Rynek po oczekiwaniu dzieki dane makro

Author:
27 lipca, 2020
Category: waluty

Rozpoczyna się nowy tydzień w trakcie, którego poznamy wiele istotnych informacji, które wywołają zapewne pokazne ruchy dostosowawcze na rynku walutowym.

Poniedziałek z fundamentalnego punktu widzenia zapowiada się raczej bez nerwów, gdyż jedynymi pozycjami w kalendarzu wydarzeń są informacje z Polski na temat nogi bezrobocia i sprzedaży szczególowej. Dane ów nie będą miały większego wpływu dzieki wartość złotówki, gdyż niezależnie od katalogów wyniku RPP będzie zmuszona do polepszenia w tym tygodniu stóp procentowych. Niemniej jednak większej skłonności az do dalszego zacieśniania polityki monetarnej będą sprzyjać wyższa od momentu oczekiwań dynamika sprzedaży szczególowej (oczekiwane 15, 5% r/r) oraz niższa stopa bezrobocia (prognozowany zmniejszenie do poziomu 11, 3%).

Jeśli chodzi o rozlegly rynek to w dniu dzisiejszym oczekiwałbym dalszego poszukiwania przez eurodolara kierunku ruchu. Oznacza to, że przez większość dnia sektor ten będzie wahał się bez wyraźnej tendencji, jakie mozliwosci przełoży się na ruch,, na wschód”. Istotnym oporem powinny być okolice 1, 4860-1, 4880, natomiast wsparcie EURUSD musi znaleźć przy rejonie 1, 4780, zas następnie 1, 4750. Pokonanie górnej badz dolnej przeszkody może stać się jednak początkiem wiecej zdecydowanego obrotu w którąś ze stron.

Bardziej wykonalnym scenariuszem na pierwsze dzionki tygodnia emituje się jednakze próba podejścia eurodolara, które byłoby lekkim odreagowaniem silnych piątkowych spadków, po której spodziewałbym się jeszcze jednaj spadkowej fali. Motywacją dla inwestorów az do takiego właśnie zachowania może okazać się kalendarz wydarzeń, który zawiera zapowiedź publikacji z NA JUKATAN, które raczej nie pomogą amerykańskiej walucie (np. rynek nieruchomości). W tym przypadku pogłębienie spadków było aby jedynie wynikiem realizacji dotychczasowych zysków jak i równiez przygotowaniem miejsca pod dalsze wzrosty.

Jeśli chodzi na temat złotówkę, to po trzy nieudanych atakach EURPLN w opór wraz z okolic 3, 69-3, 70 może nastąpić tu silniejsze odreagowanie, które przełożyło aby się w spadek tego kursu po rejon trzech, 66-3, 67. Kluczowe dla dalszej sprawy będą aczkolwiek okolice trzech, 6610, gdyż przełamanie tego poziomu, może stać się sygnałem sluzace do dalszych zakupów złotówki i w konsekwencji do pogłębienia spadków w rejon 3, 64-3, 6450. Umocnieniu złotówki będą sprzyjać troche lepsze nastroje na rynkach akcyjnych, na które są większe okazje po wzrostowych sesjach po USA i w Azji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy