Twój 10-etapowy przewodnik po procesie kredytowym

17 lutego 2021
Category: Możesz Użyć

Chociaż znalezienie nowego domu może być ekscytujące, poruszanie się po procesie kredytu hipotecznego może być dla niektórych przytłaczające. Wiedza o tym, jakie kroki należy podjąć, może ułatwić ten proces. Po zaakceptowaniu oferty oto, co musisz wiedzieć, aby upewnić się, że Twój wniosek o kredyt hipoteczny jest zgodny z oczekiwaniami:

 • Prześlij swoją aplikację. Teraz, gdy znalazłeś dom, który chcesz kupić i pożyczkodawcę do pracy, rozpoczyna się proces kredytowania. Na tym etapie pożyczkodawca poprosi Cię o wypełnienie pełnego wniosku i zażąda dostarczenia dokumentacji dotyczącej Twoich dochodów, długów i majątku.
 • Zamów przegląd domu. Umów się na inspekcję domu tak szybko, jak to możliwe. Dzięki temu będziesz miał wystarczająco dużo czasu przed datą zamknięcia, aby negocjować ze sprzedawcą, jeśli inspekcja wykaże jakiekolwiek nieprzewidziane problemy.Dlaczego potrzebuję inspekcji domu?

  Inspekcja domu jest dodatkowym wydatkiem, którego niektórzy kupujący po raz pierwszy domu nie oczekują i mogą czuć się bezpiecznie spadając, ale profesjonalni inspektorzy często zauważają rzeczy, których większość z nas nie zauważa. Ten krok jest szczególnie ważny, jeśli kupujesz istniejący dom, a nie nowo wybudowany dom, który może być objęty gwarancją producenta. Jeśli dom wymaga dużych napraw, których nie widzisz, inspekcja pomoże ci negocjować z obecnym właścicielem domu, aby rozwiązać problemy przed zamknięciem lub odpowiednio dostosować cenę, aby mieć dodatkowe fundusze na naprawę, gdy jesteś właścicielem domu.

  Podczas inspekcji zadawaj pytania i przynieś listę kontrolną rzeczy, o których chcesz uzyskać informacje. Należy pamiętać, że kompleksowa inspekcja powinna nie tylko zwrócić uwagę na usterki i obszary problemowe, ale powinna również podkreślić pozytywne aspekty domu. Po otrzymaniu raportu końcowego ustal priorytety problemów i zdecyduj, czy chcesz negocjować te przedmioty ze sprzedającymi. Pamiętaj: każda umowa jest inna i do negocjacji.

  5 rzeczy, które warto wiedzieć o ubezpieczeniu domu
  1. Dowiedz się o wykluczeniach z zakresu ochrony. Na przykład większość polis ubezpieczeniowych nie obejmuje szkód spowodowanych powodzią lub trzęsieniem ziemi jako pozycji standardowej. Te rodzaje ubezpieczenia należy kupić osobno.
  2. Wiedzieć o dolarowych ograniczeniach roszczeń. Nawet jeśli jesteś objęty ubezpieczeniem od ryzyka, może istnieć limit kwoty, jaką zapłaci ubezpieczyciel. Na przykład wiele polis ogranicza kwotę płaconą za skradzioną biżuterię, chyba że przedmioty są oddzielnie ubezpieczone. Poznaj koszt wymiany. Jeśli Twój dom zostanie zniszczony, otrzymasz pieniądze na jego wymianę tylko do maksymalnego zakresu Twojej ochrony, więc upewnij się, że Twoje ubezpieczenie jest wystarczające. Oznacza to, że jeśli Twój dom jest ubezpieczony na 150 000 USD, a jego wymiana kosztuje 180 000 USD, otrzymasz tylko 150 000 USD. Poznaj rzeczywistą wartość gotówki. Jeśli zdecydujesz się nie wymieniać domu po zniszczeniu, otrzymasz koszt wymiany pomniejszony o amortyzację. Nazywa się to rzeczywistą wartością gotówkową. Poznaj odpowiedzialność. Ubezpieczenie Twojego domu obejmuje generalnie wypadki, które przytrafiły się innym osobom na Twojej nieruchomości, w tym opiekę medyczną, koszty sądowe i nagrody sądowe. Jednak zwykle istnieje górny limit kwoty zapewnianej ochrony – upewnij się, że ubezpieczenie jest wystarczające, jeśli masz znaczące aktywa.Nasz nawigator pożyczek mieszkaniowych może pomóc w usprawnieniu procesu kredytowego. Możesz użyć tego narzędzia online do śledzenia wniosku o kredyt hipoteczny, otrzymywania informacji oraz elektronicznego podpisywania i przesyłania określonych dokumentów.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy