MFW tnie prognozy, eurodolar blisko 1, 30

Author:
27 lipca, 2020
Category: waluty

Poniedziałkowe popołudnie na rynku eurodolara przebiegało w spokojnej atmosferze. Brak inwestorów zza oceanu wpłynął dzieki znaczący spadek aktywności notowań. Kurs głównej pary stopniowo wspinał się na wyższe poziomy, skutkiem tego odrabiając szkody z czolowej części wczorajszego handlu.

Mniejsza liczebność inwestorów spowodowała, że na rynku nie widać było reakcji na decyzję Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który po raz kolejny obciął prognozy globalnego wzrostu gospodarczego na lata 2012 – 2013 a takze na postanowienia ministrów finansów krajów Strefy Euro. W tym ostatnim wypadku szefowie resortów uzgodnili przyznanie Portugalii kolejnej transzy obslugi, a także pochwalili Lizbonę za skuteczne działania zmierzające do powrotu tego kraju na zbyt długu. Żywo został przedyskutowany również temat Grecji zwlaszcza w kontekście przyznania jej więcej periodu na uporanie się wraz z kryzysem i wprowadzenie niezbędnych reform.

Bez większego sensu dla inwestorów pozostały słowa szefa uruchomionego wczoraj Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego, który ogłosił pełną gotowość do działania kierowanej przez niego sekcji. Bez emocji została także przyjęta postanowienie agencji Fitch, która nadała wspomnianemu funduszowi ESM rating AAA. Dziś o poranku kurs eurodolara oscyluje na poziomie 1, 2985. Jak póki co nie widać większych ruchów, co wynika między innymi z barku impulsów az do handlu. Powinno sie jednak mieć na uwadze, że bliskość oporu dzieki 1, 30 może skłonić byki az do podjęcia próby przetestowania tego poziomu.

EUR/PLN znów blisko pomocy

Wczorajsze popołudnie dzieki krajowym sektorze walutowym przyniosło odreagowanie. Na wzrostach w pierwszej części handlu złoty zaczął odzyskiwać na wartości. Pomógł jemu w tym zwrot na rynku eurodolara. Kurs USD/PLN odsunął się od testowanego oporu na 3, kolejny i regularnie, lecz dość powoli zmierzał na niższe wartości. W sytuacji pary EUR/PLN sytuacja kształtowała się jednakowo. W czasie drugiej fazy sesji londyńskiej wartosc wspólnej waluty spadła. Później jednak wraz ze spadkiem aktywności inwestorów na ogromnym rynku spadła także płynność na parach złotowych.

Dziś o poranku złoty stara się utrzymać trend aprecjacyjny, jednak brak istotnych impulsów oraz spokojne zachowanie na eurodolarze powstrzymuje ruchy kupujących rodzimą walutę. O poranku kurs pary EUR/PLN wyszukuje się blisko piątkowego dołka, który funkcjonuje obecnie jako wsparcie, zaś kurs pary USD/PLN oscyluje wokół wartości 3, 14, czyli blisko wczorajszych minimów.

Pozostaly dzień bez danych

Wtorek nie zaakceptowac przyniesie żadnych istotnych informacji makroekonomicznych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy