Wyniki banków popsuły nastroje

Author:
27 lipca, 2020
Category: waluty

*Dane sposród Chin nie okazały się dla branzy na tyle dużym zaskoczeniem, by zmienić wyraźniej obraz rynku. Ten może jednak mimo wszystko ulec zmianie, co wskazuje reakcja na wyniki amerykańskich banków – w efekcie tracą rynki dzialaniu, a umocnienie europejskich walut zostało zatrzymane. To powoduje, iż mimo podwyżki stóp, złoty roni na wartości. *

Dziś w ciagu nocy chińskie władze opublikowały wiadomosci za grudzień oraz informacje o PKB za czwarty kwartał ostatniego roku. Najbardziej oczekiwana publikacja – informacje o inflacji – nie zaakceptowac okazała się tym razem naprawde dużym zaskoczeniem jak przy poprzednim miesiącu, kiedy wzrosła do pulapu 5, 1-wsza procent. Sektor pierwotnie oczekiwał inflacji na poziomie 4, czterech proc., jednak już wczoraj na rynek trafił przeciek poprzez chińską prasę, iż CPI wyniesie 4, 6 procent. Należy mieć na uwadze, iż spadek inflacji w relacji do listopada to wyłącznie wynik bazy statystycznej (inflacja w grudniu 2009 wyniosła 1, 9 proc., w listopadzie jedynie 0, 6 proc. ) i inflacja w stopniu 4, szesc proc. po grudniu jest niemniejszym klopotem niż 5, 1 proc. w listopadzie. Jednak na rzecz rynku motywem do szokowej reakcji byłby odczyt po okolicach piec procent.

Z pozostałych danych empirycznych PKB (9, 8 proc. ), wytwarzanie (13, 5 proc. ) i sprzedaż (19, jednej proc. ) były nieco wyższe od czasu oczekiwań, wyższy był aczkolwiek także PPI (5, dziewiec proc. ). Reakcja dzieki dane wydaje sie jak póki co umiarkowana, jednak podwyżki stóp w Krajach cały okres pozostają zagrożeniem.

Rynki akcji – spadki na wynikach banków

Obok skrajnie wykupionym rynku dzialaniu oczekiwania wobec wyników prezentowanych przez amerykańskie spółki są bardzo ogromne – najczesciej wyższe niż podawane oficjalnie konsensusy. Porzadnie zilustrowały to wczoraj bazy, których rezultaty generalnie nie zaakceptowac odbiegały znacząco od konsensusu, jednak zostały negatywnie przyjęte przez zbyt – na tyle, że odcisnęło się to na obrazie całego rynku.

Pierwszą linią obrony na rzecz byków wydaje sie byc dość agresywna linia trendu poprowadzona wedlug lokalnych dołkach kontraktów dzieki S&P500 – obecnie zachodzi na poziomie 1272 pkt. Kolejnym wsparciem wydaje sie byc poziom 1258 pkt. Katalogów przełamanie mogłoby sugerować możliwość większej przeceny.

Rynek złotego – marcowa postanowienie zależna od danych zbytnio styczeń

Rada Polityki Pieniężnej wedle naszymi wymaganiami podniosła mieszaniny procentowe na temat 25 bp. O ile ów ruch od momentu dłuższego periodu wydawał nam się bezsporny, o tyle wyraz kolejnej podwyżki nie jest wciaz przesądzony. Na tę chwilę największą szansę na kolejną podwyżkę widzimy w czerwcu, jednak ruch ten będzie zależny od momentu danych na temat inflacji zbytnio styczeń i zachowania złotego. Jeśli inflacja wzrośnie przy styczniu chociaz do trzech, 5 proc., to przy coraz mocniejszym rynku pracy Rada może zdecydować o kolejnym zaostrzeniu już na początku marca.

Az do kolejnej wyborów jednak jest jeszcze ponad miesiąc i w tym czasie notowania złotego powinny znów przy większym stopniu zależeć od momentu czynników publicznych, zakładając, iż członkowie RPP nie będą po raz kolejny szokować rynku wypowiedziami (choć wpływ kolejnych interwencji byłby raz za razem mniejszy).

W kalendarzu – informacje z USA, Google i Morgan Stanley

Dziś najważniejszym raportem, na który czeka sektor będzie publikacja wyników za posrednictwem Google – nastąpi to jednak wówczas po sesji w AMERYCE (konsensus 8, 06 USD zysku na akcję). Zanim sesją wyniki poda metrów. in. pula Morgan Stanley (13. trzydziestu, konsensus 0, 43 USD).

Warto zwrócić również uwagę na dane z USA. Kluczowy może być raport o swiezych bezrobotnych. Katalogów liczba przy poprzednim raporcie wzrosła do 445 tys. – najwyżej od października i w duzym stopniu powyżej oczekiwań rynku. Wiadomosci cechują się jednak dużą zmiennością i rynek ma zapewne nadzieję, iż było to jednorazowe odchylenie (podobnie jak 388 tys. odnotowane pod koniec roku kalendarzowego okazało się jednorazowym odchyleniem w dół). Konsensus to 420 tys. (dane na temat 14. 30) – wyższa figura byłby nerwowo przyjęta przez sektor (negatywny wpływ dotyczyłby szczególnie notowań dolara).

Ponadto w USA zapoznamy dane o sprzedaży używanych domów (16. 00, konsensus 4, 87 mln) oraz regionalny indeks aktywności po rejonie Filadelfii (również szesnascie. 00, konsensus +20 pkt. ). Natomiast o 17. 00 zamieszczone zostaną wiadomosci o zapasach paliw w USA. W naszym kraju o godz. 14. 00 podane zostaną dane o produkcji przemysłowej i PPI – ta prognoza to odpowiednio 11, 5 proc. i piec, 6 %.

Forex: sprawdź kursy walut obcych online

Wskaźniki makroekonomiczne przy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy