Złoty nadal silny

27 lipca, 2020
Category: waluty

Wczorajsza sesja na rynku krajowym przyniosła pokazne umocnienie polskiej waluty. Ruch ten zauwazalny był szczególne na parze EUR/PLN, której kurs spadł poniżej bardzo ważnego pomocy 3, piecdziesiat.

Aktualnie kolejnym waznym wsparciem są okolice 3, 45. Powinno sie jednak mieć na uwadze, że funkcjonuje szansa dzieki umocnienie złotego wobec ó w dłuższym terminie nawet w okolice trzech, 30.

Jeśli chodzi na temat parę USD/PLN to jej kurs pozostaje na razie trwaly i dotyka się po przedziale dwóch, 22 a mianowicie 2, dwudziestu czterech. Główną przyczyną aprecjacji wydają się być w dalszym ciągu duze oczekiwania w kolejne podwyżki stóp procentowych w Polsce. Są one dodatkowo zwiększane poprzez wypowiedzi członków Rady Strategii Pieniężnej. Przykładem są wspólczesne słowa Mariana Nogi, który powiedział, że inflacja po sierpniu może osiągnąć zenit, nawet powyżej 5 procent, a wreszcie roku winna lekko spaść w rejony 4 procent.

Dla przyszłości rodzimej waluty ważne będzie również postepowanie pary EUR/USD. Jej szkolenie po spadkach rozpoczętych wedlug nieudanym napadu na ostatni szczyt zatrzymał się dzis na poziomie 1-wsza, 56 jak i równiez wydaje się, że teraz inwestorzy będą oczekiwać dzieki nowe wiadomosci makroekonomiczne wraz z Stanów Zjednoczonych. Gdyby zaczęły pojawiać się pierwsze lepsze od prognoz publikacje to można spodziewać się wzrostu popytu w dolara jak i równiez dalszego spadku kurs w okolice 1-wsza, 49. W sytuacji takiego scenariusza złoty może mieć problemy z dalszym umacnianiem.

Naszym wlasnym zadaniem dzieki sesji nowoczesnej złoty umocni się w stosunku do waluty europejskiej i pozostanie stabilny w stosunku do dolara.

Wzrosty na giełdach umocniły znacznie jena. EUR/JPY ponownie znalazł się powyżej 160, 00 i dzisiaj rano wyceniany wydaje sie byc w rejonie 161, 00. Pierwszym oporem dla ewentualnych zwyżek wydaje sie poziom 161, 50. USD/JPY po pokonaniu kluczowych oporów w obszarze 101, 00-50, wygenerował sygnał kupna wraz z celem dzieki 104, 00. Sesja azjatycka nie przyniosła większych zmian w notowaniach dolara w stosunku do euro. Szkolenie EUR/USD nie zaakceptowac zdołał wspiąć się powyżej poziomu 1, 5700, wyznaczając maksima na 1, 5693. Europa umocniła nieznacznie walutę amerykańską, i relacja EUR/USD kwotowana wydaje sie obecnie na poziomie 1, 5645. Wsparcia w dziś wyznaczają odpowiednio poziomy 1, 5590, 1, 5575 i tygodniowe minimum jednej, 5535. Granicami dla mozliwych wzrostów są 1, 5700 a następnie 1, 5740 i jednej, 5758. Pozytywny wydźwięk wczorajszych danych sposród amerykańskiego sektora zatrudnienia został zneutralizowany ponad procentowym spadkiem zamówień fabrycznych przy USA jak i równiez wypowiedziami szefa FED. Ben
Bernanke stwierdził, że nie spodziewa się naprawy sytuacji w amerykańskim sektora zatrudnienia i nieruchomości do końca pierwszego półrocza, i jednocześnie zadeklarował gotowość do dalszych działań dla ożywienia równo zwalniającej gospodarki. W jego ocenie wzrost gospodarczy przy ostatnich miesiącach może znaleźć się po okolicy zera bądź poniekad poniżej tejze granicy.

Gwoli dalszej wyceny walut głównych istotny wpływ będą miały dzisiejsze informacje makro. Na temat 10. 00 poznamy rejestr aktywność przy europejskim galezi usług, który wynieść dzierzy w czerwcu 51, szóstej pkt, natomiast o 11. 00 publikowany będzie pulap lutowej sprzedaży detalicznej po strefie euro. Inwestorzy sposród uwagą analizować będą słowa J. C. Trichet, który o 12. 30 przedstawi ocenę sytuacji gospodarczej Eurolandu. Najważniejsze będą jednak informacje z amerykańskiego sektora usług. Analitycy nie spodziewają się poprawy sytuacji w tym segmencie i spodziewany odczyt indeksu ISM zbyt marzec to 48, 5 pkt wzgledem 49, trzy pkt miesiąc wcześniej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy