Festiwal „Lalka też człowiek” – od 14 listopada w Warszawie

Festiwal „Lalka też człowiek” – od 14 listopada w Warszawie
Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

*15 rodzajów teatralnych z całego świata, m. in. z Holandii, Iranu, Norwegii, Kanady, Kostaryki i Włoch, pokaże na warszawskim rynku lalkarskie spektakle dla dorosłych podczas szóstej. edycji festiwalu „Lalka też człowiek”. Przegląd odbędzie się w dobach 14-20 listopada. *

Międzynarodowy Przeglad Teatru Lalek i Animacji Filmowych gwoli Dorosłych „Lalka też człowiek” ma dzieki celu zerwanie ze stereotypem, że widz dorosły nie ma czego szukać w teatrze lalek a mianowicie wyjaśnił dzieki środowej rady prasowej szef festiwalu Firm Chodaczyński.

Spektakle, które widzowie będą zdolali zobaczyć w trakcie tegorocznej edycji festiwalu, mają pokazać gama teatru lalek: liryczne monodramy, zwariowane rekwizyty, grę świateł, skomplikowane historie i poważne tematy.

Czeski Continuo Theahtre pokaże „Sąsiadów” – spektakl stawiający zapytania o podstawy upadku społeczeństw i relacji międzyludzkich, przy szczególności przyglądający się Czechom w czasach 1943-1953.

Teatr Malabar Budynek z Warszawy uobecni spektakl „Głośniej” – luźną adaptację powieści Johnathana Safrana Foera „Strasznie głośno, niesamowicie blisko”, która opowiada na temat tragedii World Trade Center z perspektywy maluszka.

„Bo cię kocham” to z kolei oferta norweskiego teatru Skromlehjulet Figurteater, tematem zaprezentowania jest kryzys w relacjach miłosnych.

Wszystkie grupy teatralne, które wezmą udział po festiwalu, będą rywalizować o nagrody, których łączna pula wynosi czterdziesci tys. zł.

Nagroda jury zostanie udzielona najlepszemu aktorowi/aktorce. Przyznana pozostanie również nagroda za kreatywność i Grand Prix zbytnio najlepszy spektakl festiwalu. Nagroda publiczności gwarantuje zespołom przyjazd na kolejną edycję festiwalu.

Przyznana zostanie też Nagroda Studentów Zdolnosci o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej i Nagroda Cudnej Chwili Starego kontynentu Teatr Niemożliwy – zbyt „piękny moment animacji”.

W trakcie VII edytowaniu festiwalu „Lalka też człowiek” widzowie będą mogli zobaczyć także przeszlo 50 animacji filmowych z kraju i zagranicy. Jedną z największych atrakcji będzie polska przedstawienie premierowe „Opowieści Victora Karlocha” Kevina McTurka, autora efektów osobliwych do tego rodzaju produkcji jak „Jurrasic Park”, „King Kong” i „Avatar”. Jego dzieło to połączenie filmu i spektaklu teatru lalek. Po programie filmowym teatru okazywane będą również animacje ze Szwajcarii i Izraela, a także przegląd obrazów Gerrita van Dijka i Izabeli Plucińskiej.

Spektakle i wystawy publiczność będzie mogła oglądać w Instytucie Teatralnym, Teatrze Druga Pas oraz w Centrum Sztuki Współczesnej Zatrzask Ujazdowski i w Muzeum Ikon. Projekcje filmów a takze warsztaty będą odbywać się w Domu Kultury Kadr, Fundacji Promocji Dziel sztuki Współczesnej, Składzie Butelek, klubokawiarniach Tarabuk jak i równiez Ukryte Miasto, a także w księgarni Traffic.

Wstęp na festiwalowe wydarzenia wydaje sie bezpłatny. Zeby otrzymać wejściówki na spektakle, należy zarejestrować się na serwisach randkowych. Przeglądy filmowe są ogólnodostępne.

Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym festiwalu. (PAP)

agz/ hes/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy