Przegląd prasy

Przegląd prasy
27 lipca, 2020
Category: gielda

Dziennik Gazeta Prawna

–Fiskus nie pobierze datku od czynności cywilnoprawnych, a tylko od przyszłych umów sprzedaży i zamiany wirtualnych pieniędzy – wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru daniny

–Ustalona 15 lat wstecz definicja mikroprzedsiębiorstw, małych a takze średnich przedsiębiorstw nie dziala zderzenia wraz z dzisiejszą rzeczywistością. Przez to sporo co najwyżej średniej wielkości firm wydaje sie traktowanych w równi sposród zarabiającymi miliardy korporacjami

Puls Biznesu

–Potrzebuję elementarnych warunków do dalszego progresu, przede wszystkim rzetelnego lotniska. Nie jawi sie byc nim i nie będzie Lotnisko Chopina, a idea duoportu nie istnieje racjonalnego uzasadnienia — mówi Rafał Milczarski, prezes Lotu

–Rady nadzorcze firm zależnych od KGHM będą znowu analizować kwestię premii dla zarządów za 2017 r. Problem w niniejszym, że wcześniej już te premie przyznały

–Jeśli Skarbnica przejmie Trigon TFI, może wziąć w siebie niebezpieczenstwa rozliczeń z GetBackiem. A to nie zaakceptowac jedyny windykator w cieniu Trigonu

–Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej Solaris Bus & Coach przymierza się do wybudowania piątego zakładu produkcyjnego przy regionie. Spółka kupiła jedenastu, 3 ha w okolicy Środy Wielkopolskiej

–Schaeffler a mianowicie dostawca części motoryzacyjnych otworzy centrum usług zatrudniające 900 osób. Rekrutację w Polsce wstrzymały związki po Niemczech

Gazeta Wyborcza

–Sąd w Londynie polecił zamrozić majątek Gazpromu w Wielkiej Brytanii, aby wyegzekwować od rosyjskiego koncernu dwóch, 6 mld dol. gwoli ukraińskiego Naftohazu

–Przewodniczący Wskazówki Giełdy Wojciech Nagel we wtorek niespodziewanie złożył rezygnację. Do Porady Giełdy powołano zaś Janusza Krawczyka, byłego współpracownika Mateusza Morawieckiego w BZ WBK

–Podejrzani w aferze GetBack zostali aresztowani. Trzy miesiące w areszcie spędzą Piotr B. i Konrad K., były prezes GetBack. Obydwu za zarzucane czyny grozi do 10 lat więzienia

–Ministrowi Jurgielowi zawdzięczamy postępującą degrengoladę w hodowli koni i zniszczenie marki aukcji Pride of Poland. Te informacje skutki jego nieodpowiedzialnych wyborów, uważa prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Producentów Szewczyk

ISBnews

–Akcjonariusze Lokalny Holding Nieruchomości (PHN) zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 12, 64 mln zł w dywidendę, co da wypłatę w wysokości 0, dwudziestu siedmiu zł dzieki akcję, podała spółka.

–Polnord podjął uchwałę w sprawie prywatnej emisji nie więcej niż 4 tys. obligacji linii MB3 na temat łącznej wartości nominalnej czterdziesci mln zł, podała spółka.

–Komisja Przegladu Finansowego (KNF) zwróciła się do Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) na temat wyrażenie doswiadczen w sprawie uchylenia decyzji o identyfikacji Agencji bankowej Millennium w charakterze innej sekcji o znaczeniu systemowym a takze nałożeniu dzieki bank bufora innej sekcji o znaczeniu systemowym, podał bank.

–Wittchen ustalił z firmą Lidl warunki dostawy wyrobów skórzanych swojej modele w br. o łącznej szacunkowej wartości ok. jedenascie mln zł netto, podała spółka.

–Erbud podpisał wraz z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika po Toruniu umowę na realizacje inwestycji a mianowicie Budowa Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego przy Wydziale Sztuk Pięknych po formule „zaprojektuj i wybuduj”, poinformowała spółka.

–Rawlplug zawarł wstępne uklad ze spółką TMAX Corporation z siedzibą w Bangkoku – dystrybutorem Rawlplug przy Tajlandii, na temat utworzeniu produkcyjnej spółki joint venture. Obiektem działalności spółki będzie wytwórczosc lekkich zamocowań budowlanych a takze produkcja chemiczna do kotew wklejanych dla rynków azjatyckich, podał Rawlplug.

–Komisja Przegladu Finansowego (KNF) zwróciła się do Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) o wyrażenie refleksji w sprawie uchylenia decyzji o identyfikacji Getin Noble Agencji bankowej (GNB) w charakterze innej instytucji o znaczeniu systemowym a takze nałożeniu w bank bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, podał bank.

–PGNiG Obrót Drobiazgowy i Gas-Trading z ekipy kapitałowej PGNiG podpisały sposród Zarządem Morskiego Portu Gdynia porozumienie, które zakłada metrów. in. budowę barki przystosowanej do bunkrowania gazem LNG innych statków, podała spółka.

–Akcjonariusze Giełdy Norm Majątkowych Vindexus zdecydowali na temat przeznaczeniu 2, 9 mln zł dzieki dywidendę, czyli ustanowieniem wypłatę po wysokości 0, 25 zł na akcję z zysku za 2017 r., wynika z uchwał zwyczajnego walnego zgromadzenia.

–Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) od czerwca planuje rozpocząć wdrażanie swiezych inicjatyw strategicznych, które ogłosi 27 czerwca, poinformował ISBnews. tv prezes Marek Dietl.

–Giełda Papierów Wartościowych na warszawskim rynku (GPW) patrzy duże ciekawosc polskim parkietem nie tylko krajowych, ale również zagranicznych firm z branży gier komputerowych, poinformował ISBnews. tv prezes Marek Dietl.

–Zwyczajne walne zgromadzenie Zakładów Górniczo-Hutniczych (ZCH) „Bolesław” zdecydowało o przeznaczeniu 99, 67 mln zł z profitu netto za 2017 r., wynoszącego łącznie 202, dwunastu mln zł, na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 6 zł na akcję, podał Stalprodukt, który ma 94, 92% akcji ZGH Bolesław.

–Akcjonariusze CCC zdecydowali o wypłacie dywidendy po kwocie 94 677 200 zł, która ma obejmować całość zysku jednostkowego netto spółki wypracowanego w roku kalendarzowego 2017 przy wysokości 37 372 525, 22 zł, powiększonego o kwotę 57 304 674, 78 zł przeniesioną sposród kapitału zapasowego, podała spółka. Dywidenda dzieki akcję wyniesie 2, trzy zł.

–Akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydowali na temat przeznaczeniu 92, 34 mln zł sposród zysku zbyt 2017 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 2, dwóch zł dzieki akcję, podała spółka.

–Bioton dzięki środkom pozyskanym wraz z sprzedaży SciGen – w wysokości ok. 100 mln zł a mianowicie planuje zmniejszyć zadłużenie w bankach o kwotę w porzadku. 30-35 mln zł, a pozostałe w porzadku. 60 mln zł przeznaczyć na rozwój własnych analogów insulin w niniejszym i przyszłym roku. 2018 rok Bioton ma zakończyć zyskiem netto. Spółka potrzebuje w 2020 rozpocząć gadki w sprawie komercjalizacji dwóch analogów z jednym z największych koncernów farmaceutycznych, poinformował prezes Robert Neymann.

–Arts Alliance – spółka wraz z grupy Midven – jest „na ostatnim etapie” prac związanych sposród dopuszczeniem akcji do obrotu na rynku NewConnect, poinformował prezes Zbigniew Stawinoga. Midven podtrzymuje, że pragnie przejść w branzy NewConnect dzieki główny zbyt GPW jak i równiez nie usuwa emisji akcji.

–Arena. pl rozpoczęła współpracę z PayU, wprowadzając na wlasnej platformie usługę „płacę później”, poinformowała dyrektor marketingu Estrada. pl Alina Wojna.

–T-Bull oczekuje, że suma przychodu wraz z „Top Speed 2” na jedno strate to 0, 5 USD (1, 85 zł), podała spółka. Średnia dzienna liczba pobrań na platformie Yahoo Play zakładana jest w 20 tys.

–MCI. EuroVentures, fundusz wraz z Grupy MCI oraz Saltus TUW podpisały umowę sprzedaży Dotpay/eCard (Dotcard) specjalizującej się w e-płatnościach do inwestora strategicznego – Nets, cyfrowego lidera w rynkach nordyckich, za 315 mln zł, poinformowało MCI. Na transakcji fundusz zrealizował ok. 40 procent wewnętrznej nogi zwrotu (IRR) oraz trzech. 0x cash on cash (CoC), a całkowity zarobek funduszu wyniesie ok. 255 mln zł.

–Cloud Technologies w dziedzinie europejskim obserwuje obawę poprzednio konsekwencjami RODO, co w nastepstwie może spowodować czasowe osłabienie rozwoju tegoz rynku, szczególnie w porównaniu z rynkiem amerykańskim, który rozwija się bardzo preznie. Potwierdza to także sprzedaż danych spółki na rynku USA, która rośnie w szybkim tempie, poinformował ISBnews prezes Piotr Prajsnar.

–Medical Finance Group (MFG), specjalizująca się finansowaniu płatności ratalnych zbyt usługi lecznicze, planuje zwiększyć skalę działalności. Na ów cel chce finansowania, którego potencjalnym źródłem może być m. in. publiczna emitowanie akcji, poinformował prezes Krzysztof Sokalski. Wybory w tejze kwestii mają zapaść sluzace do końca wczasów.

–Hawe Telekom w restrukturyzacji wycofał po całości wraz z sądu sugestie układowe złożone przez zarząd, a aktualnie pracuje aktualnie nad najnowszymi propozycjami układowymi, określającymi sposób restrukturyzacji zobowiązań Hawe Telekom, które zaprezentuje w najbliższym możliwym terminie, podał Mediatel.

–Libet otrzymał od Prezesa Urzędu Dostosowywania Energetyki (URE) w Warszawie (oddział terenowy Wrocław) decyzję administracyjną, na mocy której wymierzono spółce karę pieniężną w wysokości 1 tys. zł zbyt naruszenie obowiązku stosowania się do ograniczeń w zapewnianiu i poborze energii elektrycznej w czasie 10-31 sierpnia 2015 r., wprowadzonych zwazywszy na wysokie temperatury i niskie stany wód, poinformowała spółka.

–Grupa Awbud zawarła umowę na realizację prac budowlanych z firmą Tkalnia. Przedmiotem kontraktu jest wykonanie rewitalizacji dawnej wytwórni włókienniczej tuz przy ul. Grobelnej 8 przy Pabianicach, polegającej na częściowej adaptacji budynków przemysłowych i budowie swiezych obiektów z towarzyszącą infrastrukturą, które łącznie tworzyć będą kompleks handlowo-rozrywkowy „Tkalnia”, podała spółka. Ponadto Grupa Awbud wykona pełen wielobranżowy wzór budowlany i wykonawczy inwestycji. Wartość prac oszacowano dzieki kwotę 45 mln zł netto.

–Mastercard we współpracy z bankami: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe udostępnił usługę Apple Pay posiadaczom wydanych przez ów instytucje kart Mastercard jak i równiez Maestro, podał Mastercard. Wkrótce do tego grona dołączy również PKO Pula Polski.

–Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zwróciła się az do Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) o wyrażenie opinii w sprawie podwyższenia wysokości bufora odmiennej instytucji na temat znaczeniu systemowym, nałożonego dzieki Bank Pekao, do 0, 75% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko w miejsce dotychczasowego 0, 5%, podał bank.

–Gdyby sluzace do zysku netto PKO Banku Polskiego doliczyć kwotę zapłaconą w formie podatku bankowego, łączny wynik w tym roku sięgnąłby rekordowego poziomu 4, piec mld zł, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło. Zapowiedział także, że jeśli nie będzie gwałtownych zmian na rynku, PKO BP będzie wypłacał dywidendę procentowo wyższą niż za 2017 r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy