Wstępne zatwierdzenie karty kredytowej: co należy wiedzieć i komu ufać

17 lutego 2021
Category: Kredytowej Może

Przy tak wielu dostępnych obecnie kartach kredytowych próba ustalenia najlepszego nowego konta karty kredytowej może być dla Ciebie przytłaczająca. Wstępne zatwierdzenie karty kredytowej jest poważniejszym sygnałem zainteresowania niż wstępna kwalifikacja, a Twoje informacje, w tym raport kredytowy, mogą zostać poddane przeglądowi, jeśli zdecydujesz się skorzystać z oferty.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć, jest to, jak działa wstępne zatwierdzenie karty kredytowej, abyś wiedział, komu zaufać, kiedy przychodzi czas na otwarcie nowego konta karty kredytowej.

Spis treści

Co oznacza wstępne zatwierdzenie?

Wstępne zatwierdzenie oznacza, że ​​wierzyciel dokonał lekkiej analizy twoich danych finansowych lub osobistych i zastosował pewne kryteria, aby określić, czy możesz być odpowiedni do ich usług.

Wstępne zatwierdzenie nie gwarantuje, że zostaniesz zatwierdzony, ale wskazuje, że lepiej pasujesz do tej konkretnej karty kredytowej, a zatem masz większe szanse na zatwierdzenie niż przeciętny wnioskodawca. Ważne jest, aby wiedzieć, które firmy oceniające zdolność kredytową uważają za złe, a jakie uczciwe, więc wiesz z wyprzedzeniem, jakie jest prawdopodobieństwo, że się zakwalifikujesz.

Warunki wstępnego zatwierdzenia mogą się różnić w zależności od wierzyciela, dlatego przed przekazaniem jakichkolwiek danych osobowych należy zawsze sprawdzić szczegółowe warunki i wymagania firmy. Firmy te często przedstawiają Ci ofertę pasującą do najlepszego scenariusza, z atrakcyjnymi warunkami, kwotami pożyczek i stopami procentowymi, których możesz nigdy nie otrzymać.

Oferty przed zatwierdzeniem są obecnie zazwyczaj przesyłane pocztą elektroniczną lub e-mailową, chociaż rozmowy handlowe i automatyczne wiadomości telefoniczne są nadal popularnymi środkami marketingowymi dla wielu firm obsługujących karty kredytowe.

Jak działa wstępne zatwierdzenie?

Wstępne zatwierdzenie jest łatwe, jeśli masz dostęp do Internetu. Wiele firm obsługujących karty kredytowe wyświetla szybkie informacje bezpośrednio na stronie głównej swojej witryny, prosząc o podanie podstawowych informacji przed wydaniem rekomendacji, która karta kredytowa jest dla Ciebie najlepsza.

Podczas kupowania kart kredytowych ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest kilka wpisów w raporcie kredytowym. Twarde zapytania dotyczące twojego raportu kredytowego mogą trwać do dwóch lat.

Dlatego wiele firm nie pobiera Twojej oceny kredytowej, chyba że faktycznie złożysz wniosek, a jedynie przeprowadzi tak zwane miękkie sprawdzenie zdolności kredytowej na Twoich informacjach. Miękki czek jest ważny przez kilka miesięcy, więc nie będziesz musiał czekać długo na naprawę kredytu.

Wstępnie zatwierdzone a wstępnie kwalifikowane karty kredytowe

Istnieje duża różnica między byciem wstępnie zatwierdzonym a wstępnie zakwalifikowanym.

Firma może Ci powiedzieć, że jesteś wstępnie zakwalifikowany, ale to nie znaczy, że zostałeś zatwierdzony. Oznacza to tylko, że firma przeprowadziła wstępną weryfikację, wykorzystując szczegóły, takie jak wiek, dochód, kredyt hipoteczny lub zawód. Wstępna akceptacja karty kredytowej różni się od wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego, która wymaga długiego i skomplikowanego procesu niekończącej się papierkowej roboty i dokumentacji.

Mailery to dobry znak, że prawdopodobnie zostaniesz zatwierdzony, ale nadal istnieje możliwość, że Twój wniosek zostanie odrzucony. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, gdy przed złożeniem wniosku doświadczysz poważnej zmiany w życiu, takiej jak utrata pracy lub niespłacenie kredytu hipotecznego. Zmiana dochodu, zabezpieczenia lub historii kredytowej może mieć negatywny wpływ na raport kredytowy.

Wstępne zatwierdzenie oznacza, że ​​firma poświęciła trochę czasu na przyjrzenie się Twojemu profilowi, podczas gdy wstępna kwalifikacja jest bardziej jak ślepe dźgnięcie w ciemności, aby zobaczyć, kto gryzie. Jest to różnica między wyedukowanym przypuszczeniem (wstępne zatwierdzenie) a spekulacją (wstępna kwalifikacja), więc wstępne zatwierdzenie oznacza większe prawdopodobieństwo, że wylądujesz na tej konkretnej karcie kredytowej.

Czy moja karta kredytowa została wstępnie zatwierdzona?

Wszyscy poczuliśmy dreszczyk emocji związany z tą błyszczącą nową kartą w poczcie: „JESTEŚ WSTĘPNIE WYKWALIFIKOWANY! wytłoczone na dole jasnymi, kuszącymi literami. Nie oznacza to jednak, że masz jeszcze nową kartę kredytową.

Przed udostępnieniem komukolwiek swoich danych osobowych najlepiej jest zawsze zachować ostrożność. Oszustwa i oszustwa są dziś popularne, dlatego ważne jest, aby przed przejściem do nowej aplikacji zapoznać się z ocenami firm i konsumentów.

Jeśli wypełnisz dokumenty, ale zmienisz zdanie i zdecydujesz się nie zachować żadnej z tych ofert kart kredytowych, pamiętaj, aby odpowiednio je zutylizować. Niszcz lub niszcz dokumenty, aby nie można było odzyskać i ponownie wykorzystać informacji. Pomaga to wyeliminować możliwość kradzieży tożsamości.

Jak uzyskać wstępne zatwierdzenie karty kredytowej

Odpowiadanie na przesyłkę pocztową automatycznie przesuwa wniosek, umożliwiając wierzycielom przeprowadzenie twardej weryfikacji zdolności kredytowej, aby mogli zdecydować, czy Cię zatwierdzić. Twoja historia kredytowa i dochody będą kluczowymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji.

Twoja ocena kredytowa pomoże określić, które karty kredytowe mogą być dla Ciebie odpowiednie. Przed złożeniem wniosku sprawdź wymagania dotyczące zdolności kredytowej karty kredytowej. Niewłaściwa karta kredytowa ze zbyt wysokim wymaganiem w zakresie zdolności kredytowej może nie tylko skutkować odrzuceniem Twojego wniosku, ale w przyszłości możesz napotkać wygórowane opłaty, jeśli zostaniesz zatwierdzony. Uzyskanie kopii raportu kredytowego jest łatwe i bezpłatne.

Niezależnie od tego, czy otrzymujesz oferty kart kredytowych, czy nie, przed wyborem karty nadal powinieneś dołożyć należytej staranności. Istnieje wiele firm, które będą próbowały zachęcić Cię do ukochanej umowy, ale upewnij się, że przeczytałeś i w pełni zrozumiałeś drobny druk przed podpisaniem umowy na linii przerywanej.

Karta kredytowa może być świetnym narzędziem do podniesienia zdolności kredytowej, ale może również spowodować znaczne szkody, gdy nie jest właściwie używana.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy