Lista stron internetowych, które akceptują Bitcoin w 2019 roku

17 lutego 2021
Category: Karta Kredytowa

Lista głównych sprzedawców detalicznych i platform, które akceptują Bitcoin jako metodę płatności za swoje produkty i usługi.

Od czasu swojego wynalezienia Bitcoin odgrywał najważniejszą rolę w świecie kryptowalut. Bitcoin jest nie tylko pierwszą cyfrową walutą, jaką kiedykolwiek stworzono, ale jest również cenniejszy i cieszy się większym rozgłosem niż wszystkie inne kryptowaluty.

Chociaż wielu wolałoby zachować swoje Bitcoiny zamiast je wydawać, wiele uznanych firm akceptuje Bitcoin jako legalną metodę płatności.

Teraz jedna osoba lub firma może w całkowicie przejrzysty sposób przenieść wartość na inną osobę lub firmę. Wszystko, od artykułów domowych po bilety lotnicze po usługi VPN, można kupić za pomocą Bitcoin dzięki rosnącej świadomości i akceptacji kryptowaluty.

Pomimo pewnych powszechnych nieporozumień, Bitcoiny, podobnie jak wszystkie inne kryptowaluty, nie są przeznaczone tylko do podejrzanych działań i nie zostały zaprojektowane z myślą o nielegalnych działaniach.

Poniżej znajduje się lista głównych sklepów internetowych, firm i sklepów, które akceptują Bitcoin jako formę płatności za oferowane produkty lub usługi.

1. Microsoft

Globalny gigant technologiczny Microsoft zaczął akceptować Bitcoin jako oficjalną metodę płatności w 2014 roku. Możesz dodać Bitcoin do swojego konta Microsoft i kupować wszystko, co oferuje firma – od filmów, przedmiotów ze sklepu Xbox, licencji Windows 10, gier i aplikacji.

Ze względu na niestabilny charakter Bitcoin i wysokie opłaty z nim związane, Microsoft przestał akceptować Bitcoin na krótki okres, ale zdecydował się zacząć akceptować go ponownie w 2018 roku.

2. Expedia

Expedia to jedna z największych na świecie agencji internetowych zajmujących się rezerwacją lotów i hoteli na całym świecie. Od 2014 roku Expedia akceptuje płatności w Bitcoin, co sprawia, że ​​wraz z Microsoftem jest jedną z pierwszych firm, które to zrobiły.

Aby wdrożyć tę nową opcję płatności, Expedia współpracowała z Coinbase, jedną z największych giełd kryptowalut.

Chociaż zezwolenie na płatności w Bitcoin odniosło sukces, Expedia zezwala na wykorzystywanie kryptowaluty tylko do rezerwacji hotelowych.

3. Overstock.com

Podobnie jak Microsoft i Expedia, Overstock.com zaczął akceptować płatności Bitcoin w 2014 roku.

Overstock.com to sklep internetowy oferujący szeroką gamę produktów, od mebli po odzież i elektronikę. Firma zawdzięcza swoją nazwę nadwyżkom towarów, które sprzedawała w powijakach. Podczas gdy większość produktów na sprzedaż to towary zamknięte, Overstock.com oferuje teraz również nowe przedmioty, za które można zapłacić za pomocą Bitcoin.

Oprócz obsługi płatności Bitcoin, Overstock akceptuje również inne główne waluty cyfrowe, w tym Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Monero i Dash.

4. Shopify

Jeśli wiesz coś o handlu elektronicznym, najprawdopodobniej słyszałeś o Shopify. Jest to platforma handlu elektronicznego, która umożliwia sprzedawcom uruchomienie własnego, dostosowanego do potrzeb sklepu internetowego w celu promowania ich produktów.

Serwis działa podobnie do eBay, Amazon i innych gigantów e-commerce. Z pomocą BitPay, dostawcy usług płatniczych Bitcoin, każdy sprzedawca Shopify może zaakceptować Bitcoin jako metodę płatności. Oznacza to, że klienci mają możliwość płacenia w Bitcoin, gdy kupują przedmioty w sklepie Shopify, pod warunkiem, że sprzedawca zdecydował się zaakceptować Bitcoin.

Sam Shopify nie akceptuje kryptowalut, ale indywidualni sprzedawcy mogą to zrobić, jeśli zechcą. Jeśli chcesz kupować rzeczy ze sklepu Shopify za pomocą Bitcoin, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest znalezienie dostawców, którzy akceptują kryptowaluty, aby transakcja była ważna.

5. eGifter

Jak wspomniano wcześniej, chociaż istnieje wiele firm, które akceptują płatności Bitcoin, jest jeszcze więcej takich, które tego nie robią. Na liście znajdują się firmy Amazon, Sephora, Kohl’s, JCPenney, Home Depot i inne – wszyscy sprzedawcy detaliczni, w których niezliczeni konsumenci robią zakupy każdego dnia. Chociaż firmy te obecnie nie akceptują płatności kryptowalutowych, eGifter ma rozwiązanie tego problemu.

eGifter to witryna z kartami podarunkowymi i aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom używanie Bitcoin i Litecoin do kupowania kart podarunkowych od wyżej wymienionych firm, między innymi.

Korzystając z tej usługi, zakupy w sklepach, które nie akceptują kryptowalut, można dokonywać za pomocą Bitcoin, choć pośrednio.

6. Newegg

Newegg to internetowy sklep z elektroniką oferujący szeroką gamę urządzeń. Newegg jest jednym z największych sprzedawców elektroniki, który akceptuje Bitcoin jako standardową metodę płatności. Firma używa BitPay jako oficjalnego partnera do przetwarzania płatności.

Należy jednak pamiętać, że Newegg nie zezwala na płatności Bitcoinami za zamówienia w przedsprzedaży, subskrypcje, rozmowy telefoniczne, przedmioty na rynku, karty podarunkowe Newegg, członkostwo premium lub etykiety zwrotne.

Do najpopularniejszych produktów kupowanych przez tych, którzy płacą za pomocą Bitcoin na Newegg, należą sprzęt do kopania kryptowalut i ogólny sprzęt komputerowy.

7. Naczynie

Dish to satelitarny dostawca internetu i telewizji, który akceptuje płatności Bitcoin od sierpnia 2014 roku. Jest nie tylko jedną z największych firm obsługujących cyfrowe płatności w walutach, ale także pierwszym dostawcą telewizji, który to zrobił. Obecnie klienci Dish mają możliwość dokonywania zarówno regularnych płatności, jak i jednorazowych płatności za pomocą Bitcoin. W przypadku transakcji Bitcoin Dish nawiązał współpracę z Coinbase.

8. CheapAir

CheapAir to amerykańskie biuro podróży, które umożliwia klientom płacenie różnymi rodzajami kryptowalut, w tym Bitcoinem. Witryna oferuje rezerwacje lotów i hoteli, a także wynajem samochodów. Kryptowaluty są akceptowane jako płatność zarówno w przypadku lotów krajowych, jak i międzynarodowych.

Firma akceptuje Bitcoin jako metodę płatności od 2013 roku. CheapAir jest obecnie jedyną firmą turystyczną, która obsługuje płatności w cyfrowej walucie dla podróży lotniczych. Aby skorzystać z systemu płatności Bitcoin CheapAir, musisz mieć portfel Coinbase, aby sfinalizować transakcję.

9. ExpressVPN

Wraz ze wzrostem świadomości potrzeby prywatności i bezpieczeństwa w Internecie rośnie również rynek wirtualnych sieci prywatnych, bardziej znanych jako VPN.

Sieci VPN maskują Twoją tożsamość, lokalizację i aktywność przed dostawcą usług internetowych i są skutecznym narzędziem do ochrony przed hakerami. Sieci VPN są również zalecane w przypadku korzystania z przeglądarek internetowych skoncentrowanych na prywatności, takich jak Tor, jako dodatkowej warstwy bezpieczeństwa dla użytkownika.

Jednym z czołowych dostawców VPN jest ExpressVPN. Akceptują płatności Bitcoin za swoje usługi, co jest szczególnie wygodne dla osób wystarczająco zaniepokojonych własnym bezpieczeństwem i prywatnością, ponieważ korzystają z VPN.

10. PureVPN

Dzięki ponad 2000 serwerów w ponad 140 krajach na całym świecie PureVPN odgrywa ważną rolę w swojej branży.

Podobnie jak ExpressVPN, PureVPN jest jednym z najlepszych dostawców VPN, z którego usług korzysta około trzech milionów osób.

PureVPN oferuje swoim klientom ponad 50 metod płatności, w tym Bitcoin, VISA, PayPal, MasterCard, WebMoney, American Express i inne, aby być jak najwygodniejszym.

11. BitcoinShirt

Jak sugeruje ich nazwa, BitcoinShirt to sklep internetowy, który specjalizuje się w unikalnych produktach Bitcoin. Firma nie tylko obsługuje płatności Bitcoin, ale także pozwala swoim klientom płacić ponad 30 różnymi walutami cyfrowymi.

Na ich oficjalnej stronie internetowej wiele nadruków związanych z Bitcoinem można znaleźć na produktach, takich jak koszulki, kubki, czapki, ręczniki plażowe, etui na telefony, butelki z wodą, plecaki, poduszki, bluzy, szaliki i nie tylko.

12. Jubilerzy REEDS

REEDS Jewelers to amerykański jubiler mający sklepy w 13 stanach w całym kraju. Wszystkie sklepy firmy akceptują płatności Bitcoin.

Klienci mogą używać Bitcoin do kupowania zegarków i biżuterii, a także diamentów i innych cennych klejnotów. Firma nie tylko zapewnia opcję zakupu towarów za pomocą Bitcoin, ale obejmuje również bezpłatną dostawę z kuloodpornym transportem w przypadku zakupów luźnych diamentów o wartości ponad 25 000 USD.

Logo: Jubilerzy REEDS

13. Gyft

Jako usługa kart podarunkowych online, Gyft umożliwia swoim klientom zakup kart podarunkowych do ponad 200 sprzedawców detalicznych, w tym Whole Foods, Hotels.com, CVS Pharmacy, Target, Southwest Airlines, Walmart, Starbucks, Nike, Best Buy i inne.

Aby kupić karty podarunkowe od tych sprzedawców za pomocą Bitcoin, najpierw musisz mieć konto Coinbase.

Gdy już to ustalisz, możesz płacić Bitcoinem za karty podarunkowe, które chcesz kupić.

14. Metro

Subway, słynące z kanapek i sałatek sub, to jedna z najszybciej rozwijających się franczyz restauracji fast food na świecie. Istnieje około 42 000 restauracji Subway w ponad 100 krajach.

W 2013 roku Subway zaczął akceptować Bitcoin jako płatność w jednym sklepie, ale praktyka szybko się rozprzestrzeniła. Coraz więcej lokalizacji Subway przyjęło Bitcoin, umożliwiając klientom używanie go do płacenia za swoje zamówienia.

15. Playboy

Playboy to amerykański magazyn poświęcony stylowi życia i rozrywce. Firma została założona w 1953 roku przez Hugh Hefnera w Chicago, ale obecnie jej główna siedziba znajduje się w Beverly Hills w Kalifornii.

Magazyn jest dystrybuowany w kraju i za granicą, a pozostała zawartość jest obecna w Internecie oraz w radiu, telewizji i na platformach mobilnych. Playboy jest uważany za awangardę wolności seksualnej, ekonomicznej i politycznej, a produkty konsumenckie są sprzedawane w ponad 180 krajach na całym świecie.

W 2018 roku Playboy TV uruchomił nową opcję płatności za swoje ekskluzywne treści dla dorosłych. Oprócz możliwości płacenia zwykłymi pieniędzmi, klienci mieli możliwość płacenia również kryptowalutami, w tym Bitcoinem.

16. Bitcoin Travel

Założona w 2011 roku Bitcoin.Travel to firma, która umożliwia klientom rezerwowanie hoteli, lotów, wycieczek, samochodów, wynajmu nieruchomości i nie tylko przy użyciu Bitcoin jako metody płatności.

Firma jest najbardziej znaną witryną podróżniczą opartą na Bitcoin i stworzyła niezawodną witrynę internetową, która jest łatwa w użyciu dla firm i klientów indywidualnych, którzy chcą korzystać z Bitcoin.

17. QHoster

QHoster to dostawca usług hostingowych i wirtualnych serwerów prywatnych (VPS), który został założony w 2004 roku. Wspólny plan hostingowy oferowany przez QHoster zawiera listę funkcji obejmującą wsparcie programistów, co nie jest powszechne w przypadku większości hostów internetowych.

Aby kupić nazwę domeny, usługę hostingową lub usługę VPS, klienci mogą wybierać spośród różnorodnych metod płatności, w tym Bitcoin, PayPal, Perfect Money, WebMoney, Karta kredytowa, SolidTrustPay, Skrill, Payza i wiele innych.

18. Lionsgate

Jeśli znasz branżę filmową, wiesz już, że Lionsgate jest jednym z gigantów amerykańskiego świata rozrywki. Firma Lionsgate została założona w 1997 roku i obecnie ma siedzibę w Santa Monica w Kalifornii.

W 2015 roku Lionsgate zaczęło akceptować Bitcoin jako metodę płatności w swoim sklepie internetowym. Tutaj klienci mogą kupować towary, w tym ulubione filmy, programy, gry i inne treści Lionsgate za pomocą karty kredytowej lub Bitcoin.

19. BitGive

Założona w 2013 roku BitGive jest pierwszą organizacją non-profit Bitcoin. Organizacja nawiązała silne partnerstwa z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami charytatywnymi, w tym Save the Children, Medic Mobile, TECHO, The Water Project i innymi.

Jak może sugerować ich nazwa, BitGive przyjmuje darowizny w postaci Bitcoin, który jest ich preferowaną walutą darowizn.

20. Etsy

Etsy to witryna e-commerce oferująca produkty vintage i ręcznie robione, a także materiały do ​​rękodzieła dla tych, którzy chcą tworzyć własne projekty.

Oferowane na sprzedaż przedmioty obejmują biżuterię, ubrania i przedmioty kolekcjonerskie, ao wiele więcej dla tych, którzy chcą czegoś innego.

Etsy daje swoim sprzedawcom możliwość wyboru akceptowanych metod płatności. Podczas gdy większości produktów nie można kupić za pomocą Bitcoin, są niektórzy sprzedawcy, którzy akceptują cyfrową walutę jako płatność w zamian za swoje produkty.

Końcowe przemyślenia

To tylko niektóre z najbardziej znanych firm w swoich branżach, które zezwalają na płatności Bitcoin, ale istnieje wiele innych platform internetowych i firm, które akceptują również waluty cyfrowe.

Nawet jeśli nie ma ich tutaj, Twoje ulubione sklepy mogą akceptować Bitcoin lub mogą wkrótce zacząć go akceptować. W miarę rozwoju społeczności kryptowalut, coraz więcej sklepów prawdopodobnie zacznie akceptować waluty cyfrowe dla swoich produktów lub usług.

Jeśli przeczytanie tego artykułu zainspirowało Cię do rozpoczęcia zakupów online za pomocą Bitcoin, przed zarejestrowaniem się i wpłaceniem pieniędzy na swoje konto zapoznaj się z giełdami kryptograficznymi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy