Od 2 04 wzrastają opłaty za parkowanie w Katowicach

27 lipca, 2020
Category: rózne

Oryginalne, wyższe zaplaty za parkowanie w srodku Katowic wejdą w życie 2 04 – podały w poniedziałek służby prasowe magistratu. Zbyt pierwszą rozpoczętą godzinę posiadacza auta zapłacą dwa zł, na temat 50 gr więcej więcej niż do tej pory.

O podniesieniu stawek w strefach płatnego parkowania zdecydowali na początku marca miejscy radni. Uznali, że opłaty zbytnio parkowanie nie zaakceptowac były zmieniane od 2004 r. jak i równiez trzeba gryzie było „urealnić”. Lokalne władze przekonują, że nawet na podniesieniu cen opłaty zbyt parkowanie przy Katowicach będą należały sluzace do najniższych wśród dużych w zamian w Polsce.

Zgodnie z przyjętą uchwałą pierwsza rozpoczęta godzina parkowania w Katowicach będzie kosztowała 2 zł, druga – 2, 40 zł, 3 – 2, 80 zł, za każdą następną posiadacza auta zapłacą dwóch zł. Do tej pory stawki te wynosiły wlasciwie: 1, piecdziesiat zł, 1-wsza, 80 zł, 2 zł i 1, 50 zł. Opłaty zbytnio parkowanie pojazdów będą pobierane w dób robocze od czasu godziny 9. 00 az do 16. trzydziestu.

Miesięczna opłata abonamentowa zbyt parkowanie dzieki zastrzeżonym podejsciu, tzw. kopercie, wyniesie 275 zł. Sposród płacenia za parking zwolnieni są metrów. in. niepełnosprawni i pracownicy różnych służb podczas robienia obowiązków służbowych, np. strażnicy miejscy jak i równiez pogotowie gazownicze. Nowością to zwolnienie z opłat a mianowicie oprócz osób niepełnosprawnych i wyszczególnionych przy uchwale służb – także mieszkańców metropolie korzystających wraz z pojazdów elektrycznych.

Jak tłumaczą lokalne władze, stawki zbytnio parkowanie przy Katowicach nie były zmieniane od stycznia 2004 r. Od tego czasu nie zaakceptowac zmienił się również znacząco obszar strefy płatnego parkowania, pomimo iż w wyniku przebudowy centrum Katowic trwale zlikwidowano płatne miejsca postojowe po wielu rejonach.

Przedstawiciele magistratu przekonują też, że katowiczanie mieszkający przy strefie płatnego parkowania a takze podmioty mające w tej dziewczyny swoje siedziby nie powinni odczuć wzrostu opłat dzięki kartom mieszkańca oraz kartom parkingowym, zbyt wydanie których opłaty nie zaakceptowac uległy zmianie.

Nowe zaplaty zostały skonsultowane z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w Katowicach, który oszacował, że uchwalenie ich mialo skutkować wzrostem przychodów wraz z tytułu opłat parkingowych o około 35 proc. w porównaniu z 2012 r. Według szacunków, koszty przedlozenia podwyższonych stawek, które poniesie MZUiM, wyniosą ok. 84, 5 tys. zł. (PAP)

kon/ mab/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy