Jak oszczędzać pieniądze? Lista skutecznych nawyków

Author:
27 lipca, 2020
Category: waluty

Oszczędzanie pieniędzy emituje się zawile. Miesięczna wypłata często przecieka przez palce i nieduzo po niej zostaje. Okazuje się jednak, że gospodarowanie pieniędzmi tak, by wygospodarować oszczędności, wymaga wyrobienia w sobie tylko kilku nawyków.

Oszczędzanie na przewozie

Koszty przewozu, zwłaszcza, jeśli codziennie dojeżdżamy do robocie samochodem, mogą być bardzo wysokie. Oszczędzanie pieniędzy warto zacząć od próby zredukowania ich.

To nie okresla, że należy się od razu przesiąść dzieki rower czy komunikację publiczną (choć dla zdrowia własnego i planety warto! ), wystarczy, że dojazdami będziemy się dzielić.

Być może kolega badz koleżanka wraz z pracy mieszka niedaleko i zechce podróżować z nami, dzieląc się jednocześnie wydatkami paliwa?

Jadąc w dalszą trasę można zabrać pasażera przy pomocy strony BlaBlaCar.

Oszczędzanie na jedzeniu

Obiad dzieki mieście, kawusia w drodze do pracy, przekąska w drodze powrotnej. I niespodziewanie okazuje się, że po połowie miesiąca portfel świeci pustkami.

Oszczędzając na jedzeniu warto przede wszystkim zrezygnować z częstych wizyt w kawiarniach na korzyść gotowania w mieszkaniu. Do pracy można przecież zrobić samemu kanapki lub danie, które odgrzejemy po biurowej mikrofalówce.

Robiąc oferty warto też sporządzić dokładną listę, dzięki czemu nie zaakceptowac kupimy zbytnio dużo. Dodatkowy plus – mniej spozywania się zmarnuje,

Przed wyjściem na oferty warto też coś zjeść. Wizyta w sklepie w głodniaka często kończy się zbyt dużymi zakupami.

Oszczędzanie pieniędzy. Zrób przegląd rachunków

Abonament telefoniczny, rachunki zbytnio internet, karta na siłownię. Co miesiąc płacimy mnóstwo rachunków. Warto się im przyjrzeć, bowiem często może się okazać, że są za duze.

Umowy z operatorami necie komórkowych lub telewizji kablowych często zawierają mnóstwo usług, z których nie korzystamy. Po co za nie płacić?

Warto też przejrzeć ofertę konkurencji. Może korzystniej będzie zmienić operatora.

Oszczędzanie małymi kroczkami

Istotnie dobrze, udało nam się wygospodarować pewną kwotę. Ale co zrobić, żeby się nie „rozeszła”? Dobrym pomysłem jest odkładanie niewielkiej kwoty co miesiąc, np. piecdziesiat czy stu złotych.

Taką kwotę wskazane jest wpłacać w konta oszczędnościowe, które oferują niemal wszelkie banki. Tego typu konto posiada zazwyczaj wyższe oprocentowanie, dzięki czemu stosowane przez nas oszczędności nie tracą, a nawet zyskują dzieki wartości.

Masz newsa, zdjęcie badz filmik? Prześlij nam za posrednictwem dziejesie. wp. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy