Sukces giełdowy należy w stosunku do kobiet

Author:
27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Rynek akcji wydaje się być stworzonym dla mężczyzn. Tu przewijają się myśliwi polujący dzieki firmy jak i równiez kolekcjonerzy dywidend. Przepełnione testosteronem walki o przejęcia wzmagają bicie serca każdego macho, zas przy błyskawicznym daytradingu prawdziwi mężczyźni wyżywają swój pociąg do hazardu.

Kobiety są, jakim sposobem wynika wraz z amerykańskich badań, lepszymi inwestorami. Na University of California Ona odkryto, że dochody z pieknego portfela dzialaniu są średnio o 1-wsza, 4 % wyższe niż w przypadku portfela mężczyzn. Który, jako menedżer funduszu, umie trwale utrzymywać takie wartości, otrzymuje od agencji ratingowych funduszy co najmniej cztery wraz z pięciu możliwych gwiazdek.

Od tej chwili przedstawiciele obu płci zastanawiają się ponad przyczynami sukcesów inwestycyjnych kobiet, które nie zaakceptowac pasują również do okreslonego faktu, że giełda wzbudza większe zaciekawienie mężczyzn niż kobiet.

*1. Stabilizacja *

Panie są spokojniejsze niż mężczyźni i nie zmieniają tak często zawartości swoich portfeli akcji jak mężczyźni, twierdzą niektórzy. Pozwala to zaoszczędzić koszta i przewodzi do mniejszych strat wywolanych złym timingiem rynkowym.

*2. Cierpliwość *

Kobiety nie są tak zachłanne w zyski i nie ryzykują tak wiele, uważają drudzy. Totez też rozwój wartości u kobiet wydaje sie byc raczej stały oraz wyższy, niż w przypadku składu portfela mężczyzn, którzy idą w całość jak i równiez przegrywają. Dodatkowo mężczyźni potrzebują dreszczyku emocji, jaki daje im realizacja zysków i często sprzedają przynoszące zyski akcje zbyt wcześnie, gdy kobiety potrafią czasem zrezygnować z zysków.

*3. Gen triumfu *

Szczególnie szarmancka jest próba uzasadnienia owego faktu kobiecym genem sukcesu: już od momentu wieków damy przyzwyczajone są do kupowania produktów wedlug możliwie najlepszych cenach. Manifestuje się to w ten sposób, że kobiety podążają intuicyjnie zbytnio obiecującą sukces strategią Value i kupują możliwie jak najniżej wycenione akcje.

| Wielu komentatorów domaga się bezwarunkowego zwiększenia liczby dziewczyn inwestujących po akcje. Miałoby to wyglądać następująco: im więcej kobiet jest energicznych na giełdzie, to dzięki ich instynktowi dla dzialaniu przynoszących dochody wzrastają ogólne zyski inwestorów prywatnych. |
| — |


Mogą to być jednak nieprawdziwe wnioski. Ponieważ kobieca tajemnica sukcesu znajduje sie być może właśnie w fakcie, że na giełdzie jest pierwotnego tak mało. To, że tylko niewielka liczba kobiet posiada akcje nie jest oznaką ogólnej niewiedzy, lecz wiecej oznaką ostrożności. Nawet, patrząc ogólnie, jeżeli więcej mężczyzn niż dziewczyn potrafi wyjaśnić prawidłowo różnicę pomiędzy akcjami i obligacjami, nie oznacza to jeszcze, że posiadają oni większą niezbędną wiedzę ogólną dla skutecznego zarządzania akcjami.

Być może kobiety odnoszą sukcesy w giełdzie zatem, że potrafią zrezygnować z inwestycji, gdy mają odczucie, że nie zaakceptowac mają na ten sprawa szczegółowej wiedzy, podczas gdy mężczyźni przeceniają swoją dyletancką wiedzę podejmując błędne decyzje pod inwestycje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy