Dlaczego warto kupować złoto? 10 powodów, dla których warto inwestować w fizyczne złoto

17 lutego 2021
Category: Przez Ciebie

Jeff Clark, starszy analityk ds. Metali szlachetnych, GoldSilver

Czy złoto to dobra inwestycja? Dlaczego powinienem kupować złoto kruszcowe? Inwestor w naturalny sposób, a nawet rozsądnie, zastanawia się, czy dany składnik aktywów jest dobrą inwestycją, czy nie. Jest to szczególnie ważne w przypadku złota, ponieważ jest to metal obojętny i nie generuje odsetek.

Ale powody posiadania fizycznego złota wykraczają poza możliwość wzrostu jego ceny. Złoto kruszcowe oferuje wyraźne korzyści, których po prostu nie można znaleźć w prawie żadnej innej inwestycji. Te zalety dają Ci siłę jako inwestor. I tak, jednym z tych powodów jest to, że cena może znacznie wzrosnąć (patrz powód # 10).

Aby być uczciwym, istnieje kilka zagrożeń związanych z dużą inwestycją w złoto. Dealerzy często pobierają opłaty premium, uwierzytelnianie starszych monet i sztabek może być wyzwaniem, a spread jest duży. Ale ogólnie rzecz biorąc, korzyści z kupowania złota znacznie przewyższają ryzyko i jest to istotna część każdego mocnego portfela.

Aby uzyskać te korzyści, musisz kupić fizyczne złoto. Nie formularze papierowe, takie jak ETF lub kontrakty futures. Te udziały to nic więcej niż 1 i 0 na ekranie komputera, co sprawia, że ​​niewiele różnią się od waluty fiducjarnej, przed którą się zabezpieczasz. Musisz kupować złoto bulionowe, takie jak monety, sztabki, a nawet czystą złotą biżuterię. Zrób to, a prawdziwe korzyści z inwestowania w złoto są twoje.

Oto 10 najważniejszych powodów, dla których każdy inwestor powinien kupić złoto w sztabkach, z naciskiem na implikacje inwestycyjne.

1. Złoto to pieniądz

Złoto nie jest dziś używane jako waluta, ale jego rola jako pieniądza sprawia, że ​​jest lepsza od jakiejkolwiek waluty. W rzeczywistości złoto jest pieniądzem dłuższym niż jakakolwiek inna waluta w historii. Złoto było magazynem wartości od co najmniej 3000 lat, podczas gdy jedna z najdłuższych walut w historii, brytyjski funt szterling, ma około 1200 lat. Nawet Stany Zjednoczone Ameryki częściej stosowały złoto jako pieniądz w swojej historii.

Jedną z najważniejszych obietnic dotyczących pieniędzy jest to, że służą one jako długoterminowy magazyn wartości. Złoto spełnia tę obietnicę lepiej niż jakakolwiek waluta fiducjarna. Zobacz, ile siły nabywczej straciły wszystkie główne waluty rządowe w porównaniu do złota.

To pokazuje, że od 1900 r. Fizyczne złoto było najlepszym długoterminowym magazynem wartości. Były okresy, w których waluty krótkoterminowe zyskiwały na wartości bardziej niż złoto, ale w dłuższej perspektywie ten wykres pokazuje dokładnie, dlaczego bogaci zawsze go trzymali. Jak powiedział kiedyś Peter A. Burshre:

„Niezależnie od ceny dolara za jedną uncję złota kupiłbym garnitur dobrej jakości mężczyzny po zakończeniu wojny o niepodległość, wojny domowej, prezydentury Franklina Roosevelta i dzisiaj.

Cena złota waha się, ale jego wartość jest ponadczasowa. Zastanów się, jak złoto zachowa twoją siłę nabywczą przez, powiedzmy, pięć lat w porównaniu z twoją walutą. Wszystkie waluty papierowe z natury rzeczy tracą na wartości z upływem czasu. Dolary, które zaoszczędzisz na swoim banku lub koncie maklerskim, będą nadal przesiąkać siłę nabywczą.

Implikacja inwestycyjna: Fizyczne złoto jest jedną z najbardziej idealnych form długoterminowego zachowania bogactwa. Jest również idealny dla Twoich spadkobierców, ponieważ przetrwa każdą walutę, której mogą używać w przyszłości.

2. Złoto jest aktywem materialnym

Jeśli kupujesz fizyczne złoto, możesz trzymać je w dłoni, czego nie można zrobić w przypadku większości innych inwestycji. Prawdziwego złota nie można zniszczyć ogniem, wodą ani nawet czasem. W przeciwieństwie do innych towarów, złoto nie wymaga karmienia, nawozów ani konserwacji. A ponieważ dostępnych jest tylko tyle złota, ma ono nieodłączną wartość, której nie mają te inne towary.

Złoto jest aktywem materialnym ma jeszcze jedną zaletę: nie można go zhakować ani usunąć. W przeciwieństwie do kont maklerskich, rachunków bankowych i usług płatniczych, takich jak karty kredytowe, złoto kruszcowe jest poza zasięgiem hakerów i złodziei tożsamości. Nawet jeśli 1 i 0, które zostały użyte do utworzenia konta, zostaną usunięte z istnienia, Twoje złoto będzie bezpieczne.

W dzisiejszym świecie prawdopodobnie dobrym pomysłem jest posiadanie części swojego bogactwa poza cyfrową formą. Jeśli Internet nie jest dostępny lub Twój świat online się rozpada, nie ma to wpływu na posiadane przez Ciebie złote Orły. W rzeczywistości w tym scenariuszu mogą uratować życie.

Implikacje inwestycyjne: Fizyczne złoto nie podlega ryzyku związanemu z aktywami papierowymi. Nie można go zhakować ani usunąć.

3. Złoto nie wiąże się z ryzykiem kontrahenta

Jeśli posiadasz złoto w sztabkach, nie jest potrzebny żaden kontrakt na papier, aby je w całości. Żaden pośrednik ani inna strona nie jest potrzebna do wypełnienia zobowiązania umownego. Dzieje się tak, ponieważ złoto jest jedynym aktywem finansowym, który nie jest jednocześnie zobowiązaniem innego podmiotu.

Jest to ważne, ponieważ złoto będzie ostatnim człowiekiem stojącym, gdy pękną bąbelki lub nastąpi kryzys. To potężne narzędzie, które możesz mieć w swoim portfolio, gdy coś zacznie się źle rozwijać w Twoim kraju lub gospodarce.

Oznacza to również, że złoto nie spadnie do zera. To się nigdy nie wydarzyło w swojej ponad 3000-letniej historii. To potężna funkcja, zwłaszcza jeśli zapytasz byłych udziałowców takich firm jak Bear Stearns, Enron czy Lehman Brothers.

Złoto zawsze będzie miało wartość. Zawsze możesz go sprzedać, jeśli potrzebujesz waluty.

Konsekwencje inwestycyjne: fizyczne złoto nie może zbankrutować ani zbankrutować. Złoto kruszcowe nigdy nie wywiąże się z obietnic ani zobowiązań.

4. Złoto może być prywatne i poufne

O ilu zasobach można to powiedzieć w dzisiejszym świecie? Jeśli chcesz trochę prywatności, fizyczne złoto jest jednym z niewielu zasobów, które mogą ją zapewnić.

Złoto to jedna z niewielu inwestycji, które mogą być anonimowe. Jeśli wybierzesz, nikt nie musi wiedzieć, że jesteś jego właścicielem. Praktycznie żadna inna inwestycja, której możesz dokonać, nie zapewnia takiej korzyści.

Pamiętaj, że nadal musisz zgłaszać wszelkie zyski z podatku dochodowego. Oto podstawowe wytyczne dotyczące zgłaszania i płacenia podatków od złota.

Implikacje inwestycyjne: jeśli chcesz mieć prywatną lub poufną formę bogactwa, złoto jest jednym z niewielu aktywów, które mogą to zaoferować.

5. Złoto jest płynne i przenośne

Złoto jest również idealne, ponieważ jest łatwe w sprzedaży i można je nosić w kieszeni w dowolnym miejscu.

Złoto jest bardzo płynne. Praktycznie każdy dealer złota na świecie rozpozna złotego orła i kupi go od Ciebie. Możesz go sprzedać do lokalnego sklepu z monetami, lombardu, prywatnej imprezy lub sprzedawcy internetowego. Zawsze można go sprzedać za gotówkę lub wymienić na towary.

Proces ten jest często szybszy niż sprzedaż akcji na koncie maklerskim. Rozliczenie gotówki na konto bankowe lub wysłanie czeku trwa zwykle 3 dni robocze. A inne przedmioty kolekcjonerskie, takie jak dzieła sztuki, mogą potrzebować więcej czasu na sprzedaż, mają mniejszą bazę klientów i prawdopodobnie wiązałyby się z dużą prowizją. Ale ze złotem możesz zdobyć gotówkę lub towary w ręku na miejscu, bez żadnych obręczy, przez które możesz przeskoczyć.

Ta płynność oznacza, że ​​możesz zabrać ze sobą złoto dosłownie w dowolne miejsce na świecie. A jeśli nie czujesz się komfortowo przekraczając z nim granicę, możesz kupić złoto, które możesz przetransportować.

Implikacje inwestycyjne: Złoto można łatwo zamienić na gotówkę i można je zabrać ze sobą wszędzie.

6. Złoto jest łatwe do przechowywania i ma niskie koszty utrzymania i transportu

Jednym z pytań, które pojawiają się w przypadku fizycznego złota, jest koszt jego przechowywania. Ale chociaż profesjonalne przechowywanie wiąże się z opłatą, opłaty za przechowywanie są zazwyczaj niskie. I porównajmy mały rachunek za przechowywanie z kosztami i bólami głowy, powiedzmy, nieruchomości. Po prostu zamknij złoto, dopóki nie będziesz go potrzebować – żadnych spóźnionych płatności najemców, wezwań do naprawy zepsutej toalety lub skomplikowanych problemów podatkowych.

Oczywiście zawsze możesz ukryć lub zabezpieczyć złoto w swoim domu. Oto kilka pomysłów z naszego przewodnika po Gold Home Storage.

Pamiętaj, że złoto ma dużą wartość. Oznacza to, że ma dużą wartość na małej przestrzeni. Możesz trzymać w dłoni 50000 dolarów złota lub przechowywać je na małej przestrzeni w domu. Za każdą cenę powyżej 1200 USD / uncję możesz przechowywać większą wartość w sejfie ze złotem niż w stosach banknotów dolarowych.

Implikacje inwestycyjne: Magazyn złota jest tani w utrzymaniu, tani i zajmuje niewiele miejsca.

7. Złoto nie wymaga specjalistycznej wiedzy

Czy potrafisz dostrzec prawdziwy diament? Czy możesz spojrzeć na dwa obrazy i powiedzieć, który z nich to fałszywy Van Gogh? Jakie znaczki, karty baseballowe i zabytkowe meble są cenniejsze od innych?

Złoto kruszcowe nie wymaga tego. Nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności, szkolenie ani sprzęt, aby kupić lub rozpoznać złoto w sztabkach.

Możesz kupić rzadkie złote monety, ale to jest świat kolekcjonera, którego większość inwestorów powinna unikać. Nie spekulujesz na numizmatycznej monecie, która pewnego dnia przyniesie wyższą premię niż ta, którą zapłaciłeś; inwestujesz w złoto, aby chronić się przed kryzysami i przed utratą siły nabywczej. Nie są potrzebne rzadkie monety.

Kupowanie złota kruszcowego jest stosunkowo proste. Jeśli nie masz pewności, co kupić, zacznij od tego prostego przewodnika.

Implikacje inwestycyjne: do zakupu fizycznego złota nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności ani wiedza.

8. Złoto może chronić przed nikczemnymi politykami

Nie musisz być wariatem spiskowym, aby zrozumieć, że rządy czasami przesadzają. Mogą zamrozić konta bankowe, zająć pensje, a nawet skonfiskować fundusze. Porozmawiaj z ludźmi, którzy byli ofiarami tych działań, a powiedzą ci, że nie otrzymali ostrzeżenia.

W czasie kryzysu gospodarczego lub finansowego działania te nasilają się. Rząd desperacko potrzebuje dochodów, a ich egzekwowanie jest zwykle bardziej agresywne. Lub po prostu ustanawiają nowe przepisy i regulacje dostosowane do ich aktualnych potrzeb. Stało się to w przypadku praktycznie każdego rządu w historii i powtórzy się, zwłaszcza w sytuacji kryzysowej.

Istnieje niewiele sposobów ochrony przed takimi działaniami. Ale jednym z tych sposobów jest trzymanie fizycznego złota na morzu.

Dywersyfikacja na skalę międzynarodową wydaje się skomplikowana, ale przechowywanie fizycznego złota poza własną jurysdykcją nie jest dziś trudne. To tak proste, jak otwarcie rachunku bankowego lub maklerskiego. W ten sposób zyskujesz trochę czasu w najgorszym przypadku. Nawet jeśli nigdy nie będziesz musiał używać pieniędzy z „Planu B, to jest to jak polisa ubezpieczeniowa przed agresywnymi lub nieuczciwymi działaniami politycznymi. Możesz nawet kiedyś przeznaczyć wpływy ze sprzedaży na inwestycje w inne opcje, które mogą nie być dostępne w Twoim kraju.

Dobrym pomysłem jest trzymanie części swojego majątku poza systemem bankowym, a także poza swoją jurysdykcją polityczną. Profesjonalne przechowywanie skarbców oferuje realny i prosty sposób na zrobienie tego. To nie jest panaceum, ale może stworzyć warstwę między tobą a ciężkimi biurokratycznymi działaniami. Haczyk polega na tym, że te przygotowania muszą zostać wdrożone, zanim cokolwiek się stanie.

Implikacje inwestycyjne: Międzynarodowe przechowywanie złota jest proste do wdrożenia i może zapewnić elastyczność finansową oraz opcje inwestycyjne poza krajem macierzystym.

9. Złoto zabezpiecza Twoje inwestycje giełdowe

Chcesz zabezpieczyć posiadane akcje? Czy czasami martwisz się, że giełda może się załamać?

Gold może mieć dla ciebie odpowiedź. Ten wykres pokazuje korelację złota z innymi typowymi klasami aktywów od 1975 roku. Linia zerowa oznacza, że ​​złoto robi odwrotność tej inwestycji przez połowę czasu. Jeśli jest poniżej zera, złoto przesuwa się w kierunku przeciwnym do tej inwestycji częściej niż z nią (i odwrotnie, jeśli jest powyżej zera).

Dane pokazują, że średnio, kiedy notowania giełdowe spadają, złoto historycznie bardziej rosło niż spadało. Ta odwrotna korelacja jest prawdziwa nawet po załamaniu się giełdy. Sprawdź, jak złoto radziło sobie podczas ośmiu największych spadków na giełdzie od 1975 roku.

Wyniki złota podczas krachów na giełdzie


Daty największych spadków indeksu S&P 500

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy