Przykładowy list do usuwania zapytań kredytowych

Przykładowy list do usuwania zapytań kredytowych
16 października 2020
Ostatnia aktualizacja 24 września 2018 r
  • Facebook
  • Świergot
  • LinkedIn
  • Bufor

Pismo o anulowaniu zapytania o kredyt może być stosunkowo łatwym i skutecznym sposobem na poprawę zdolności kredytowej. Chociaż zapytania kredytowe są zazwyczaj najmniej znaczącym czynnikiem oceny w raporcie kredytowym, odpowiadając za około pięć punktów za każde zapytanie, mogą szybko się sumować, jeśli nie będziesz ostrożny.

Zalecałbym rozważenie usuwania nieautoryzowanych zapytań o kredyt jako potencjalnie znaczącego elementu ogólnego wysiłku. Jeśli uda ci się usunąć jedno lub dwa zapytania wraz z orzeczeniem lub dwoma, możesz zobaczyć prawdziwą różnicę w zakresie zatwierdzeń i stóp procentowych.

Możesz myśleć o swoim raporcie kredytowym jak o krzakach na swoim podwórku. Nie wymaga ciągłej uwagi każdego dnia. Jednak od czasu do czasu musisz go wyczyścić i monitorować. Upewnij się, że rośnie, aby stać się zdrowym i silnym.

Czy Twoja ocena kredytowa słabnie od niezdrowej liczby zapytań kredytowych w ciągu ostatnich kilku lat? Wtedy może nadszedł czas, aby oderwać się od metaforycznych nożyc do żywopłotu. Spróbuj ich wyeliminować.

Oto kilka rzeczy, które powinieneś zrozumieć, zanim zaczniesz proces uzyskiwania zdolności kredytowej do odpowiedniego poziomu.

Co to są „trudne zapytania” i „miękkie zapytania”?

Twarde zapytania pojawiają się w Twoim raporcie kredytowym. Miękkie zapytania nie działają. Aplikacje zwykle liczą się jako trudne zapytania. Oferty zwykle liczą się jako miękkie zapytania.

Trudne zapytanie jest często wynikiem wniosku o kredyt, takiego jak hipoteka na dom lub samochód. Prawdopodobnie złożyłeś podanie o którąś z nich w którymś momencie swojego życia.

Prawdopodobnie możesz przypomnieć sobie całą papierkową robotę jako coś przypominającego podręcznik z college’u. Wypełniając te wnioski, pożyczkodawca jest zobowiązany do zapewnienia zrzeczenia się odpowiedzialności. Będą sprawdzać Twój kredyt i że może on pojawić się w Twoim raporcie kredytowym.

Należy pamiętać, że w raporcie kredytowym nie pojawi się KAŻDE trudne zapytanie. Na przykład, jeśli szukasz kredytu samochodowego, biura kredytowe zazwyczaj będą w stanie wywnioskować, że jesteś na rynku pożyczki.

Będą wiedzieć, że szukasz zezwoleń i / lub porównujesz stawki. Według TransUnion, jeśli masz wiele zapytań w okresie około 45 dni, policzą je tylko jako jedno trudne zapytanie.

Miękkie zapytania są powodem, dla którego możesz otrzymywać pocztą wiele niechcianych ofert kart kredytowych. Pożyczkodawcy przejrzą miliony raportów kredytowych, aby określić, do kogo wysłać oferty. Tego rodzaju działalność nie pojawi się w Twoim raporcie kredytowym, ponieważ nie miałeś z tym nic wspólnego.

Możesz także samodzielnie generować miękkie zapytania, jeśli przejdziesz do witryny „agregatora”. Należą do nich Lending Tree lub NerdWallet. Zrobiłbyś to, aby wygenerować oferty od banków i pożyczkodawców.

Zwykle proszą Cię o podanie ograniczonej ilości informacji, takich jak dochód oraz to, czy wynajmujesz, czy posiadasz. Mogą również zapytać, co chcesz zrobić z pożyczonymi środkami. Niektóre z nich zwykle informują Cię również, że zamierzają sprawdzić Twój kredyt, ale NIE wpłynie to na Twoją zdolność kredytową.

Equifax ma dość obszerną listę rodzajów stron trzecich, które mogą mieć „dopuszczalny cel”, aby uzyskać dostęp do raportu kredytowego w ramach twardego lub miękkiego zapytania.

Jak mogę usunąć zapytanie?

Teraz, gdy rozumiesz, jakie rodzaje zapytań mogą pojawić się w Twoim raporcie kredytowym, powinieneś przejrzeć raport, aby sprawdzić, czy jest w nim coś, co można zakwestionować. Przykładem może być zapytanie o kredyt samochodowy, które było zaledwie kilka dni lub tygodni po „ostatecznej” dacie, aby nie było uwzględnione jako część wcześniejszej „partii” kredytów samochodowych.

Innym przykładem może być zapytanie wysłane przez firmę, której po prostu nigdy nie upoważniłeś do przeprowadzania kontroli kredytowej. W takich przypadkach należy natychmiast skontaktować się z firmą i nakazać jej usunięcie zapytania, powiadamiając o tym biura informacji kredytowej. Nie oznacza to jednak, że nie należy samodzielnie kontaktować się z biurami. Zawsze powinieneś być swoim najlepszym obrońcą we wszystkich sprawach finansowych.

Po podjęciu odpowiednich działań z jakimikolwiek pożyczkodawcami, którzy przypadkowo znaleźli się w Twoim raporcie kredytowym, następnym krokiem jest napisanie listu do każdego biura informacji kredytowej, w którym poinformujesz o błędnych zapytaniach.

Jak powinien wyglądać mój list?

Na szczęście kilka takich listów napisałem z pomocą renomowanej firmy naprawczej i z przyjemnością przedstawię próbkę tego, jak może wyglądać tego rodzaju list:

RE: Poproś o dochodzenie w sprawie zapytania kredytowego w moim imieniu

Szanowny Panie lub Pani,

Niedawno przeprowadziłem przegląd mojego raportu kredytowego i zauważyłem, że Twoja agencja pokazała dwa (2) zapytania kredytowe, które moim zdaniem są problematyczne.

Pierwsze pytanie, o którym mowa, zostało najwyraźniej skierowane przez firmę X 2 maja 2016 r. I nie przypominam sobie, żebym prowadził jakiekolwiek interesy z firmą X.

Skontaktowałem się z firmą X i poprosiłem o podjęcie działań w celu usunięcia tego zapytania z ich rejestrów i usunięcia wszelkich zapisów dotyczących zapytania ze wszystkich agencji sporządzających sprawozdania kredytowe. Zapewnili mnie, że spełnią moją prośbę i podejmą wszelkie niezbędne kroki w celu rozwiązania problemu, ale chciałem również się z Tobą skontaktować, aby upewnić się, że to się uda.

Drugie zapytanie zostało skierowane przez firmę Y. Pamiętam, że pracowałem z firmą Y, ponieważ jest to firma, z której korzystałem przy udzielaniu mi ostatnio pożyczki na samochód. Jednak złożyłem wniosek o tę pożyczkę zaledwie kilka tygodni po złożeniu wniosku o podobne pożyczki od firmy W i firmy Z. Na podstawie moich badań uważam, że tylko firma Y, W lub Z powinna być widoczna w moim raporcie.

Prosimy o zbadanie tych zapytań w najbliższym możliwym terminie, ponieważ zamierzam ubiegać się o kredyt hipoteczny na dom w najbliższej przyszłości. Bardzo chciałbym upewnić się, że moja ocena kredytowa przedstawia dokładny obraz mojej zdolności kredytowej.

Proszę o przekazanie mi pełnego raportu na temat Twoich ustaleń w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Nie mogę się doczekać jak najszybszej naprawy tej sytuacji.

Dziękuję za szybkie zajęcie się tą sprawą,

Co mam wysłać wraz z listem?

Najlepiej potraktować to jak wycieczkę do DMV. Upewnij się, że przygotowałeś więcej, niż myślisz, że będą potrzebować, aby zweryfikować twoje roszczenia i przetworzyć twój list.

Jako minimum zalecałbym załączenie kopii przedmiotowego raportu. Zaznacz elementy lub zakreśl je. Dzięki temu badacze będą mogli je łatwo zidentyfikować.

Należy również przesłać wszelkie dokumenty potwierdzające, takie jak wnioski o pożyczkę lub listy odmowne / zatwierdzające. Korzystając z próbki listu, załączyłbym odpowiednie strony aplikacji firm W, Y i Z.

Możesz nawet chcieć dołączyć osobiste elementy identyfikacyjne. Może to obejmować kopię Twojego prawa jazdy. Zawsze lepiej jest przesłać zbyt dużo informacji. Zbyt mało może zniweczyć twoje wysiłki i znacznie wydłużyć proces.

Zachęcam cię do agresywnego poproszenia ich o szybkie rozwiązanie problemu . Poproś o dwa lub trzy tygodnie, ale zrozum, że może to zająć im trochę więcej czasu.

Tam jest pomoc

Czy to wszystko brzmi jak za dużo? Poleciłbym zrobić to, co zrobiłem i skonsultować się z renomowaną firmą naprawczą.

Mogą przejrzeć raport kredytowy. Mogą również pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych obszarów problemowych . Ich konsultanci mogą pomóc w sformułowaniu i wykonaniu planu gry.

Dobra firma zajmująca się naprawami kredytów może również pomóc Ci znaleźć dodatkowe możliwości poprawy wyniku poza problematycznymi zapytaniami. Wspomniałem o wyroku, który pomogli mi usunąć.

Aby rozwinąć tę kwestię, zidentyfikowali wyrok jako godny cel, do którego należy dążyć. Opracowali i wykonali plan ataku do perfekcji.

Pamiętaj, twój raport kredytowy jest jak żywa istota, która potrzebuje twojej uwagi i troski . Zupełnie jak krzaki na podwórku. Musisz mieć oko na to, co się tam dzieje. Prawdopodobnie będziesz musiał wykonywać okresową konserwację.

Jeśli zastosujesz się do tej prostej rady, Twój szczęśliwy i zdrowy wynik kredytowy będzie Ci za to wdzięczny.

O Ricku Millerze

Rick jest byłym lotnikiem armii amerykańskiej, absolwentem West Point i MBA w Darden. Jest właścicielem i prowadzi odnoszącą sukcesy firmę zajmującą się inwestycjami w nieruchomości i lubi spędzać czas z żoną i trójką dzieci w Hartford w stanie Connecticut.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy