Kiedy zostanie wyciągnięta Twoja zdolność kredytowa?

17 lutego 2021
Category: Zwłaszcza Jeśli
09 sierpnia 2018

Katie Pins

Możesz być zaskoczony czasami ściągania kredytu. Niedawno dowiedziałem się, że moja zdolność kredytowa została wycofana, kiedy ubiegałem się o telefon komórkowy. Po kilku badaniach odkryłem (na szczęście), że nie wpłynęło to na mój wynik, ale pomyślałem, czy są inne razy, gdy mój wynik byłby wyświetlany? Poniżej zamieściliśmy listę, abyś był przygotowany na następny wniosek o nową pożyczkę lub otwarcie konta, zwłaszcza jeśli zablokowałeś kredyt.

Wyciąganie kredytu, znane również jako zapytanie kredytowe, ma miejsce, gdy osoba trzecia przegląda Twój raport kredytowy. Jak zobaczysz na poniższej liście, istnieją dwa rodzaje zapytań kredytowych. Tylko trudne zapytania negatywnie wpływają na Twoją zdolność kredytową. Twarde zapytanie kredytowe ma miejsce, gdy potencjalny pożyczkodawca sprawdza Twój kredyt, aby określić, czy kwalifikujesz się do pożyczki i po jakiej oprocentowaniu. (Możesz dowiedzieć się więcej, czytając: Poznaj różnicę między zapytaniami o kredyt sztywny i miękki).

Trudne pytania kredytowe

Twój kredyt zostanie wycofany, jeśli złożysz wniosek o jedno z poniższych:

Abonament komórkowy *

Płacenie za wypożyczony samochód kartą debetową *

Miękkie zapytania kredytowe

Strona trzecia może sprawdzić Twoją zdolność kredytową w następujących okolicznościach:

Wniosek o członkostwo w sojuszu

Sprawdzanie własnej zdolności kredytowej

Otwarcie konta oszczędnościowego lub czekowego

Oferty przed zatwierdzeniem: karty kredytowe, oferty ubezpieczeniowe, pożyczkodawcy itp.

Porozmawiajmy o elementach oznaczonych gwiazdką

Zaskakujące jest, że te przedmioty czasami utrudniają kredytowanie. Na ocenę zdolności kredytowej składa się wiele czynników, w tym terminowe opłacanie rachunków. Firma zajmująca się kablami, telefonami lub usługami komunalnymi zrobi zapytanie, ponieważ chcą robić interesy z osobami, które płacą rachunki.

Wypożyczalnia samochodów będzie chciała upewnić się, że możesz zapłacić za wszelkie uszkodzenia samochodu. Aby uniknąć tego sprawdzania kredytu, możesz po prostu zapłacić za wypożyczony samochód za pomocą karty kredytowej. Potrzebujesz więcej informacji? Przeczytaj: Najlepszy sposób na opłacenie wynajmu samochodu

Jeśli obawiasz się, czy wpłynie to na Twoją zdolność kredytową, zadzwoń do firmy. Często na wniosku organizacja mówi z góry, w jaki sposób zaciąga kredyt. Jeśli nadal nie masz pewności, rozmowa jest zawsze najlepsza.

Znaczenie dobrego kredytu

Dobry kredyt pomoże Ci uzyskać lepsze stawki i więcej możliwości pożyczkowych. Może nawet pomóc Ci w znalezieniu wymarzonej pracy. Aby upewnić się, że masz zdrowy wynik i tak pozostanie, dowiedz się, jak obliczana jest Twoja zdolność kredytowa i jak budować swoją zdolność kredytową.

Katie Pins jest marketerem zafascynowanym finansami. Niezależnie od tego, czy temat dotyczy psychologii pieniędzy, strategii inwestycyjnych, czy po prostu tego, jak lepiej wydawać, Katie lubi nurkować i dzielić się wszystkimi szczegółami z rodziną, przyjaciółmi i czytelnikami Money Mentor. Zarządzanie pieniędzmi musi zostać uproszczone i Katie ma nadzieję, że osiągnie to dla naszych czytelników. Mówi się, że „Wiedza to Potęga, a ona ma nadzieję, że po przeczytaniu Money Mentor poczujesz się wzmocniony.

Podnieś swoje finansowe IQ

Zapisz się do naszego comiesięcznego biuletynu, który pomoże Ci pozostać na szczycie swojej finansowej gry.

Witamy! Teraz co miesiąc będziesz otrzymywać bezpośrednio wskazówki finansowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy