Graś na temat rekonstrukcji rządu: na dzisiaj żaden minister nie jest zagrożony

Graś na temat rekonstrukcji rządu: na dzisiaj żaden minister nie jest zagrożony
27 lipca, 2020
Category: inne

*Nie zapadły jeszcze żadne decyzje dotyczące ewentualnej rekonstrukcji rządu, „na dzisiaj” żaden z ministrów nie jest zagrożony dymisją – poinformował PAP rzecznik rządu Paweł Graś. O tym, że wiosną może dojść do zmian przy rządzie mówił w tym tygodniu premier Donald Tusk. *

W najbliższym czasie szef rządu ma jakkolwiek powołać swiezego sekretarza stanu, który będzie odpowiadał zbyt deregulację. Według nieoficjalnych danych PAP wraz z źródeł zbliżonych do władz partii duże szanse dzieki objęcie tego stanowiska dzierzy Jan Krzysztof Bielecki. „Premier rozważa powołanie na to nastawienie Jana Krzysztofa Bieleckiego. To jest naprawdę dobry kandydat” – powiedział PAP ważny polityk WEDLUG.

Poseł Jarosław Gowin, który zasiada w zarządzie WEDLUG powiedział po niedzielę po rozmowie wraz z PAP, że deregulacja jawi sie jako jeden z najważniejszych zadań rządu, a a mianowicie w jego ocenie a mianowicie sekretarz formy za nią odpowiedzialny będzie miał rangę „porównywalną z wicepremierem”.

Premier prezentując przy piątek plan rozwoju jak i równiez konsolidacji finansów publicznych zapowiedział, że jednym z priorytetów rządu będzie deregulacja. Poinformował wówczas, że na miejsce konkretnego z odwołanych sekretarzy stanu w KRPM (stanowiska ów stracili po ubiegłym roku kalendarzowego Sławomir Nowak i Rafał Grupiński) powoła osobę (nie zdradził personaliów) – jak mówił a mianowicie swojego „bliskiego współpracownika”, którego zadaniem będzie „dyscyplinowanie kazdego resortów po wysiłku deregulacyjnym”.

„Premier Donald Tusk wydaje sie byc niezadowolony z postępów a mianowicie jeśli chodzi o deregulację i odbiurokratyzowanie gospodarki, dlatego chce az do Kancelarii Przedstawienie premierowe wprowadzić sekretarza stanu, który pilnowałby procesów w poszczególnych resortach” – powiedział PAP Graś. Zapowiedział, że premier powoła nieznanego sekretarza stanu w ciągu kilku tygodni.

Bielecki wypowiadając się przy mediach na temat deregulacji podkreślał, że o ile nasza gospodarka była zderegulowana, to można by było założyć firmę w ciągu jednego miesiaca czy dwóch, a nie w ciągu 3 miesięcy. „Deregulacja ma konkretny aspekt, ona zapewnia się zmierzyć. Także pod postacia uproszczenia programu podatkowego, ukladu rozliczeń pomiędzy przedsiębiorcą zas państwem. Innymi slowy po pierwsze a mianowicie makroekonomia, po 2gie deregulacja” a mianowicie mówił.

Po czwartek premier Donald Tusk powiedział przy Polsat News, że niewykluczone, iż wiosną dojdzie do zmian po rządzie. Modyfikacje te – mówił – będą miały związek z jego decyzją o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich. „Nie przewiduję rewolucji, natomiast jest bardzo przypuszczalne, że ów zadania, które sobie rysujemy, dotyczące też takiej wielkiej dyscypliny wewnętrznej, będą wymagały w niektórych miejscach pozostalych ludzi” – powiedział premier.

Dopytywany, podczas gdy takich zmian w rządzie można się spodziewać odpowiedział: „Jeszcze kilka tygodni namysłu potrzebuję, żeby to było bardzo precyzyjne, ale mozliwe, iz, że wiosną do zmian dojdzie”.

Graś pytany o tę zapowiedź Tuska powiedział PAP, że na wiosnę, jak co roku, premier będzie oceniał poszczególnych ministrów. „Czy wtedy jakieś decyzje personalne się pojawią, to ujrzymy. Decyzję podejmie premier, w tej chwili w tej sprawie (zmian w rządzie) żadnych woli na pewno nie istnieje i żaden z ministrów na dzisiaj zagrożony nie zaakceptowac jest” – podkreślił rzecznik rządu.

Nieoficjalnie źródła zbliżone do rządu i sluzace do Platformy informują, że nie istnieje jeszcze konkretnych decyzji dotyczących zmian przy rządzie, zas jeśli takowe zapadną – będą pochodną decyzji na temat, kto wystartuje w typach prezydenckich. „Niezależnie od tego, lub wystawimy Bronka Komorowskiego, badz Radka Sikorskiego, będą niezbedne zmiany dzieki ważnych stanowiskach, ale najpierw musi zapaść decyzja, który kandyduje” a mianowicie podkreślają po rozmowie z PAP źródła w Systemie.

W niedzielę w Radiach Zet premier zdementował doniesienia portalu bez owijania w bawelne. pl, rzekomo rekonstrukcja miała polegać za zakupach grupowych, że Jan Krzysztof Bielecki zostanie ministrem spraw zagranicznych, dotychczasowy kierownik MSZ Radosław Sikorski ma w sobie kierownictwo MON, a minister obrony Bogdan Klich wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa. „To jest nieprawda” – powiedział szef rządu, pytany na temat te doniesienie medialne. Dopytywany o szczegóły rekonstrukcji, odparł: „Będę miał powód i przygotowaną decyzję, to to zrobię. To nie będzie elementem konfrontacji (wyborczej)”.

Przy poniedziałek prezydent Lech Kaczyński powoła Andrzeja Kraszewskiego na stanowisko ministra środowisko, odwoła z tej funkcji Macieja Nowickiego, który złożył dymisję pod koniec ubiegłego roku. (PAP)

laz/ mrr/ mhr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy