Ekstra Mario kieruje indeksy giełdowe na północ

Ekstra Mario kieruje indeksy giełdowe na północ
27 lipca, 2020
Category: gielda

Pojawił się, wygłosił kilka zdecydowanych i pokrzepiających zarazem zdań i uspokoił sytuację dzieki rynkach. Wzglednie najmniejsze wrażenie magia Super mario bros wywarła w naszych inwestorach.

Nasze indeksy już od jakiegoś czasu wyraźnie różnią się zachowaniem od europejskiej czołówki. Podczas gdy inni rosną, my spadamy i w odwrót. Faktycznie było również wczoraj. Mimo, że dobre wypowiedzi szefa ECB wpłynęły również na naszych inwestorów, w końcówce dnia zwyciężyła pokusa adaptacji zysków. WIG20 zakończył dzień spadkiem o 0, dwóch proc. przy nadal niskim obrocie wynoszącym 540 mln zł.

Dla odmiany jezyk francuski CAC40 zakończył dzień rozwojem o 4, 1 proc., niemiecki DAX o 2, 8 proc., indeks DJ Euro Stoxx 50 urósł o czterech, 3 proc. Jeszcze wczoraj o poranku nic nie zaakceptowac zapowiadało naprawde pozytywnego rozwoju wypadków. Faktycznie inwestorzy spodziewali się kontynuacji spadków. Po samo południe kurs EUR/USD wyskoczył niespodziewanie w kierunku północnym.

Była to oczywiście odpowiedz na wypowiedzi Draghiego, który powiedział, że ECB zrobi wszystko jak w jego mocy jak i równiez co wydaje sie byc konieczne az do przetrwania wspólnej waluty. Dodał również, że rozwiązanie trudnosci wysokich rentowności obligacji rządowych mieści się w mandacie ECB. Również w czwartek na temat Grecji wypowiadał się Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Po zebraniu z premierem Grecji w Atenach stwierdził, że Hellada pozostanie przy strefie euro, ale oczywiście musi poprawić stan swoich finansów ogólnych i produkcji.

Pozytywne europejskie nastroje udzieliły się również inwestorom zza oceanu. Dow Jones zanotował wzrost na temat 1, szóstej proc., S&P500 o 1-wsza, 6 proc., Nasdaq na temat 1, 4 proc. Podczas amerykańskiej sesji poznaliśmy pare istotnych raportów makro. Na pierwszy ogień poszły tygodniowe dane o liczbie swiezych wniosków na temat zasiłek dla bezrobotnych. Złożono tylko 353 tys. wniosków, przy prognozach mówiących na temat 380 tys. Jest to jeden z najniższych odczytów od prawie czterech lat.

Następny raport dotyczył zamówień na dobra trwałego użytku, który był dość mieszany. Wprawdzie odczyt zamówień na porzadna trwałego użytku wzrósł w czerwcu o 1, 6 proc., obok oczekiwaniach w stopniu 0, czterech proc., jednak zamówienia na wyłączeniu środków transportu spadły o jednej, 1proc., chociaż prognozowano, że zostaną w niezmienionym pulapie. Następnie wyraźnie słabszy okazał się wynik podpisanych umów kupna domów w czerwcu, który spadł o 1-wsza, 4 proc. m/m, natomiast prognoza mówiła o wzroście o 0, 3 proc. m/m.

Wraz z ciekawostek, rezultaty kwartalne publikował wczoraj Nasza klasa. Poniósł stratę zgodną wraz z oczekiwaniami, jednak nie przedstawił żadnych prognoz. Został z kolei ukarany około dziesięcioprocentową przeceną akcji. Należy jednak podkreślić, że dane te nie zaakceptowac miały malego znaczenia dla szerokiego rynku. Liczyła się tylko jak i równiez wyłącznie naprawa nastrojów wywołana słowami Mario Draghi.

Dziś poznamy meldunek o amerykańskim PKB w drugim trymestrze tego roku kalendarzowego oraz indeks nastroju Uniwersytetu Michigan zbytnio lipiec. Zanim sesją raporty kwartalne opublikują: Barclays, Chevron, Merck jak i równiez Total. Do tego momentu około połowa spółek sposród indeksu S&P500 opublikowała już swoje rezultaty kwartalne. 65 proc. z nich przekroczyło szacunki analityków.

  • Notowania spółek w GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd dzieki świecie
  • Notowania GPW wyjawszy opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy