Kalkulator dochodu wymaganego kredytu hipotecznego

Kalkulator dochodu wymaganego kredytu hipotecznego
16 października 2020

Znalazłeś dom, który chcesz kupić. Lub szukasz domów w określonym przedziale cenowym. Czy możesz dostać pożyczkę na zakup? Ten kalkulator dochodu z kredytu hipotecznego może udzielić odpowiedzi. Ten kalkulator nie tylko bierze pod uwagę kwotę pożyczki i oprocentowanie, ale także przygląda się całej gamie innych czynników, które mają wpływ na przystępność cenową domu i zdolność do uzyskania kredytu hipotecznego, w tym inne długi i zobowiązania, które trzeba spłacić. każdego miesiąca, a także koszty, takie jak podatki i ubezpieczenie domu, które są częścią miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego. Ułatwia również sprawdzenie, jak zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego lub kwoty pożyczki wpływają na dochód wymagany do pożyczki, korzystając z poniższych suwaków, aby zmienić wyniki. Po prostu zacznij wypełniać pola wskazane poniżej.Lub przewiń stronę w dół, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie, jak korzystać z kalkulatora dochodu wymaganego przez kredyt hipoteczny.

Obliczanie dochodu wymaganego do kredytu hipotecznego

Masz na myśli dom lub przedział cenowy. Myślisz, że możesz sobie na to pozwolić. Ale czy pożyczkodawca hipoteczny się zgodzi?

Kredytodawcy hipoteczni mają zwykle bardziej konserwatywne wyobrażenie o tym, co jest dostępne, niż kredytobiorcy. Muszą, bo chcą mieć pewność, że pożyczka zostanie spłacona. I nie tylko biorą pod uwagę, jakie będą spłaty kredytu hipotecznego, ale także przyglądają się innym długom, które masz, a które przegryzają twoje wypłaty każdego miesiąca.

Aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, pożyczkodawcy hipoteczni przyjrzą się Twojemu stosunkowi zadłużenia do dochodu lub DTI. To procent wszystkich spłat długu jako udział w dochodzie przed opodatkowaniem. Z reguły pożyczkodawcy hipoteczni nie chcą, abyś wydawał więcej niż 36 procent miesięcznego dochodu przed opodatkowaniem na spłatę zadłużenia lub inne zobowiązania, w tym kredyt hipoteczny, o który się ubiegasz. Taka jest ogólna zasada, chociaż mogą wzrosnąć do 41 procent lub więcej w przypadku kredytobiorcy z dobrym lub doskonałym kredytem.

W celu obliczenia wskaźnika zadłużenia do dochodów pożyczkodawcy oprócz samej spłaty pożyczki uwzględniają również koszty, które są rozliczane w ramach miesięcznego wyciągu z kredytu hipotecznego. Obejmują one podatki od nieruchomości, ubezpieczenie domu i, w stosownych przypadkach, ubezpieczenie kredytu hipotecznego i opłaty związane z kondominium lub stowarzyszeniem właścicieli domów.

Twój wskaźnik zadłużenia do dochodów uwzględnia również takie rzeczy, jak kredyty samochodowe, minimalne płatności kartą kredytową, pożyczki ratalne, pożyczki studenckie, alimenty, alimenty na dzieci i wszelkie inne płatności, które musisz dokonywać każdego miesiąca. Nie obejmuje rutynowych opłat miesięcznych za takie rzeczy, jak media, usługi internetowe, telewizja kablowa lub satelitarna, abonament na telefon komórkowy ani inne opłaty za bieżące usługi lub inne opłaty, które są naliczane co miesiąc.

Aby więc obliczyć, czy masz wymagany dochód do kredytu hipotecznego, pożyczkodawca bierze prognozowaną miesięczną spłatę kredytu hipotecznego, dodaje do niej minimalne miesięczne płatności za karty kredytowe i wszelkie inne pożyczki oraz zobowiązania prawne, takie jak alimenty lub alimenty, i porównuje miesięczny dochód. Jeśli spłacasz mniej niż 36% dochodu przed opodatkowaniem, jesteś w dobrej formie.

Co się stanie, jeśli Twoje dochody zmieniają się z miesiąca na miesiąc? W takim przypadku pożyczkodawca prawdopodobnie wykorzysta Twój średni miesięczny dochód z ostatnich dwóch lat. Ale jeśli zarobiłeś znacznie więcej w jednym roku niż w drugim, pożyczkodawca może zdecydować się na średnią roczną z niższymi zarobkami.

Wreszcie, wymagany dochód nie zależy tylko od wielkości pożyczki i posiadanych długów, ale będzie się różnić w zależności od oprocentowania kredytu hipotecznego i długości pożyczki. Mają one wpływ na miesięczną spłatę kredytu hipotecznego, więc kalkulator dochodu z kredytu hipotecznego pozwala również wziąć je pod uwagę.

Korzystanie z kalkulatora dochodów z kredytu hipotecznego

Informacje o pożyczce

Rozpocznij od wpisania żądanej kwoty kredytu, oczekiwanego oprocentowania kredytu hipotecznego i okresu spłaty kredytu w wyznaczonych miejscach. Gdy to zrobisz, zauważysz, że wymagany dochód i obliczenie miesięcznej raty kredytu hipotecznego natychmiast pojawią się w niebieskim polu u góry kalkulatora.

Zwróć uwagę, że kwotę pożyczki i stopę procentową można dostosować za pomocą ruchomych wskaźników; kliknij lewym przyciskiem myszy i przytrzymaj zielone trójkąty, aby dostosować figury. Gdy to zrobisz, wymagany poziom dochodów i miesięczna rata kredytu hipotecznego również natychmiast się zmienią.

Kalkulator umożliwia również wprowadzanie informacji dotyczących miesięcznych zobowiązań z tytułu zadłużenia i wydatków mieszkaniowych, a także przeglądanie, jak wymagany dochód będzie się różnić w zależności od zakresu stóp procentowych. Sekcje te można wyświetlać lub ukrywać za pomocą symboli plus () lub minus (-) po prawej stronie kolumny.

Nie wpisuj jednak tutaj swoich informacji dotyczących płatności podatków, ubezpieczenia domu lub innych opłat, które są rozliczane na wyciągu hipotecznym – są one wpisane poniżej w sekcji „wydatki mieszkaniowe”.

Miesięczne zobowiązania

W tym miejscu należy wprowadzić dane dotyczące minimalnych miesięcznych płatności, które należy uiścić za takie rzeczy, jak pożyczki samochodowe, karty kredytowe, pożyczki studenckie, alimenty na dzieci i inne zobowiązania. Wprowadź wymagane minimum, a nie wyższą kwotę, którą możesz dobrowolnie zarobić.

Wprowadź te same informacje dla współkredytobiorcy, jeśli jest jeden i dwoje z was ma oddzielne zobowiązania.

Zwróć uwagę, że dotyczą one długów i innych płatności, do których wniesienia jesteś prawnie zobowiązany; nie wpisuj takich informacji jak opłaty za media, telewizję kablową lub satelitarną, usługi internetowe lub inne powtarzające się wydatki.

Podobnie jak w przypadku kwoty pożyczki i stopy procentowej, możesz dostosować te wartości za pomocą przesuwanych trójkątów, a wymagany dochód i miesięczne spłaty pożyczki w niebieskim polu zmienią się natychmiast.

Koszty mieszkaniowe

W tym miejscu należy wprowadzić dodatkowe koszty, które są zwykle naliczane jako część miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego: podatki od nieruchomości, ubezpieczenie właściciela domu, opłaty lub należności stowarzyszeniowe właściciela domu oraz prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI) lub ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA, jeśli dotyczy. Użyj wskazanego arkusza, aby wprowadzić szacunki dla tych liczb.

Będziesz musiał wprowadzić dane liczbowe dotyczące opłat stowarzyszeniowych właściciela domu, jeśli planujesz zakup kondominium, spółdzielni, domu w planowanej zabudowie lub podobnej umowy spółdzielczej. Będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie kredytu hipotecznego tylko wtedy, gdy wpłacisz zaliczkę w wysokości mniej niż 20 procent wartości domu.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego zazwyczaj kosztuje 0,5 – 1,0 procent kwoty pożyczki rocznie, rozliczane co miesiąc, chociaż może być wyższe lub niższe w zależności od Twojej zdolności kredytowej, zaliczki i długości pożyczki.

Wymagany roczny dochód przy różnych stopach procentowych

Ta funkcja pokazuje, jak dochód wymagany do kredytu mieszkaniowego na określoną kwotę zmienia się w zależności od zakresu stóp procentowych. Najniższa stawka w tabeli to ta, którą wybrałeś w kalkulatorze.

Przeglądanie raportu

Funkcja „Wyświetl raport” przeniesie Cię na stronę podsumowującą wprowadzone informacje oraz tabelę przedstawiającą dochód wymagany do uzyskania kredytu dla różnych stóp oprocentowania kredytu hipotecznego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy