Pogorszenie nastrojów. Zobacz, jak się dzieje z walutami

Author:
27 lipca, 2020
Category: waluty

*Znaczące pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych, przekłada się w osłabienie złotego. W południe za dolara trzeba było zapłacić trzech, 16 zł, natomiast euro kosztowało przeszlo 4, kolejny zł. *

Wypowiedziane w poniedziałek słowa premiera Chin na temat obniżeniu recenzje wzrostu ekonomicznego na tenze rok az do 7, 5 proc. sposród wcześniej szacowanych 8 proc., co oznaczałoby najniższe bieg wzrostu gospodarczego w Chinach od jedenastu lat, już wczoraj wywołały zaniepokojenie inwestorów na rynkach globalnych.

Ten strach jest obecny także dziś. Co wiecej pogłębiają fita obawy na temat Grecję. Udzialowcy nie mają pewności, czy ostatecznie dojdzie do dobrowolnej restrukturyzacji greckiego długu. Obawiają się oni konsekwencji wymuszonej restrukturyzacji. Tak stanie się, jeżeli az do czwartku w mniejszym stopniu niż 90 proc. posiadaczy greckich obligacji odpowie w przedłożoną przez rząd po Atenach ofertę wymiany starych obligacji w nowe na temat mniejszej wartości i dłuższym terminie wykupu. Przez zbyt przetoczyła się nawet plotka, że rozważane jest wydłużenie obowiązywania propozycji o tydzień. Szybko jednak została ona zdementowana.

Faktory globalne odgrywają we wtorek zdecydowanie pierwszoplanową rolę przy kształtowaniu się notowań złotego. Wywołane opisanymi wyżej trwogami ponad jednoprocentowe spadki na czołowych europejskich giełdach i spadek EUR/USD do najniższego poziomu od momentu połowy lutego, prowokuje realizację dużych zysków z minionych tygodni na polskiej walucie.

Ten tok może być dalej kontynuowany. Nie tylko zatem, że ogólne rynki dzialaniu prawdopodobnie są na początku korekty 2, 5 miesięcznych wzrostów, co będzie szkodzić złotemu i innym walutom krajów zaliczanych do rynków wschodzących. Również dlatego, że na wykresach dziennych USD/PLN i EUR/PLN doszło dziś do przełamania dwumiesięcznych miarki trendu spadkowego. Na rejonie analizy fachowej otwiera to drogę do głębszej niż kilkugroszowej korekty, zapoczątkowanego stosownie w kwietnio i grudniu trendu spadkowego. Pierwszem obiektem dla USD/ PLN są okolice 3, 20 zł, natomiast na rzecz EUR/PLN czterech, 24 zł.

Dziś startuje się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Jego wyniki inwestorzy poznają w środę. W zgodnej opinii sektorze Rada nie zaakceptowac zmieni stóp procentowych, pozostawiając główną sposród nich na poziomie 4, 5 procenta. Totez potencjalny wpływ na notowania złotego może mieć jedynie komunikat Rady. W tym glównie najnowsze recenzje wzrostu ekonomicznego i inflacji. To w ich podstawie rynki będą szacować, dzieki ile przypuszczalne są zmiany stóp procentowych w tym roku.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy