Zaskoczenia nie było

Author:
27 lipca, 2020
Category: waluty

Minął tydzień pełen publikacji makroekonomicznych oraz wydarzeń politycznych. Poznaliśmy decyzje 3 najbardziej nas interesujących Banków Centralnych w sprawie stóp procentowych (Polska, USA, Unia europejska Europejska). Zaszokowania nie było i tak w wypadku złotego oraz EURUSD wciąż dalszy nurt nie jest wyraznie określony.

POLSKA
RPP obniżyła nogi procentowe o 25 pb do poziomu 4, 25 i w swoim komunikacje pozostawiła miejsce na jeszcze jedną, dwie obniżki. Zyskał sektor długu, złotówka jednak pozostała stabilna. Cały czas poruszamy się wąskim przedziale wahań 3, 80 – trzy, 84 dzieki EURPLN. Takie zachowanie Porady powinno umocnić złotego aczkolwiek cały okres kryzys polityczny nie umozliwia inwestorom w poważniejsze ruchy. Powstały uklad stabilizacyjnym, chociaż oddala wizję przedwczesnych wyborów to pobudza obawy na temat skuteczność wdrażania reform ekonomicznych i pewnie, gdy tylko przeminie 14 02 ( termin, do gdy prezydent dzierzy podjąć decyzję w sprawie wyborów) kłótnie polityczne znowu się rozpoczną. Naprawde, więc najbliższy tydzień zapowiada się równie nerwowo jak zeszły jak i równiez należy ściśle przyglądać się wydarzeniom politycznym. Istnieje duże prawdopodobieństwo wybicia się EURPLN górą sposród wcześniej wyzej wymienionego przedziału wahań.

USA i EUROPA
W Stanach Rezerwa Federalna podniosła mieszaniny o 25 pb do poziomu cztery, 5% i dalsze podwyżki są cały czas przypuszczalne. Jednak zasugerowała, że dalsze decyzje zależeć będą od publikacji makroekonomicznych. Rentowność obligacji delikatnie wzrosła wsparta dodatkowo dobrymi piątkowymi danymi z rynku pracy.

Po strefie ó Europejski Bank Centralny pozostawił stopy na niezmienionym poziomie, 2, 25%, a we wlasnym komunikacie zasugerował tylko tak wiele, że prawdopodobieństwo podwyżki stóp cały okres istnieje i EBC będzie reagować dzieki wszelkie objawy inflacji.

Naprawde, więc bilans tygodnia wypadł na korzyść Stanów, dolar zyskał dzieki wartości. Za wcześniej aczkolwiek mówić o rozpoczęciu się trendu wzmacnia dolara. Argument, że wystarczy zeszłego tygodnia zakończyliśmy cały czas powyżej 1, dwadziescia sugeruje, że zwolennicy europejskiej waluty nie zaakceptowac chcą dać za wygraną. Wspierają pierwotnego dodatkowo albumy makroekonomiczne, które sugerują, że Unia powoli wychodzi z kryzysu zas ożywienia ekonomiczne jest już, co raz wyraźniejsze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy