studenckie
 • Bez kategorii

Połącz się z nami

 • E-mail: [e-mail chroniony]
 • Zadzwoń: 202.524.1115
 • Tekst: 202.900.9014
 • Godziny operacji
 • Pon – Pt: 9:00 – 19:00 ET

Ucz się więcej

 • Prywatne pożyczki studenckie
 • Refinansowanie kredytów studenckich
 • Pożyczki dla rodziców Refinance PLUS
 • Blog
 • FAQS

Firma

 • O
 • Nasz zespół
 • Kariera
 • Oświadczenie o różnorodności
 • Polityka prywatności
 • Warunki korzystania
 • Bezpieczeństwo witryny

2014–2020 Purefy Inc.

Szukaj

* Refinansowanie pożyczki studenckiej i prywatna pożyczka studencka Ujawnienie: Zakresy i przykłady rocznych stóp procentowych (APR) opierają się na informacjach dostarczonych Purefy przez pożyczkodawców uczestniczących w platformie porównawczej stawek Purefy. W przypadku refinansowania kredytu studenckiego uczestniczący pożyczkodawcy oferują stałe oprocentowanie w przedziale od 2,98% do 8,99% RRSO i zmienne w przedziale od 1,99% do 8,99%. W przypadku prywatnych pożyczek studenckich uczestniczący pożyczkodawcy oferują stałe oprocentowanie w zakresie od 3,53% do 14,50% RRSO i zmienne w zakresie od 1,24% do 12,99% RRSO. Maksymalna zmienna stopa procentowa zarówno dla refinansowania kredytu studenckiego, jak i dla prywatnych kredytów studenckich wynosi 25,00%. Twoje oprocentowanie będzie oparte na wymaganiach pożyczkodawcy. W większości przypadków pożyczkodawcy określają stopy procentowe na podstawie Twojej oceny kredytowej, rodzaju stopnia naukowego oraz innych kryteriów kredytowych i finansowych.Tylko pożyczkobiorcy z doskonałym kredytem i spełniający inne kryteria kredytowe kwalifikują się do najniższej dostępnej stopy procentowej. Informacje uzyskane na tej stronie opierają się na tym, co uczestniczący pożyczkodawcy przekazali Purefy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze stawki były aktualne, ale ostateczna stawka, jeśli się kwalifikuje, zostanie potwierdzona podczas ubiegania się o pożyczkę u pożyczkodawcy. Kryteria i stawki pożyczkodawców mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Logo i inne przedmioty objęte znakiem towarowym są własnością pożyczkodawców i są wykorzystywane za zgodą tej witryny. Ta witryna nie jest promowana ani powiązana z Departamentem Edukacji Stanów Zjednoczonych. Należy pamiętać, że Purefy może otrzymać rekompensatę od pożyczkodawców, jeśli zakończysz proces pożyczki. Purefy zastrzega sobie prawo do modyfikowania lub zaprzestania oferowania produktów i korzyści w dowolnym momencie bez powiadomienia.Purefy nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z platformy porównawczej, a żaden z uczestniczących pożyczkodawców nie pobiera opłat za rozpoczęcie działalności ani kar przedpłatowych.

Purefy Inc. | 1875 Connecticut Avenue NW | 10 piętro | Waszyngton, DC 20009

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy