GPW: WIG20 wyraźnie poniżej 2300 punktów

GPW: WIG20 wyraźnie poniżej 2300 punktów
27 lipca, 2020
Category: gielda

Paweł Zawadzki, pora 16: trzydziestu pieciu

Przez tego typu zakończenie sesji indeks największych notowanych w GPW spółek znalazł się na poziomie2276 punktów jak i równiez tylko krok dzieli fita obecnie od momentu ostatniego poziomu (2260 punktów ) powstrzymującymi poprzednio zniżką po okolice lutowych dołków. Około1 proc. poniżej wczorajszego zamknięcia finiszowały indeksy spółek średnich jak i równiez małych.

Dane zza Oceanu, które napłynęły o 16-tej wyrwały WIG20 z stagnacji, w której trwał od momentu 10: trzydziestu. Okazało się bowiem, że wskaźnik obrazujący nastroje wśród amerykańskich konsumentów wypadł w duzym stopniu gorzej niż oczekiwali analitycy. Czerwcowy zestawienie zaufania konsumentów zaprezentowany za posrednictwem Conference Board znalazł się na poziomie52, 9 pkt, czyli o niemal10 pkt niżej niż prognozowali specjaliści (progn.62, 12 pkt ). Lekko w dół zostały skorygowane także informacje majowe.

**

*Dodaj diagramy do Twej strony internetowej *

Dziś na rynki powróciły także obawy o finansowanie zadłużenia w Eurolandzie. W najbliższym czasie pare gospodarek tereny euro będzie starało się sprzedać swe obligacje. Pierwsza część dzisiejszej sesji pokazała, że inwestorzy obawiają się o to, na których warunkach uda się wykladzinom tego dokonać. Do tego dochodzi spłata 442 miliardów euro kredytów udzielonych przez EBC, które europejskie banki mają spłacić przy czwartek.

Aurze panującej wśród inwestorów nie sprzyjały także wiadomości z Grecji, czy Niemiec. Dziś kolejny przy jednym spotkaniu cała Hellada została sparaliżowana przez strajkujących, którym nie podobają się oszczędnościowe pomysły rządu typu podnoszenie stulecia emerytalnego, badz łatwiejszego zwalniania pracowników. Natomiast według sondażu przeprowadzonego przy Niemczech wynika, że wiecej niz połowa mieszkańców chciałaby powrotu do firmy.

Żadna sposród wchodzących w skład WIG20 spółek nie zaakceptowac obroniła się przed przeceną. Najmocniej taniały akcje banków (BZ WBK –niemalze 5 proc. , Pekao SA –prawie 4, 3 proc. ) oraz spółek surowcowych i paliwowych, które wyraźnie przy dół ciągnęły spadające koszty miedzi jak i równiez ropy naftowej. KHGM stracił3, cztery proc. , a PKN Orlen został przeceniony o2, dziewiec procent . Mniej niż1 proc. straciły jedynie walory PZU i PGNiG.

W indeksie mWIG40 najkorzystniej zaprezentował się IDM SA, którego akcje w efekcie wiadomości o tym, że skup własnych akcji ma spowodować chociazby 30-proc. rozwój ceny, podrożały o niemal2, 5 procent .

Na szerokim parkiecie kolejną udaną sesję zaliczyły Komputronik oraz Karen. Od momentu, w którym poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego z inwestorem z USA stały się ulubieńcami spekulantów, przez co kilkudziesięcioprocentowe dzienne zmiany ceny przy ich wypadku nikogo nie dziwią. Dziś akcje Komputronika podrożały o21 proc. , natomiast Karen o ponadtrzydziestu procent .

GPW: Brak reakcji na niezłe dane sposród USA

Paweł Zawadzki, godzina kolejny: 20

Lepsze od czasu oczekiwań dane o kosztach domów przy Stanach Zjednoczonych nie zaakceptowac poprawiły humorów inwestorów.

Kurs WIG20 wciąż wydaje sie byc znajduje się w obszarze 2280-2290 punktów, czyli około2 proc. poniżej wczorajszego zamknięcia. Niewielka zmienność ma polozenie także w sytuacji indeksów spółek średnich i małych. mWIG40 traci ponad1 proc. , zas sWIG80 zniżkuje o0, 9 % .

Dodaj wykresy az do Twojej witryny www

O pietnasty: 00 przedstawiono lepsze od czasu oczekiwań analityków dane w branzy nieruchomości w USA. Ceny domów jednorodzinnych w dwudziestu amerykańskich metropoliach wzrosły w kwietniu średnio o3, 8 proc. , kiedy analitycy prognozowali wzrost na temat3, piec procent .

Jedyną nadzieją na bardziej wartosciowe zakończenie dzisiejszej sesji i wyciągnięcie WIG20 z przedziału, w którym utknął około 10: 30 to porzadne dane dotyczące nastrojów amerykańskich konsumentów. Owe zostaną zamieszczone na 30 minut przed zakończeniem notowań w Warszawie.

GPW: WIG20 mocno w dół

Paweł Zawadzki, pora 12: trzydziestu

Pogorszenie atmosfery w większości europejskich parkietów nie pozostało wyjawszy wpływu w rodzimą giełdę.

Na półmetku notowań indeks największych spółek gubi ponad2 procent . Nieco w mniejszym stopniu, ale również pod kreską notowane są mWIG40 i sWIG80. Tracą odpowiednio1-wsza, 2 jak i równiez 0, 8 procent .

Dodaj wykresy do Twej wlasnej strony internetowej

Podobne spadki obserwujemy na najważniejszych giełdach w Europie. Brytyjski FTSE traci przeszlo2 proc. , natomiast niemiecki DAX i francuski CAC zniżkują o wlasciwie2, trzech idwa, 6 procent .

Pogorszenie atmosfery nie wynika z opublikowanych dziś danych z gospodarki. Na rynki powróciły niepokoje związane z zadłużeniem w strefie euro. W najbliższym okresie największe ekonomii Eurolandu będą starały się sprzedać swoje obligacje, zas inwestorzy obawiają się o to w jakich ustaleniach uda się tego dokonać.

Jedyna mozliwosc na lekką poprawę nastrojów upatrywana wydaje sie byc obecnie po danych makro z gospodarki amerykańskiej. Te kluczowe napłyną o 15 i szesnascie. Będą to odpowiednio zestawienie obrazujący zamianę cen domów w dwadziescia amerykańskich metropoliach (Indeks S&P/Case-Shiller) oraz wskaźnik zaufania konsumentów (Conference Board).

GPW: Początek sesji pod kreską

Firm Knitter, pora 9: 41* Początek sesji na GPW w Warszawie przyniósł spadek głównych indeksów. *

Rynki w Azji zamknęły się pod kreskami. W ślad za nimi w dół poszły również ceny miedzi i ropy naftowej jak negatywnie wpływa na wyceny akcji spółek surowcowych. Początek notowań przyniósł więc przewagę sprzedających. Spadki nie dotyczą wyłącznie GPW w Warszawie.

Dodaj wykresy do Twej wlasnej strony internetowej

Wśród największych spółek na GPW ponad 1 proc. tracą walory KGHM, BZ WBK, PKN Orlen, Pekao, PKO BP, Bioton i TVN. Sytuacja może poprawić się dopiero na południu kiedy rozpoczną się notowania w Stanach Zjednoczonych jak i równiez to w wypadku, że tamtejsi inwestorzy momentalnie rozpoczną większe zakupy.

Łukasz Pałka, godzina 6: 00
* Poprzednio nami przedostatnia sesja pozostalego kwartału. To czas, aby inwestorzy zadbali o poprawę swoich wyników. Chyba, że znów przestraszą się strajków w Grecji.*

Końcówka kwartału sprzyja na ogól wzrostom dzieki giełdach, co w dużej mierze jest spowodowane poprzez fundusze inwestycyjne próbujące podciągnąć swoje okresowe wyniki. Zas poprawiać wydaje sie byc co, poniewaz indeks WIG20 od początku marca zyskał zaledwie dwóch, 5 procent.

Dodaj diagramy do Twej wlasnej strony internetowej

Ostatnie sesje pokazują jednak, że gracze cały czas nie zaakceptowac są w pelni przekonani sytuacji w rynkach i wolą poczekać z decyzjami o promocjach bądź sprzedaży akcji. A ponieważ jak rusz pojawiają się niepokojące informacje z kolejnych gospodarek, a szczyt G20 nie zaakceptowac przyniósł żadnych rozstrzygnięć, to wiele przemawia za tym, że skłonią się w kierunku tej drugiej opcji.

Taką sytuację na rynkach, podgrzewaną chociażby przed kolejny rozpoczynający się dzisiaj w Cypru strajk powszechny, trudno nazwać wymarzoną na rzecz 230 tysięcy inwestorów indywidualnych, którzy zdecydowali się dzieki zakup dzialaniu spółki energetycznej Tauron. Dostali już swe akcje wedlug sporej redukcji i w tej chwili czekają dzieki jutrzejszy debiut. Chociaż cena emisyjna dzialaniu Tauronu wydaje sie byc bardzo fascynujaca, to sporo wskazuje na tek krok, że debiut nie będzie tak łatwy i mily jak w przypadku PZU. Zysk jednak powinien być, bo a mianowicie jak demonstruje historia – debiuty spółek Skarbu Państwa z małymi wyjątkami najczesciej kończyły się wzrostami po pierwszym dniach notowań.

Sprawy na GPW na razie nie bardzo sprzyjają nastroje na amerykańskiej giełdzie. Wczoraj sesja w Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami indeksów, choć byki do ostatniej chwili nie dały za wygraną.

Dodaj wykresy do Twej strony internetowej

Wśród danych makroekonomicznych, które mogą mieć obecnie wpływ w rynek, nalezy przede wszystkim zwrócić uwagę na najnowsze informacje o kosztach domów po USA. Rezultat lepszy od czasu prognoz może przynajmniej dzieki krótko poprawić nastroje na rynkach.

  • Notowania spółek na GPW
  • Indeksy GPW w
  • Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy