Powrót akcyjnych spadków

Powrót akcyjnych spadków
27 lipca, 2020
Category: gielda

O wydarzeniach dzieki giełdzie tuz przy ulicy Książęcej cały termin decydują informacje zza granicy i związane z nimi zachowanie się światowych indeksów. O ile jednak w czwartek wieści te wspierały rynki akcji wedlug obu witrynach oceanu, w niniejszym także GPW, tak już dzisiaj ponownie dały one inwestorom sygnał do wyprzedaży walorów spółek.

Słabsze nastroje na publicznych parkietach to wynik: bardzo napiętej kwestii na greckiej scenie politycznej, gdzie kierownik partii PASOK podejmuje ostatnie heroiczne próby utworzenia nowego rządu a takze co najmniej 2 mld USD straty na działalności głównego departamentu inwestycyjnego JPMorgan Chase, o której to tenze amerykański pula poinformował wczoraj wieczorem.

Do tego dokładają się: problemy hiszpańskiego sektora bankowego, opublikowane dziś gorsze niż sądzono wiadomosci makro sposród Chin na temat sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za kwiecień i przedstawione także w piątek przez Komisję Europejską najnowsze wiosenne do niej prognozy. Podobnie rzecz wygląda z również dzisiejszą informacją agencji Fitch Ratings odnośnie tego, że wyjście Grecji ze tereny euro mogłoby się zakończyć się z jej strony obniżkami ratingów pozostałych krajów Eurolandu.

Komisyjne recenzje

Komitet Europejska aktualnie spodziewa się, że w bieżącym roku gospodarka Eurolandu skurczy się o 0, 3%, choć jeszcze dzieki jesieni spodziewała się kobieta jej 0, 5% wzrostu. Z kolei po przyszłym roku kalendarzowego wzrost PKB strefy euro ma wynieść 1, 0%, a nie jak wcześniej estymowano 1-wsza, 3%. Komisja obniżyła wlasne prognozy na ten i przyszły rok, w każdym przypadku dla 15 sposród 17 gospodarek. Według szacunków Komisji bieżący rok w ekonomicznym minusie zakończą produkcji: Grecji, Portugalii, Włoch, Cypru, Holandii, Portugalii i Słowenii, a w przyszłym r. będzie to jedynie udziałem tej hiszpańskiej.

Po południu nastroje na rynkach zdołał jednak odrobine poprawić wstępny odczyt zbytnio maj indeksu nastrojów amerykańskich konsumentów. Wskaźnik autorstwa Uniwersytetu Michigan zwyżkował do 77, 8 pkt z 76, 4 pkt w kwietniu i ukształtował się powyżej prognoz (76, 0-76, dwóch pkt).

Polski PKB wyższy w 2012, natomiast niższy w 2013

KE przedstawiła dziś także prognozy na rzecz pozostałych krajów z UE oraz gwoli: USA, Japonii i Chin. W przypadku polski prognoza wzrostu PKB dzieki bieżący rok została podniesiona w stosunku do jesiennych szacunków KE o 0, 2 pkt proc. az do 2, 7%, a ponizsza na przyszły została obniżona dokładnie po takim samym stopniu sluzace do 2, 6%. W 2012 r. Nasz kraj ze swoim poziomem PKB będzie liderem w UE, ale już w przyszłym wyprzedzona zostanie przez pięć innych unijnych gospodarek, tj. przez: estońską, słowacką, łotewską, litewską i rumuńską.

Bieżąca sytuacja rynkowa

Dziś na temat godz. 16: 00 rejestr blue-chipów, innymi slowy WIG20 szedł w dół o 1, 04% az do 2164, 70 pkt, natomiast indeks ogromnego rynku, czyli WIG, zniżkował o 0, 95% sluzace do 39030, 25 pkt. Zarazem paneuropejski zestawienie STOXX Europe 600 spadał o 0, 45% do 249, wiekszosc pkt., a amerykański rejestr S&P500 deprecjonował o 0, 19% do 1355, 42 pkt.

  • Notowania spółek na GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd na świecie
  • Notowania GPW bez opóźnień tylko na stronie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy