Witczak: eurodolar tuż przed Świętami

27 lipca, 2020
Category: waluty

Eurodolar pozycjonuje się dziś rano dzieki 1, 1860. W nocy schodził nawet i do jednej, 1830. Zdaje się więc, że posiadamy do czynienia sposród pewną próbą skorygowania minionych wzrostów wykresu, ale równocześnie z próbą powstrzymania tego procesu.

Otóż rozwój wydarzeń w jakiejś mierze będzie zależeć od tego, jak wypadną dane makro o czternascie: 30 i 16: 00. O czternascie: 30 przedstawimy listopadową dynamikę zamówień dzieki dobra wyjawszy środków przewozu i rzetelna trwałego użytku, a także wiadomości o dochodach jak i równiez wydatkach Amerykanów. O szesnascie: 00 posiadamy sprzedaż nowych domów jak i równiez dość istotny indeks Uniwersytetu Michigan. Do tego o 17: 00 pojawi się wskaźnik Kansas City Fed na rzecz przemysłu.

Wszelako jeśli nie uda się zejść poniżej 1, 1825-30, gdzie można lokować przy miarę trafne wsparcie, to może się okazać, iż gracze skłonią się poniekad ku testowaniu wyższych obszarów szerokiej konsolidacji, trwającej istotnie od przełomu lipca i sierpnia w ramach 1, 1560 – jednej, 21.

Dużo rzeczy jest wliczonych już w ceny bądź po prostu spełnionych. Donald Trump podpisze reformę podatkową, którą poprzednio przegłosowano przy Senacie jak i równiez Izbie Reprezentantów. Polityka Fed jest w miarę swietna (3 podwyżki w 2018 i 2 w 2019), a w przypadku modyfikacji zdaje się, że będą one raczej gołębie niż jastrzębie. Dodajmy do tego fakt, że co prawda rejestr Philadelphia Fed wypadł wczoraj dobrze, jednak już annualizowany PKB NA JUKATAN w ramach rewizji wypadł na poziomie 3, dwa proc., gdy oczekiwano trzy, 3 proc.

Para GBP/EUR pozycjonuje się na jednej, 1285. W niniejszym miesiącu otarła się przy jednym spotkaniu nawet na temat 1, 15. W takowym sensie mamy teraz maly kurs, świadczący o sile euro względem funta. Jakimś sprawdzianem sprawy będzie godzina 10: 30, o której pojawi się publikacja finalna na temat dynamiki PKB Uk za III kw. 2017.

Nasz złoty

Jeśli idzie o Polskę, to główne dane makro mogliśmy poznać u progu tygodnia – i poznaliśmy (produkcja przemysłowa, sprzedaż w detalu, wynagrodzenia, zatrudnienie). Były dobre, czasami bardzo porzadne. Dziś mamy jeszcze bezrobocie o 10: 00, zakłada się koszty utrzymania poziomu 6, 6 proc.

Euro-złoty wydaje sie byc w dolnych rejonach konsolidacji obowiązującej od czasu końcówki listopada, można chwytać – tuz przy kupnie euro – poziomy rzędu czterech, 1930. USD/PLN balansuje tuz przy 3, 5370, to też wyraz mocy złotego, choć przedwczoraj dołek wypadł nadal niżej. Na funcie dysponujemy 4, 7310 – złoty jest solidny, ale wczoraj notowano świecę z małym korpusem białego koloru i długim knotem dolnym. Proponuje to odwrót wykresu na wyższe poziomy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy