Jak zbudować swoją historię kredytową, płacąc czynsz

Jak zbudować swoją historię kredytową, płacąc czynsz
16 października 2020

Terminowe płatności są najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową i stanowią pełne 35% Twojego wyniku. Chociaż w tej sekcji opisano spłaty kredytu hipotecznego, pożyczki samochodowe i karty kredytowe, ogromnym brakującym elementem jest czynsz.

Niestety, w trzech głównych biurach kredytowych nie ma działu zajmującego się płatnościami czynszu, a tylko 1% konsumentów faktycznie ma te informacje odzwierciedlone w raportach kredytowych.

Co gorsza, w rzeczywistości zgłaszane są opóźnienia w płatnościach i eksmisje, więc tak naprawdę najem tradycyjnie tylko szkodził kredytowi, a nie pomagał.

Jednak ostatnio nowe usługi zaczęły zgłaszać płatności czynszu do jednego lub kilku biur kredytowych. Ale czy te informacje o płatności faktycznie pomagają w budowaniu kredytu?

W niektórych przypadkach odpowiedź brzmi: tak. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o budowaniu kredytu za czynsz, aby móc szybko i skutecznie podjąć działania.

W jaki sposób wypożyczalnia może poprawić swój kredyt?

Właściciele i firmy zarządzające nieruchomościami nie zgłaszają płatności czynszu do biur informacji kredytowej, więc nie ma możliwości, aby bieżąca historia płatności miała pozytywny wpływ na Twoją historię kredytową.

Jednak kilka nowych usług online oferuje raportowanie płatności czynszu w celu umieszczenia ich w raportach kredytowych.

Experian RentBureau zbiera opłaty za wynajem dla Twojego raportu kredytowego, podczas gdy TransUnion wyświetla te informacje bezpośrednio w Twoim raporcie kredytowym. Problem polega jednak na tym, że tylko dlatego, że informacje tam są, nie oznacza, że ​​są one uwzględnione w obliczeniach zdolności kredytowej.

Niektóre modele oceny zdolności kredytowej już obejmują płatności czynszu

Nowsze modele punktacji, takie jak FICO 9, FICO XD i VantageScore uwzględniają zgłoszone płatności czynszu w Twojej ocenie kredytowej. Problem w tym, że większość pożyczkodawców nie korzysta obecnie z najnowszych modeli punktacji; FICO 8 jest nadal jednym z najpopularniejszych modeli dla pożyczkodawców.

Podczas gdy niektórzy pożyczkodawcy aktywnie poszukują pożyczkobiorców z mniejszym kredytem, ​​a zatem szczęśliwie korzystają z raportowanych opłat czynszu, większość woli korzystać z bardziej tradycyjnych standardów kredytowych.

Niektóre firmy zajmujące się raportowaniem wynajmu pomagają klientom znaleźć oferty kart kredytowych od firm, które uwzględniają historię wynajmu.

Jeśli próbujesz zwiększyć swój kredyt, odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej jest dobrym sposobem na gromadzenie historii płatności na koncie, które jest używane we wszystkich obliczeniach scoringowych.

Tylko pamiętaj, aby nie gromadzić ton długu, ponieważ nieumyślnie jeszcze bardziej uszkodzisz swoją historię kredytową.

Co to jest usługa raportowania czynszu?

Osoby fizyczne nie mogą zgłaszać własnych płatności czynszu, a właściciele rzadko to robią. Zamiast tego niezależne agencje raportujące zbierają informacje i zgłaszają je do biur informacji kredytowej w Twoim imieniu.

Kolejną zaletą korzystania z agencji raportującej czynsze jest zabezpieczenie przyszłej nieruchomości do wynajęcia. Wszyscy właściciele zdecydowanie preferują kandydatów z historią terminowych płatności, a to jest łatwy sposób na udokumentowanie Twojego sukcesu.

W rzeczywistości Experian RentBureau i TransUnion SmartMove są zaprojektowane specjalnie dla wynajmujących, którzy sprawdzają tożsamość podczas procesu składania wniosku.

Jakie są najczęściej dostępne usługi?

Istnieje niezliczona ilość usług, które zgłaszają czynsz do biur kredytowych. Każdy ma oddzielne opłaty, a niektóre mogą zgłaszać się tylko do jednego lub dwóch biur kredytowych. Jednak inni mogą wymagać, aby właściciel lub zarządca nieruchomości zarejestrował się w usłudze. Poświęć trochę czasu na zbadanie każdego z nich, a następnie wybierz odpowiednią opcję dla siebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy