Rząd udaje sie z kampanią informacyjną na temat. polityki prorodzinnej

Rząd udaje sie z kampanią informacyjną na temat. polityki prorodzinnej
Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

Rząd rozpoczyna kampanię informacyjną na temat polityki prorodzinnej. Jej elementami są m. in. portal internetowy i spoty telewizyjne. Istotą jest możliwie szeroki obieg wiadomosci, a także promowanie pewnego sposobu pozostania rodzin a mianowicie podkreślił premier Donald Tusk.

„Rozpoczynamy kampanię informacyjną dotyczącą rzeczy, o które rodzice często pytają dzwoniąc do różnych instytucji, m. in. przedłużony urlop rodzicielski, urlop ojcowski, możliwość uzywania finansowanej za posrednictwem państwo funkcje zapłodnienia in vitro” – mówił Tusk na sobotniej konferencji prasowej w ogrodach Kancelarii Przedstawienie premierowe.

Szef rządu przypomniał też o pomocniczych pieniądzach, które w tym roku zasilą żłobki jak i równiez „decyzji, dzięki której przedszkole w całej Polsce będzie kosztowało nie więcej niż złotówka zbytnio godzinę, poza pięcioma dniami, które są obowiązkowo bezpłatne”. „To są te koncepty, które przy ostatnich miesiącach rząd wprowadził i sfinansował” – podkreślił premier.

Jak zaznaczył, istotą kampanii wydaje sie „możliwie szeroki obieg danych, a także promowanie jakiegos sposobu bycia rodziców”. Tusk dodał, że rząd potrzebuje pokazać „możliwości, które opiekunowie mają od czasu kilku miesięcy, a także obronę godności rodzicielstwa i samych małych dzieci”.

„To szczególnie odnosi sie do procedury in vitro. Chodzi o to, by w naszym kraju nie było atmosfery dwuznaczności wobec rodziców i dzieci, którzy skorzystali z naszej możliwości. Pojawiły się niedawno niezbyt przyjemne ataki i bardzo nam zależy na tym, by przy naszej ojczyźnie dzieci dobrze się czuły, niezależnie po to jaki był ich początek” – powiedział premier.

Zwrócił uwagę, że „powstało odjazdowe środowisko rodziców pierwszego kwartału, które nauczyło także swoim i swoim współpracowników duzo o sprawy właściwie dedykowanej pomocy państwa dla rodzin z małymi dziećmi”.

Detalami rządowej rywalizacji jest metrów. in. portal internetowy – www.rodzina.gov.pl, gdzie można znaleźć dane na temat metrów. in. aplikacji „Mieszkanie gwoli Młodych”, dofinansowania metody zapłodnienia in vitro, urlopów rodzicielskich, opieki ponad dzieckiem, przedszkoli czy 6-latków. Przygotowane zostały także spoty telewizyjne. (PAP)

gdyj/ ajg/ dym/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy