Samobójstwo z Lepperem czy może jednak zgoda z Platformą

Author:
27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Wrogowie Kaczyńskich mają dużą teraz uciechę, bowiem nic naprawde nie raduje, jak możliwość obserwowania klęski nieprzyjaciół.

Niestety, dzieje się to, co się musiało stać. Kaczyński liczył, że uklad, który zawarł z Samoobroną i LPR-em na początku lutego przetrwa rok. Jednakze rozpada się po niecałych dwóch miesiącach. I teraz zaczyna się chaotyczne przeszukiwanie możliwości wyjścia z impasu.

A Lepper już stoi w blokach startowych, zrealizowany na caloksztalt, aby wylacznie wprowadzić Samoobronę do rządu.

I tak posiada się ziścić sen-marzenie europosła Ryszarda Czarneckiego i senny koszmar większości Polaków: wicepremierzy Zyta Gilowska i Andrzej Lepper, ramię w ramię.

Emituje się nieprawdopodobne, żeby Jarosław Kaczyński mógł wynieść Andrzeja Leppera – największego destruktora sceny politycznej, skazanego wyrokiem sądu, owego samego Leppera, po porównaniu do którego przerywa obrady Sejmu – do rangi wicepremiera, czy ministra. To byłaby największa kompromitacja Kaczyńskiego i Prawa oraz Sprawiedliwości.

Ale lub można było się spodziewać, że Kaczyński uwierzy przy to, że będzie umiał się porozumieć z Samoobroną i LPR-em przez dwanascie miesiecy. I nie tylko się porozumieć, ale rządzić, decydować, kreować przyszłość Polaków. Jeśli tak myślał, to świadczy raczej o słabym kontakcie z rzeczywistością. I najwyraźniej ta rzeczywistość z całą mocą w tej chwili lidera PiS zaatakowała, natomiast on w dalszym ciagu nie chce jej stawić czoła, biorąc na mojej dziurki odpowiedzialność zbytnio te nerwowe pięć miesięcy rządów PiS-u.

Czy Jarosław Kaczyński po raz kolejny pokaże, że jest zdolny do calkowicie, zapraszając do rządu Samoobronę i LPR czy też PSL?

Czy też może jest naprawde, jak przekonuje Jan Rokita, że straszy i mataczy, tocząc „polityczną pianę”.

Natomiast może Kaczyński wie, jak robi eskalując lęk poprzednio Lepperem jak i równiez wskazując w PO, jako odpowiedzialną zbyt brak stabilności w Polsce. Może Kaczyński po tak pokrętny sposób wabi Platformę, zeby to ona zabiegała o porozumienie, znów na postanowieniach PiS, dzieki które WEDLUG zgodzić się nie chciała.

Prawdopodobnie to jedyny rozsądny wariant, aby największe parlamentarne ugrupowania – PiS jak i równiez PO, mające za sobą ogromne mase wyborców a mianowicie oba nie zaakceptowac bez skazy, ale jednak pozbawione chorego radykalizmu zwyczajnego dla LPR i Samoobrony- w końcu się porozumiały.

Czy Donald Tusk okaże się na tyle dojrzały, aby zgodzić się na koncesja, a Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze swojej megalomanii, zeby po partnersku rządzić, ujrzymy.

Bo jeśli nie, to rzeczywiście może się okazać, że Kaczyński zdecyduje się na Samoobronę, ale wówczas będzie to decyzja desperata o samobójstwie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy