Wykluczenie

17 lutego 2021
Category: Twoja Zdolność

„Co się stanie, jeśli mój dom zostanieprzejęty?

Dobrowolne opuszczenie domu może wydawać się najlepszym rozwiązaniem, gdy wartość Twojego domu jest niższa niż to, co jesteś winien. Takie działanie może jednak w przyszłości doprowadzić do konsekwencji finansowych. W niektórych stanach możesz być zobowiązany do spłaty części swojego zadłużenia hipotecznego nawet po przejęciu domu. Również wpływ na Twój kredyt może utrudnić wynajęcie lub zakup domu w przyszłości. Przed podjęciem decyzji o opuszczeniu domu najlepiej będzie zbadać inne możliwości przejęcia nieruchomości w firmie udzielającej kredytów hipotecznych.

Pamiętaj, że Twoja firma hipoteczna nie chce przejąć Twojego domu. Podobnie jak konsekwencje dla Ciebie, proces wykluczenia jest dla nich czasochłonny i kosztowny. Chcą z tobą współpracować, aby rozwiązać tę sytuację. Jednak niektórzy właściciele domów po prostu nie korzystają z dostępnej pomocy, a wykluczenie staje się jedyną opcją.

Na przykład wykluczenie może skutkować:
 • zawdzięczając firmie hipotecznej saldo deficytowe kredytu hipotecznego (saldo niedoboru to pozostałe całkowite saldo kredytu hipotecznego po cenie sprzedaży domu)
 • wydłużenie czasu, w którym możesz otrzymać kredyt hipoteczny Fannie Mae na zakup kolejnego domu do co najmniej 7 lat
 • Przegląd
 • KonsekwencjeJak to działa?Podejmij działaniePorównanie wykluczeniaCo to jest wykluczenie?Wykluczenie jest procesem prawnym, w ramach którego firma udzielająca kredytów hipotecznych uzyskuje prawo własności do Twojego domu (tj. Odzyskuje nieruchomość). Wykluczenie ma miejsce, gdy właściciel domu nie dokonał płatności i nie spłacił lub naruszył warunki kredytu hipotecznego.

  Zazwyczaj można uniknąć wykluczenia – nawet jeśli otrzymałeś już zawiadomienie o wykluczeniu. Zapoznaj się z tabelą (w „Porównanie wykluczeń), aby porównać inne opcje: Krótka sprzedaż i zwolnienie hipoteki (akt zastępujący przejęcie). Niezależnie od opcji musisz jak najszybciej podjąć działania.

  Jakie są konsekwencje wykluczenia?
 • Eksmisja z domu – stracisz swój dom i cały majątek, który ustanowiłeś
 • Stres i niepewność wynikające z braku dokładnej wiedzy, kiedy będziesz musiał wyjść z domuUszkodzenie twojego kredytu – wpływające na twoją zdolność do uzyskania nowego mieszkania, kredytu, a może nawet potencjalnego zatrudnienia, przez wiele latMoże być winien saldo niedoborów po sprzedaży przez wykluczenieStrać wszelką pomoc w przeprowadzce lub możliwości leasingu, które mogą być dostępne w przypadku innych opcjiRezygnacja z możliwości uzyskania kredytu hipotecznego Fannie Mae na zakup innego domu na co najmniej 7 lat (wytyczne Fannie Mae)Jak wygląda proces wykluczenia?Istnieją dwa główne rodzaje wykluczenia:

  • Sądowe– nadzorowane przez sąd z formalnym postępowaniem sądowym (pozew cywilny)
  • Pozasądowe– nadzorowane pozasądowoW przypadku obu rodzajów egzekucji właściciel domu otrzymuje prawne zawiadomienie o przejęciu, nota prawna jest publikowana w lokalnej gazecie (w większości przypadków), a dom jest sprzedawany na aukcji publicznej. (W przypadku sądowego egzekucji, otrzymasz zawiadomienie prawne o toczącym się postępowaniu, a sąd zatwierdzi lub wyznaczy datę egzekucji i sprzedaży).

   Proces i czas wykluczenia może się różnić w zależności od prawa stanowego i wielu innych czynników. Jednak firma udzielająca kredytu hipotecznego może rozpocząć przygotowywanie zawiadomienia o niewywiązaniu się ze zobowiązań / postępowania w sprawie przejęcia domu już po 60 dniach od spóźnienia się na pierwszą płatność. Dlatego powinieneś podjąć działania wcześnie, aby rozpocząć współpracę z firmą hipoteczną w celu natychmiastowego rozwiązania problemów z płatnościami.

   Jak uniknąć wykluczenia?

   Najważniejsze – podejmij działania już teraz. Nie masz nic do stracenia (i wszystko do zyskania), współpracując ze swoją firmą hipoteczną, aby uniknąć wykluczenia.

   Jeśli wykluczenie jest nieuchronne, inne opcje mogą już nie być dostępne. Jednak nadal możesz być w stanie wyjść z domu bez konieczności przechodzenia przez wykluczenie. Oznacza to, że nie będziesz mieć wykluczenia z historii kredytowej i możesz kwalifikować się do pomocy w przeprowadzce, aby ułatwić przejście do nowego mieszkania.

   Następne krokiZbierz informacje finansowe –przed skontaktowaniem się z firmą udzielającą kredytów hipotecznych upewnij się, że masz pod ręką podstawowe informacje dotyczące finansów i pożyczki. Będziesz potrzebował:

   Wyjaśnij swoją obecną sytuację– bądź gotowy, aby nakreślić swoje obecne trudności i wyjaśnić, dlaczego masz problemy ze spłatą kredytu hipotecznego, dlaczego jest to problem długoterminowy i potwierdź, że jesteś gotowy do opuszczenia domu, aby uniknąć zajęcia. Twoja firma hipoteczna będzie musiała zrozumieć powody, dla których masz trudności, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

   Skontaktuj się ze swoją firmąudzielającąkredytów hipotecznych –powiedz im, że jesteś zainteresowany zwolnieniem z kredytu hipotecznego i chcesz sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

   Twoja firma hipoteczna chce pomóc Ci uniknąć wykluczenia i, w większości przypadków, będzie chętna do współpracy z Tobą. Największym błędem, jaki możesz popełnić, jest czekanie dłużej z podjęciem działania. Skontaktuj się ze swoją firmą hipoteczną już dziś, aby ustalić, czy możesz uniknąć egzekucji. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy (przed lub po skontaktowaniu się z firmą udzielającą kredytu hipotecznego), skontaktuj się z doradcą mieszkaniowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy