Jakie są zakresy oceny kredytowej FICO?

17 lutego 2021
Category: Fico Score
Ostatnia aktualizacja 8 października 2019 r
 • Facebook
 • ŚwiergotLinkedInBuforZrozumienie twojej oceny kredytowej FICO może pomóc ci zrobić wiele ważnych rzeczy: kupić dom, sfinansować samochód lub uzyskać pożyczkę na pokrycie innych wydatków. Ale wyniki FICO mogą się znacznie różnić i czasami twój zakres może być ważniejszy niż sama liczba .

  Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy wiedzą, że Twój wynik stale się zmienia. W rzeczywistości jest on generowany tylko dla każdego typu, do którego jest wymagany wynik, więc może się zmieniać do chwili.

  Rzućmy okiem na zakresy FICO , najnowsze dodatki i co możesz zrobić, aby nieco poprawić swój wynik .

  Jakie są zakresy FICO? UBOGITARGIDOBRYBARDZO DOBREŚWIETNY WYNIK FICO 8300-579580-669670-739740-799800-850To całkiem proste – im wyższy wynik, tym lepiej. Będziesz mógł uzyskać lepsze oprocentowanie i mieć dostęp do większej liczby produktów zarezerwowanych dla zdolnych pożyczkobiorców z dobrymi wynikami.

  Model punktacji kredytowej FICO przeszedł wiele iteracji – powyższy to FICO Score 8 . Najnowszy to FICO Score 9 – wielu pożyczkodawców, zwłaszcza pożyczkodawców hipotecznych, jest niechętnych do zmiany czegoś, o czym wiedzą, że działa, więc nie dokonali jeszcze aktualizacji.

  Jednak inni mogą używać starszego modelu lub zupełnie innego modelu, takiego jak VantageScore. Twój pożyczkodawca może również skorzystać z własnej, autorskiej metodologii opartej na modelu FICO, który jest podstawą.

  Należy zauważyć, że nie wszyscy pożyczkodawcy pasują do tych warstw . Może się okazać, że pożyczkodawca powie Ci, że Twój wynik kredytowy 810 jest po prostu „dobry, a nie „doskonały. Nie denerwuj się – muszą dostarczyć Ci raport i ocenę, z której korzystali, ale mogą tworzyć własne materiały.

  Branżowe zakresy FICOFICO tworzy również szereg wyników FICO dla określonych branż . Jest zrozumiałe, że osoba fizyczna mogłaby całkowicie kupić pojazd za 35 000 dolarów, ale nie dom za 350 000 dolarów.

  Wyniki branżowe uwzględniają różne czynniki. Na przykład FICO Auto Score będzie w większym stopniu uwzględniać czynniki wpływające na zdolność konsumenta do spłaty kredytu samochodowego. Te szczegóły nie są ujawniane, ale możemy wywnioskować, że auto score będzie uwzględniać wypłatę i to, czy wynajmujesz, czy jesteś właścicielem domu, a także inne zobowiązania dłużne.

  Zakres tych wyników jest nieco duży i wynosi od 250 do 900.

  Znam swój zasięg… czy jest dobry?To w dużej mierze zależy. Definicja dobra będzie zależeć od pożyczkodawcy i rodzaju pożyczki, którą otrzymujesz. Pamiętaj, że różni pożyczkodawcy mają różne kryteria a różne rodzaje pożyczek mają różne wymagania.

  Możesz idealnie pasować do karty kredytowej banku, ale nie do jego produktu pożyczki samochodowej. Dzieje się tak, ponieważ ich standardy kredytowe dla kart kredytowych różnią się od standardów ich produktów samochodowych.

  Twoja ocena kredytowa jest ważna, a utrzymanie Twojego pliku kredytowego w dobrym stanie ma kluczowe znaczenie. Jednak wielu pożyczkodawców waży inne rzeczy wyżej.

  Na przykład wskaźnik zadłużenia do dochodów jest niezwykle dobrym wskaźnikiem zdolności do spłaty pożyczki. Pożyczkodawcy zsumują Twój dług i porównają go z Twoim dochodem. Im niższy wskaźnik, tym lepiej, co oznacza, że ​​masz więcej miesięcznego kapitału do zainwestowania w nowy dług.

  Więc co mogę zrobić?Istnieje kilka łatwych sposobów, aby pozostać w dobrym zakresie oceny kredytowej FICO.

  Po pierwsze dokonuj płatności na czas . To najlepszy sposób na zwiększenie wyniku. Płacenie na czas pokazuje pożyczkodawcom, że jesteś odpowiedzialny.

  Po drugie, wykorzystaj niewielką część całkowitego kredytu. To pokazuje pożyczkodawcom, że planujesz i nie uzyskujesz nadmiernej dźwigni.

  Na koniec , jeśli to możliwe dokonuj większych płatności niż minimum . Pomoże Ci to wykorzystać kredyt, ale uchroni Cię przed długami.

  WniosekTwój zakres oceny kredytowej FICO może się różnić w zależności od dnia i pożyczkodawcy. Jednak proaktywne podejście do kredytu może pomóc w utrzymaniu wyniku i oznacza, że ​​będziesz w stanie osiągnąć swoje cele finansowe.

  O Spenser Smith

  Spenser jest pisarzem finansowym mieszkającym w Filadelfii w Pensylwanii, gdzie pracuje dla firmy świadczącej usługi finansowe, specjalizującej się w kredytach konsumenckich. Spenser posiada tytuł licencjata i magistra ekonomii.

  Zostaw odpowiedź Anuluj odpowiedźTa strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy