Jak zacząć w kopaniu bitcoinów i osiągać zyski

Jak zacząć w kopaniu bitcoinów i osiągać zyski
16 października 2020

Przy całym szaleństwie związanym z Bitcoinem i innymi kryptowalutami w ostatnim czasie, nie byłoby zaskoczeniem, gdybyś również chciał się w to zaangażować. Niektórzy z was mogą po prostu chcieć kupować i handlować Bitcoinami i osiągać zyski, podczas gdy inni mogą chcieć pójść drogą wydobycia, aby zarobić Bitcoiny. Jeśli jesteś tym drugim i szukasz przewagi, w skrócie pokaże ci, jak wydobywać bitcoiny.

Co to jest wydobywanie bitcoinów?

Zanim przejdziemy do szczegółów, wyjaśnijmy, czym jest wydobywanie bitcoinów. Według wiki Bitcoin, „Wydobywanie to proces dodawania rekordów transakcji do publicznej księgi Bitcoin z przeszłymi transakcjami”. Mówiąc prostym językiem, używasz komputera (lub innego urządzenia) do wykonywania złożonych obliczeń i otrzymujesz płatność w bitcoinach jako nagrodę.

Kwota, którą zarabiasz, zależy od Twojej „szybkości mieszania” (szybkości, z jaką Twój komputer przetwarza transakcje) i trudności zadań. Ponieważ trudność zadania rośnie z czasem, do wydobywania bitcoinów potrzebujesz coraz potężniejszych maszyn.

Opcje wydobywania bitcoinów

W przypadku wydobywania bitcoinów istnieją dwa podejścia – kup własny sprzęt lub kup umowę na wydobycie od górnika w chmurze. Kupno kontraktu jest początkowo łatwiejsze i tańsze, ponieważ nie musisz wyrzucać tysięcy dolarów na własny sprzęt, ale nie masz fizycznej kontroli nad maszyną, a oszustów jest naprawdę wielu.

Istnieją kontrakty na 1 lub 2 dolary dziennie, a także kontrakty na tysiące dolarów miesięcznie – wszystko zależy od tego, jaką moc obliczeniową kupujesz. Główne ryzyko polega na tym, że jeśli dostawca jest oszustem, nie skończysz z ani bitcoinami, ani opłatą, którą zapłaciłeś.

Zostań swoim własnym górnikiem

Jeśli zdecydujesz, że kontrakty na wydobywanie bitcoinów nie są tego warte, a bycie własnym górnikiem ma sens, oto, co musisz zrobić.

1. Kup sprzęt do wydobywania bitcoinów

Dawno minęły czasy, kiedy można było używać zwykłego komputera do skutecznego wydobywania monet. Przy zwiększonej trudności i konkurencji ze strony innych górników używanie zwykłego komputera jest bezużyteczne, ponieważ prawie na pewno zapłacisz za energię elektryczną więcej niż zarobisz. Ponadto wydobycie wymaga dość dużej ilości zasobów i jest całkiem możliwe, że spalisz swój komputer.

Aby wydobywać bitcoiny, potrzebujesz dedykowanego sprzętu. Możesz stworzyć własne platformy wydobywcze lub kupić dedykowanego górnika, na przykład serię AntMiner. Wybierając sprzęt do kopania, powinieneś przede wszystkim dbać o jego cenę za hash i zużycie energii elektrycznej. Możesz zdobyć górników już za 500 $, ale zasadniczo droższe są bardziej możliwe, jeśli poważnie myślisz o wydobywaniu bitcoinów.

2. Pobierz oprogramowanie Bitcoin Mining

Po zdobyciu sprzętu do wydobywania bitcoinów potrzebujesz oprogramowania. Najpopularniejsze programy to programy typu open source i bezpłatne. Jeśli wiersz poleceń Cię nie przeraża, możesz pobrać CGminer lub BFGminer. Jeśli wolisz GUI, sprawdź EasyMiner.

3. Utwórz portfel Bitcoin

Jeśli nie masz jeszcze portfela Bitcoin, utwórz go. Aby otrzymywać płatności, potrzebujesz portfela. Możesz skorzystać z darmowego portfela internetowego, takiego jak SpectroCoin lub CoinSpace, portfela programowego, który przechowujesz na komputerze, portfela papierowego lub portfela sprzętowego dla maksymalnego bezpieczeństwa. Jeśli jesteś nowy w Bitcoin, zacznij od bezpłatnego portfela online, a następnie przejdź do bardziej zaawansowanych portfeli.

4. Dołącz do puli wydobywczej Bitcoin

Chociaż możesz samodzielnie wydobywać, możesz zarobić więcej, jeśli zostaniesz „pracownikiem” z pulą wydobywczą Bitcoin. Podobnie jak w przypadku portfeli, do wyboru są setki basenów i nie mogę polecić żadnego najlepszego. Słyszałem, że BitMinter i SlushPool to dwa lepsze, ale nie bierz tego za pewnik, sprawdź sam.

Wydobywanie bitcoinów z pewnością nie jest obecnie łatwe (ani tanie), ale jeśli myślisz o tym poważnie i jesteś gotów podjąć ryzyko, może to być naprawdę opłacalna działalność. W każdym razie bądź przygotowany na utratę pieniędzy – może się to nie zdarzyć, ale nie licz na to. Właściwie może się okazać, że taniej jest kupić monety na rynku niż je wydobywać, a najlepiej, jeśli oszacujesz rentowność przed zakupem sprzętu górniczego.

Jestem freelancerem na pełny etat, który kocha technologię. Technologie Linux i Web to moje główne zainteresowania i dwa z tematów, o których piszę najczęściej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy