Pisanie listu o trudnościach w modyfikacji kredytu

17 lutego 2021

Pisanie listu w sprawie trudności z modyfikacją kredytu oznacza, że ​​formalnie zwracasz się do pożyczkodawcy o wprowadzenie pewnych zmian w warunkach pożyczki. Ten list jest okazją do podkreślenia swoich trudności finansowych i zapobieżenia przejęciu nieruchomości w przypadku kredytu hipotecznego. Jednak ten list musi zawierać fakty, a nie szlochającą historię, więc upewnij się, że piszesz go poprawnie.

Dlaczego może być potrzebna modyfikacja pożyczkiIstnieją dwa kluczowe powody, dla których możesz ubiegać się o modyfikację kredytu:

 1. Straciłeś pracę.
 2. Masz poważne problemy zdrowotne.Można również przyjąć inne powody, takie jak rozwód, separacja, śmierć w rodzinie, uwięzienie i obowiązek wojskowy. Jednak niezależnie od przyczyny, musisz upewnić się, że możesz przedstawić wystarczające dowody na to. Pokazałeś również, jak wpływa to na Ciebie i Twoją rodzinę finansowo.

  Pytania, które mają służyć jako przewodnik po treści listu o trudnościachPożyczkodawca będzie miał wiele pytań, na które należy natychmiast spróbować odpowiedzieć. To są:

  1. Dlaczego zalegasz z płatnościami?
  2. Kiedy zacząłeś pozostawać w tyle?Czy Twoja sytuacja się poprawi, a jeśli tak, to kiedy i jak?O jakie modyfikacje prosisz?Ile możesz zapłacić w trybie natychmiastowym i jak długo.Czy jesteś leczony, jeśli cierpienie jest spowodowane nałogiem.Wskazówki dotyczące pisania listu o trudnościach w modyfikacji pożyczkiMusisz upewnić się, że oferujesz coś, co przyniesie korzyści również Twojemu pożyczkodawcy. Możliwość zebrania czegoś i utrzymywanie aktywnej pożyczki byłaby lepsza niż bankructwo lub wykluczenie. Jeśli wyjaśnisz, że masz zamiar spłacić swój dług, ale po prostu potrzebujesz chwili wytchnienia w tym momencie, Twój wierzyciel może zechcieć to rozważyć.

   Twój list powinien mieć pozytywny ton. Musisz pokazać się jako osoba godna zaufania, która zawsze płaci tak długo, jak pozwalają na to Twoje finanse. Bądź rzeczowy i przedstaw dowody swoich roszczeń. Dołącz odcinki wypłat, kopie rachunków, wyciągi bankowe, dowody prób zmniejszenia wydatków i zwiększenia dochodów itd.

   Możliwe jest również, że zwróciłeś się o pomoc do ekspertów, takich jak prawnik lub doradca finansowy. Jeśli tak, być może piszą za Ciebie list. Jednak ważne jest, abyś go podpisał, a nie konsultant lub prawnik. Należy również unikać zwykłego kopiowania szablonu.

   Kiedy piszesz list o trudnościach w zmianie kredytu, pisz go krótko i na temat. Przedstaw szczerze fakty dotyczące swojej sytuacji. Nigdy też nie obwiniaj pożyczkodawcy ani innej osoby trzeciej za swoją sytuację. Listy te są listami formalnymi i będą na stałe przechowywane w Państwa rejestrze. Dlatego upewnij się, że jest odpowiednio napisany, zaadresowany do właściwej osoby z odpowiedniego działu i wolny od błędów ortograficznych i gramatycznych. Jest również prawdopodobne, że Twój pożyczkodawca będzie miał standardowy formularz do wypełnienia wniosków o zmianę pożyczki, więc dowiedz się o tym przed wysłaniem listu. Upewnij się, że przechowujesz kopie dla siebie i wyślij list listem poleconym.

   Pismo o trudnościach dla przykładu modyfikacji pożyczki

   RE: modyfikacja pożyczki dla

   Do tych których może to dotyczyć:

   Piszę ten list w celu poparcia mojego planu modyfikacji pożyczki dla domeny
   na
   zlokalizowany w

   . Zamierzam zostać w domu i mam nadzieję, że modyfikacja pożyczki pozwoli mi uporządkować pożyczkę i wrócić na właściwą ścieżkę.

   Nie mogłem terminowo spłacić kredytu hipotecznego z powodu
   .

   Załączam odpowiednie dokumenty finansowe, m.in.
   , co powinno wam pokazać, jak poważna stała się moja sytuacja.

   Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie i szybko zmodyfikować tę pożyczkę, abym mógł jak najszybciej zacząć ponownie dokonywać płatności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy