Gdzie zainwestować pieniądze na Filipinach? Oto 9 najlepszych opcji inwestycyjnych

17 lutego 2021
Category: Jeśli Możesz

Tylko niewiele osób inwestuje część swoich pieniędzy. Jeśli czytasz to, ponieważ zdecydujesz, że chcesz zainwestować, gratuluję zrobienia pierwszego kroku.

Drugim krokiem jest wybór miejsca inwestycji. Ten krok jest również czasami najtrudniejszy, ponieważ jeśli jesteś nowym inwestorem, istnieje szansa, że ​​nie znasz inwestycji, w które możesz zainwestować.

W tym poście podzielę się najlepszymi inwestycjami, w które mógłbyś zainwestować.

Innym powodem, dla którego większość ludzi nie inwestuje swoich pieniędzy, jest to, że nie mają wystarczającej ilości pieniędzy do zainwestowania.

Nawet jeśli masz trudności ze zrealizowaniem swoich wydatków. Nadal można inwestować. Jeśli będziesz mieć dyscyplinę, aby budżetować swoje pieniądze.

Nie potrzeba też tak dużej ilości pieniędzy, aby zacząć inwestować. Możesz zainwestować w niektóre inwestycje już za 1000 pensów. Później pokażę Ci najtańsze najlepsze inwestycje.

Oto 9 dobrych inwestycji, w które możesz zainwestować (w dowolnej kolejności)

# 1 UITF (Jednostkowe Fundusze Powiernicze)

UITF to fundusze z puli. Pieniądze inwestorów są gromadzone, a następnie inwestowane. UITF to dobra inwestycja, ponieważ UITF to:

 • prosty
 • łatwo zacząć inwestowaćniskie minimalne wymagane inwestycjeUITF są inwestowane w akcje, obligacje i instrumenty rynku pieniężnego. To dobra inwestycja, bo są profesjonalnie zarządzane. Inwestycje UITF są również zdywersyfikowane, co powoduje mniejsze ryzyko.

  Łatwo też zacząć inwestować w UITF. UITF są oferowane przez banki. Aby otworzyć konto:

  1. Odwiedź bank, w którym chcesz zainwestować.
  2. Przynieś ważne dokumenty i swoją początkową inwestycję (10 000 P w większości UITFS).Wypełnij formularz i zdeponuj pieniądze. 30 minut później będziesz miał swoją inwestycję UITF.


   Jeśli chcesz zainwestować w akcje, ale nie masz czasu na śledzenie swoich inwestycji. Dobrze jest najpierw zacząć inwestować w UITF.

   Dla mnie najlepszą rzeczą w UITF jest to, że niektóre UITF pozwalają OSZCZĘDZAĆ I INWESTOWAĆ jednocześnie.

   Na przykład BDO ma łatwy plan inwestycyjny, a BPI regularny plan subskrypcji. W tym miejscu automatycznie pobiorą ustaloną kwotę na Twoje konto bankowe, a następnie ją zainwestują. Może to być półmiesięczne, miesięczne lub kwartalne. Minimalna kwota to 1000 P. To jest świetne dla tych, którzy dopiero zaczęli pracować. Jeśli jesteś milenialsem i właśnie zacząłeś pracować. Przeznaczenie 1000 pensów miesięcznie na inwestycje jest bardzo możliwe.

   W inwestowaniu, jeśli jesteś młody, bardzo ważne jest, aby zacząć wcześnie.

   Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o UITF, mam osobny artykuł tutaj.

   # 2 Fundusze powierniczeFundusze powiernicze są bardzo podobne do UITF. Są to również fundusze łączone, inwestowane i zarządzane przez profesjonalistów. Jedną z głównych różnic jest to, że fundusze powiernicze są regulowane przez SEC, podczas gdy BSP reguluje UITF.

   Fundusze powiernicze to dobre inwestycje, ponieważ są profesjonalnie zarządzane. Zapewniają również dywersyfikację, a fundusze inwestycyjne mają niski poziom inwestycji początkowej. Większość funduszy inwestycyjnych wymaga jedynie początkowej inwestycji w wysokości 5000 P.

   Fundusze inwestycyjne inwestują w akcje, obligacje i instrumenty rynku pieniężnego. Jeśli chcesz inwestować w akcje w prosty sposób, fundusze inwestycyjne to świetny wybór inwestycyjny wraz z UITF.

   # 3 ZapasyAkcje to prawdopodobnie najbardziej znany rodzaj inwestycji. Kiedy ludzie słyszą słowo „inwestycja, przez większość czasu pierwszą rzeczą, która przychodzi im do głowy, jest inwestowanie w akcje.

   Akcje są własnością firmy. Możesz zarabiać na akcjach poprzez:

   1. Dywidendy – wypłata na rzecz właściciela akcji.
   2. Zyski – gdy sprzedałeś akcje więcej niż zapłaciłeś za nie.Aby zacząć kupować akcje, musisz najpierw otworzyć konto maklerskie online. Oto lista akredytowanych firm maklerskich online.

    Inwestowanie w akcje może wymagać czasu i wysiłku, aby się nauczyć. Stajesz przed decyzją, jakie akcje kupić.

    Jeśli chcesz inwestować na giełdzie, ale nie masz czasu na naukę procesu inwestowania w akcje, alternatywą jest inwestowanie w fundusze łączone, takie jak UITF i Mutual Fund.

    # 4 Rządowe papiery wartościoweRządowe papiery wartościowe (GS) to obligacje emitowane przez rząd. Obligacja to inwestycja kwoty głównej, która zostanie zwrócona po wygaśnięciu obligacji. W okresie obowiązywania obligacji będziesz zarabiać stałe odsetki.

    GS to inwestycje, które są praktycznie wolne od ryzyka, a zwrot z inwestycji jest gwarantowany.

    GS płaci stałe oprocentowanie według dominującej stopy rynkowej. Najpopularniejszym typem GS są obligacje skarbowe o stałym oprocentowaniu (FXTN) i detaliczne obligacje skarbowe (RTB).

    FXTN płaci odsetki co pół roku, a RTB co kwartał.

    Aby zainwestować w rządowe papiery wartościowe, udaj się do swojego banku i zapytaj, czy jest dostępna oferta FXTN lub RTB.

    Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o obligacjach, tutaj znajdziesz bardziej szczegółowy artykuł.

    # 5 BiznesZałożenie firmy to jedna z najlepszych inwestycji na Filipinach. Jest to jednak ryzykowne i zajmie dużo czasu. Również zapotrzebowanie na kapitał jest jedną z największych przeszkód.

    W każdym razie wciąż istnieją pomysły biznesowe, które nie będą wymagały od Ciebie inwestowania oszczędności całego życia. Znasz kogoś, kto ma jakieś poboczne zajęcia i zarabia na tym w wolnym czasie. Oto najczęstsze pomysły biznesowe, na których możesz zarobić:

    • Sprzedawanie. Czy to kosmetyki, torby, ubrania itp. W dzisiejszych czasach możesz otworzyć sklep internetowy bez wydawania ani grosza. Możesz sprzedawać przez Facebooka, Instagram, Shopee itp.
    • Ordynacyjny. Jeśli jesteś w czymś ekspertem. Dlaczego nie zarabiać na tym? Zarabiasz pieniądze, a także pomagasz innym, dzieląc się tym, w czym jesteś dobry.# 6 NieruchomościNieruchomości to popularny wybór wśród Filipińczyków. Jest to jedna z uważanych za najlepsze inwestycje, ponieważ tego typu inwestycje są namacalne. W przeciwieństwie do akcji, obligacji, funduszy inwestycyjnych, nieruchomości są własnością fizyczną.

     Możesz zarabiać na inwestowaniu w nieruchomości, gdy sprzedajesz swoją nieruchomość lub gdy ją wynajmujesz. (Nie będę mówił o tej inwestycji, ponieważ tego typu inwestycja nie jest tak naprawdę ekspertyzą tego bloga, są inne blogi i wiele książek napisanych o inwestowaniu w nieruchomości. tam.)

     # 7 PERAPERA to skrót od Personal Equity and Retirement Account. Jeśli nie znasz PERA, PERA jest kontem emerytalnym. Konto emerytalne jest inwestowane w UITF.

     Jeśli planujesz przejść na emeryturę, jest to jedna z najlepszych opcji. Zalety inwestowania w PERA to:

     • Możesz odliczyć 5% kwoty, którą wpłaciłeś na podatek.
     • Dochody funduszu PERA przy wypłacie są zwolnione z podatku.Obecnie PERA jest oferowana tylko przez BDO i BPI. Minimalna inwestycja w PERA to 1000,00 PERA. Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem konta PERA, po prostu odwiedź te 2 wiodące banki i zapytaj o to.

      # 8 UbezpieczenieWłaściwie jestem rozdarty, czy powinienem wykupić ubezpieczenie na życie, czy nie. Jest taki powtarzający się żart, że ubezpieczenie jest tym, co czyni cię bogatym, gdy jesteś martwy. Pomimo tego żartu, ubezpieczenia są jedną z powszechnych inwestycji, w które ludzie inwestują. Dzieje się tak, ponieważ ubezpieczenia są często sprzedawane przez agentów.

      Więc czy powinieneś wykupić ubezpieczenie? Jeśli je dostaniesz, radzę najpierw wykupić ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe. Ubezpieczenie na życie jest zwykle przeznaczone dla członków rodziny. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, idź po niego.

      Niektórzy mówili, że zanim najpierw zainwestujesz, musisz mieć ubezpieczenie i fundusz awaryjny. Czy to prawda? Porozmawiamy o tym później na końcu tego wpisu.

      # 9 Zainwestuj w siebie(Okej, to trochę tandetne i nie zapewnia zwrotu inwestycji w postaci pieniędzy, ale najpierw mnie wysłuchaj). Kiedy mówię inwestowanie w siebie, nie mam na myśli kupowania dla siebie rzeczy takich jak gadżety, ubrania czy samochód.

      Zamiast tego zainwestuj w siebie w te dwie szczególne rzeczy:

      • wiedza, umiejętności
      • zdrowieDlaczego warto inwestować w wiedzę? Wiele rzeczy, które wiem, zawdzięczam, bo czytam książki. Inwestowanie w wiedzę to nie powrót do szkoły ani zapisywanie się na coś. Właściwie mogę powiedzieć, że dużo więcej nauczyłem się czytając książki niż w szkole. Nie musisz wydawać żadnych pieniędzy, aby inwestować w wiedzę. Możesz pobrać eBook z Internetu na dowolny temat, którego chcesz się nauczyć. Pieniądze, biznes, przywództwo, medytacja itp.

       Drugi to zdrowie, prawdopodobnie nie zdasz sobie z tego sprawy, dopóki nie będzie za późno. Dlatego zadbaj o swój umysł i ciało.

       Inwestycja w wiedzę opłaca się najlepiej. -Benjamin Franklin

       Czy musisz najpierw mieć fundusz awaryjny i ubezpieczenie, zanim zainwestujesz?

       Niektórzy mówili, że przed zainwestowaniem trzeba mieć fundusz awaryjny i ubezpieczenie. To nie jest reguła. Tak mówią tylko inni ludzie.

       Ale jaki jest cel posiadania najpierw funduszu awaryjnego i ubezpieczenia?

       Ma to na celu ochronę Twoich inwestycji, gdy zdarzają się nieszczęśliwe zdarzenia. Jeśli nie masz funduszu awaryjnego i ubezpieczenia. W nagłych przypadkach. Będziesz zmuszony wykorzystać swoją inwestycję.

       To podważa cel inwestowania. Inwestowanie jest również długoterminowe. Więc zaczniesz od nowa. To jest powód, dla którego inni zalecają najpierw posiadanie funduszu awaryjnego i ubezpieczenia.

       Problem polega na tym, że zbudowanie funduszu ratunkowego zwykle wymaga czasu. Niektórzy twierdzą, że fundusz awaryjny to 3-krotność miesięcznego wynagrodzenia. Powiedzmy, że Twój miesięczny dochód wynosi 20 000 pensów. Najpierw musisz mieć fundusz awaryjny 60 000 pensów. Jest to trudniejsze niż dokonanie pierwszej początkowej inwestycji w wysokości 5000 P w funduszu inwestycyjnym lub początkowej inwestycji w wysokości 10000 P w UITF! Opóźnia również inwestowanie – im wcześniej, tym lepiej.

       Ale nie martw się, mam dla ciebie rozwiązanie, jeśli uważasz, że najpierw musisz zbudować fundusz awaryjny.

       Oto co należy zrobić:

       Zainwestuj teraz, budując swój fundusz awaryjny. Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do sytuacji awaryjnych. Zacznij więc inwestować już teraz, budując swój fundusz awaryjny. Inwestując teraz, wykorzystujesz czas. Jednocześnie budujesz fundusz awaryjny, który, miejmy nadzieję, nie będzie Ci potrzebny.

       Jak uniknąć oszustw inwestycyjnych

       Jeśli usłyszysz słowa „szybkie, łatwe pieniądze, bez ryzyka, szybko podwoj swoje pieniądze. Uważaj, to mogą być oszustwa inwestycyjne.

       Legalne inwestycje są rejestrowane w rządzie. Zanim więc zainwestujesz, zawsze kogoś zapytaj. Na szczęście mamy internet, możemy sprawdzić, czy inwestycja jest legalna. Możemy również zapytać innych na forum, grupy na Facebooku itp.

       Akcje, UITF, fundusze powiernicze, VUL to jedne z najpopularniejszych inwestycji na Filipinach. Wszystkie te są regulowane przez rząd. Więc dla pewności, zanim zainwestujesz:

       • Najpierw zbadaj, zanim zainwestujesz.
       • Sprawdź, czy inwestycja jest regulowana.WNIOSEKOto oni, nasz wybór najlepszych inwestycji na Filipinach za twoje pieniądze. Bez względu na to, jaki rodzaj inwestycji wybierzesz, najlepiej zrobić to TERAZ. Nie ma lepszego czasu niż dzisiaj. Przeznacz część miesięcznego dochodu na inwestycje. I rób to regularnie.

        Dołącz do nas na naszej STRONIE FACEBOOKA tutaj, gdzie dzielimy się wskazówkami inwestycyjnymi, wskazówkami dotyczącymi oszczędzania pieniędzy, wskazówkami biznesowymi i wszystkim na temat pieniędzy.

        Onepesos poleca:

        Dołącz do naszej grupy na Facebooku, aby poznać podobnie myślących ludzi, którzy inwestują i oszczędzają pieniądze.

        Shopback! – Uzyskaj zwrot gotówki za zakupy poprzez Shopback!

        Cashback działa w ten sposób: „Za każde dokonane zakupy otrzymasz zwrot gotówki w wysokości pewnego procentu. To jak zwrot pieniędzy za zakupy.

        Jedną z aplikacji, której używam do zwrotu gotówki, jest Shopback. Możesz otrzymać zwrot pieniędzy za zakupy online w sklepach takich jak Shopee, Lazada, Agoda, Zalora i wiele innych.

        Możesz wypłacić zarobiony cashback na swoje konto bankowe. Jest łatwy w użyciu. Wystarczy założyć konto, a następnie kupować za pośrednictwem aplikacji.

        Możesz założyć konto tutaj. Możesz także polecić znajomym i otrzymać bonus P100.

        Ujawnienie: mogę otrzymać P100, jeśli zarejestrujesz się za pomocą podanego linku. Otrzymasz również premię P100. Możesz również otrzymać P100 za każdego poleconego znajomego.

        Airbnb – Zdobądź do 1600 PZ zniżki na swój pierwszy pobyt na Airbnb!

        Uwaga: mogę otrzymać kredyty Airbnb, jeśli zarejestrujesz się za pomocą tego linku. Możesz również gromadzić kredyty Airbnb, których możesz użyć, aby pozostać na Airbnb za darmo, tworząc swoje konto.

        Bluehost – chcesz założyć bloga i zarabiać na nim? Rozpocznij od zakupu hostingu w Bluehost.

        Czy uważasz, że nasze artykuły są pomocne i chcesz wesprzeć naszą pracę? Możesz nas wesprzeć, przekazując darowiznę przez Paypal poniżej 🙂

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy