Rynek walutowy „patrzy” na Węgry

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

(! ). Węgry zrobiły jeszcze pewien krok, wprowadzając ograniczenia wielkości depozytów w duzym stopniu zmniejszając spekulację zagranicy, która mogłaby zaszkodzić bankowi centralnemu. Węgry nie mają duzo długu denominowanego w ó, więc nie ma takich watpliwosci, jakie kojarzą się wraz z Argentyną. Osłabienie forinta az do euro nie musi być bardzo krępujące. Londyn chwali posunięcia naszego sąsiada za znacznie i determinację. A ja przypomnę, co mówił premier Kołodko na temat złotówce. Moim zdaniem jest mało prawdopodobne, by Bank Węgier działał osobiscie na rynku, bez informacji jak i równiez koordynacji sposród innymi bankami centralnymi polskiej strefy. Ówczesną wypowiedź Kołodki media horrendalnie upupiły, ale jak powiadają niegrzeczni przy jednym spotkaniu się wydaje sie byc latarnią zas innym razem psem. Już wówczas wydawało mnie się, że premier nie zaakceptowac narażałby się na zagrozenie śmieszności wylacznie po to, aby zwrócić na mojej dziurki uwagę. Jak w końcu się stało? Nie(spodziewanie) złotówka osłabiła się zarówno do dolara jak i euro, natomiast zaczęło się zmieniać na godzinie szesnascie: 00 po czwartek, przy dniu modelowym
USD/PLN.

USD/PLN odbił od 3. 7776 i po drodze wygenerował dwa sygnały dzieki kupno. Dzisiejszego poranka kurs doszedł do poziomu 3. 8746, czyli niemal tysiąc punktów wyżej.

EUR/PLN odbił z poziomu trzy. 9864 do 4. 1143, czyli 1279 punktów. Oczywiscie z pomocą EUR/USD osiągającego nowy zenit.

W analizie tygodniowej, którą tradycyjnie wysyłamy w poniedziałek rano, napisałem, że miejsce charakterystyczne wypada w czwartek, podobnie sluzace do EUR/USD i prawdopodobnie wypadnie nowy dołek. Widoczne silne dywergencje wzrostowe w paru skalach wykresów. Z punktu widzenia typu tygodniowych nie zaakceptowac powinniśmy widzieć znaczących spadków USD/PLN, natomiast rysuje się możliwość odwrócenia dotychczasowego trendu.

Z kolei przy analizie technicznej EUR/PLN rekomendowany był az do bezwzględnej sprzedaży przy czterech. 1170, poniewaz z zestawienia trendu spadkowego tam wypadło teoretyczne zakończenie fali reakcji od dołka 3. 9053.

Jeżeli posunięcia banku/banków porównać ze wskazaniami modelowymi, to nie można oprzeć się wrażeniu, że wszystko stało się w miejscu, w którym miejscu teoretycznie najłatwiej o wygenerowanie lawinowej reakcji rynku tuz przy stosunkowo nieduzych pieniądzach.

Dzis na otwarcie krajowej sesji notowania złotówki powróciły do wiecej „normalnych”. Zielen kosztuje troche powyżej trzy. 8200, natomiast euro 4. 0700. Przy ekstremalnym miejscu odchylenie od momentu przeciętnych notowań z 21 godzin wynosiło +4sigma na USD/PLN jak i równiez prawie +3sigma na EUR/PLN. Kurs schował się do wnętrza wstęg Bollingera. Nie zaakceptowac pierwszy to raz w historii EUR/PLN wzrosty kursu następują przy tak gwałtowny sposób i nie pierwszy raz największe zmiany występują wtedy, wówczas gdy nie można jeszcze złożyć zlecenia w banku. W tym momencie Kołodko może powiedzieć, zas nie mówiłem. Obecnie EUR/PLN skorygował się na tyle, że najbliższym sprzeciwem stało się 4. 0888. A tuż obok na ekranie EUR/USD robi nową górkę 1. 0661.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy